Nejúspěšnější klatovský odchovanec Michal Moravčík válí na MS v Bratislavě!

Napsal: Pavel Čuban 14. 5. 2019
Nejúspěšnější klatovský odchovanec Michal Moravčík válí na MS v Bratislavě!

Michal Moravčík. V osobním životě skromný kluk a na ledě vynikající herním přehledem i přes svůj nízký věk. Tento urostlý obránce hokejově vyrůstal v klatovských žákovských kategoriích, poté odešel do plzeňského dorostu. Za rodné Klatovy si ve druhé lize zahrál ještě v sezonách 2013/14 a 2016/17. Ve 12 zápasech nasbíral 10 bodů (3+7).

Jako vůbec první klatovák podepsal smlouvu s týmem NHL, když si ho po vydařeném MS 2018 vybral slavný Montreal Canadiens. Bohužel svou šanci v NHL nedostal a hrál většinu sezony AHL za tým Laval Rocket (20 zápasů s bilancí 1+2). Závěr sezony opět patřil k oporám zadních řad extraligové Plzně.

Od trenéra Říhy dostal také letos možnost hrát za reprezentaci a svými výkony v Euro Hockey Challange a Carlson Hockey Games si vybojoval účast na druhém MS za sebou. I letos je při hře hodně vidět. Michal má za sebou zápasy proti nejlepším hokejistům světa – William Nylander, Alexander Ovečkin, Jevgenij Malkin, Nikita Kučerov, Jevgenij Kuzněcov a dalším a rozhodně je pro tyto soupeře těžkým protivníkem.

O tom, že klatovský hokej umí vychovávat kvalitní hráče, není pochyb. Mnoho z nich nastupuje nebo nastupovalo v extralize, někteří mají dokonce extraligový titul. Medaile z MS by byla ale výjimečnou událostí v klatovském hokeji. Jsme hrdí na naše odchovance, kteří zanechávají stopu v nejvyšší soutěži a na mezinárodní scéně. Přejeme z Klatov celému národnímu týmu mnoho štěstí a děkujeme Michalovi za příkladnou reprezentaci!