Úspěšný vstup A týmu do přípravy, Písek - Klatovy 1:5

Napsal: JS 19. 8. 2019
K prvnímu přípravnému utkání nastupili hráči A týmu minulé pondělí v Písku.

Po jedenácti minutách otevřel skóre hry David Roubal, jenž domácího gólmana Štrobla zaskočil nepříliš prudkou střelou.

Na začátku druhé periody mohlo být vyrovnáno, ale Písečtí přečíslení dva na jednoho nedokázali zakončit přesně.Na další branku čekali diváci až do 37. minuty. Po buly v domácím obranném pásmu se puk dostal k Jakubovi Slavíkovi, který nekompromisní ránou propálil domácího brankáře. Za necelou minutu to bylo už 3:0 ve prospěch klatovského týmu, když se po úniku prosadil střelou mezi betony Josef Roubal. Domácí poté využili v přesilové hře nabídnutou příležitost a díky trefě ex-strakonického Bednaříka snížili na 1:3. Jenže radost ze snížení netrvala domácím dlouho. O pětadvacet vteřin později totiž napřáhl kousek za modrou čarou obránce Leština a bylo to znovu o tři góly.

Ve třetí části hry skončil v síti už jen jeden kotouč. A znovu za zády jihočeského brankáře Kříže, kterého ukázkovým blafákem překonal písecký rodák Jan Matiášek – 1:5. Výborné utkání v dresu Klatov odchytal gólman Martin Hauser, který přišel v letním přestupovém období právě z IHC Písek.

IHC Písek – SHC Klatovy 1:5

Třetiny: 0:1, 1:3, 0:1. Branky a nahrávky: 39. Bednařík – 11. David Roubal (Tulačka), 37. Slavík, 38. Josef Roubal (Hanzlík), 40. Leština (Matiášek), 46. Matiášek). Sestava Klatov: Hauser (Kolář) – Slavík, Leština, Šiller, Kremláček, Štěpánek, Lokajíček – Tulačka, Uhlík, David Roubal, Matiášek, Josef Roubal, Hanzlík, Reitspies, Procházka, Hasman, Mužík, Eret, Kolda. Trenér: Michal Straka.

Zdroj: Klatovský deník