SHC Klatovy vsadí v nové sezoně na mládí

Napsal: Redakce 30. 7. 2009

SHC Klatovy vsadí v nové sezoně na mládí

K L A T O V Y - Se stejným hlavním sponzorem a omlazeným kádrem by měli jít do nového ročníku druhé ligy hokejisté SHC Maso Brejcha Klatovy. Vedení oddílu navíc stále intenzivněji spolupracuje s vedením plzeňského hokejového klubu. „Do budoucna by v Klatovech měla být farma plzeňského extraligového týmu,“ slíbil prezident HC Klatovy Václav Šimek.

Stejně jako další oddíly se i Klatované potýkají s dopady ekonomické krize. „Není to snadné, ale důležité je, že nám zůstal generální sponzor,“ řekl Deníku Šimek. Mužstvo i v nové sezoně povede trenérská dvojíce Pavel Čuban – Petr Kořínek. O tom, kdo bude hlavním trenérem, ale vedení teprve rozhodne. Ke změně došlo i na pozici sportovního manažera, kterým byl jmenován Michal Straka. Marketingem byl pověřen Jiří Maxa

Z kádru už odešli zkušení Klaus či Hauer, klatovský dres by už zřejmě neměl oblékat ani Setikovský, střelce Hobla testují v Plzni. „V nové sezoně se budeme orientovat na mladé hráče, a to jak odchovance, tak hráče z Plzně. Jména zatím říkat nebudu, rozhodovat se vše bude až během srpna,“ uvedl Šimek.

Hráči už absolvovali letní přípravu a v těchto dnech mají volno. „Na led půjdeme v pondělí 3. srpna. Ze začátku se zaměříme zejména na nabírání fyzické kondice,“ uvedl trenér Čuban. V přípravě na novou sezonu se klatovští hokejisté utkají s týmy Rokycan, Sokolova či Písku, termíny se dolaďují.

V nastávající sezoně se druhá liga po roce vrátí k modelu tří skupin. Ve skupině Západ a Střed bude jedenáct týmů, ve skupině Východ by mělo hrát čtrnáct mužstev. Změní se i hrací model jednotlivých skupin. Západ a Střed budou hrát čtyřkolově každý s každým, Východ odehraje dvoukolově každý s každým a pak bude následovat sudá-lichá. „Play off se letos nebude hrát křížem, ale utká se v něm nejlepších osm celků ze skupiny,“ doplnil Šimek.