8.HC David servis České Budějovice37:143

2:1sn
(1:1 | 0:0 | 0:0)
1. kolo - 13.9.2017 18:00:00
Zimní stadion Klatovy

Branky a nahrávky: 16. Uhlík (Jonák, Topinka), rozh. náj. Vracovský – 19. Kříž (Josefus). Rozhodčí: Hucl - Schopf, Fiala. Vyloučení: 3:6, využití: 0:1, v oslabení: 0:0. Diváků 250.

Sestava domácí:  Sochůrek (Rückl) – Leština, Walter, Slavík, Kaňák, Houfek, Kubík – Topinka, Uhlík, Jonák, Vlček, Vracovský, Němec, Vondrák, Kučera, Piovarči, Kosnar
Sestava hosté:  Krofta (Skuhrovec) – Kříž, Loučka, Knesl, Žemlička, Rittig, Hofman, Mašek – Smejkal, Josefus, Stehlík, Eis, Bičiště, Čapek, Synek, Planý, Kuzďas, Vostřák, Král, Šťastný, Maršoun.

Úvod utkán zbrzdil výpradek časomíry. Ale hned jak se začalo hrát prověřil Sochůrkovu pozornost Stehlík, ale neuspěl. Ve 3. minutě nahozoval puk na branku Jonák jeho pokus se snažil tečovat Uhlík ale neúspěšně. V 5. minutě ve velké šanci selhal Leština. V 10. minutě vyjel zpoza branky Vracovský, ale Kroftu nepřekkonal. Ve 13. minutě si málem Jonákův pas srazil do branky jeden z hostujcích obránců. V 16. minutě se domácí dostali do vedení, když se nad beton Krofty trefil Uhlík. V 19. minutě hosté vyrovnali, když se mezi betony Sochůrka trefil Kříž.

Ve 22. minutě v oslabení zahrozil Eis, ale branku netrefil. Ve 25. minutě se na brankovišti nedokázal prosadit Jonák. Ve 31. minutě pálil Topinka, ale trefil jen Kroftu. Na druhé straně se neujala strela Stehlík. Ve 34. minutě to z kruhu zkusil Vracovský, ale neuspěl. Ve 37. minutě to zkusil z úhlu Uhlík, ale ani on neuspěl. Na druhé straně měl velkou šanci Kuzďas, ale Sochůrekl podržel své spoluhráče.

Ve 44. minutě nadělalo Kroftovi problémy nahození Slavíka, ale ani dorážka Vlčka ke gólu nevedla. Na druhé straně hledal Stehlík Eise, ale ten zakončil nepřesně. V polovině posledního dějstvi prověřil Kroftovu pozornost Vracovský a Jonák, ale hostujcí brankář byl v obou případech připraven. V 54. minutě našla Bičištěho rána lapačku Sochůrka. V 59. minutě se ve velké šanci zjevil Uhlík, ale selhal. Při následném proti útoku měli domácí velkou kliku, když Josefus nezakončil do odkryté branky.

Prodloužení bylo téměř celé v režii Nymburka. Změnu přineslo až vyloučení Synka. V závěru prodloužení měl tutuovku Topinka, ale selhal.

V následných nájezdech rozhodl v šesté sérii Vravovský.