Ani dvougólové vedení na body nestačilo

Napsal: | Martin Karlík 2. 2. 2015
Hodně důležité utkání nezvládli hokejisté Klatov. Ti v sobotním utkání podlehli před vlastními fanoušky Trutnovu 3:5. Klatovští v polovině utkání vedli o dvě branky a vše vypadalo velice nadějně. Jenže hosté do přestávky snížili a v posledním dějství otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. I přes prohru zůstávají klatovští prozatím na pozici zaručující účast v play-off. Premiéru v klatovském dresu si odbyl Jakub Culek.
31.01.2015
28. kolo
3:5
(1:1, 2:1, 0:3)
Trutnov

Branky a nahrávky: 19. Kepka (Polata, Michel), 27. Kubeš (Hobl), 28. Beran (Holý) – 13. Šimoníček (Karlík), 35. Škvor (Koutník), 51. Březina (Kozák), 57. Veselý (Luštinec), 59. Březina (Šimoníček). Rozhodčí: Horňáček – Tvrdík, Černý. Vyloučení: 9:8 navíc Culek (Klt) OK (nesp.). Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 380.

SHC Klatovy: Polívka (Lejsek) – Zeman, Blumentrit, Žáček, Holý, Marcel, Pondělík, Hobl, Kubeš, Culek, Vondryska, Beran, Polata, Michel, Bastl, Čuban, Pejchar.

Trutnov: Čáp (Jeschke) – Škvor, Voženílek, Dufek, Chaloupka, Karlík, Junek, Vácha, Smékal, Perutek, Veselý, Březina, Šimoníček, Janoušek, Luštinec, Koutník, Chytráček, Vacek, Zítka, Kozák

Po opatrnějším úvodu, dostali hosté ve 3. minutě možnost přesilové hry. V přesilovce z kruhu pálil Veselý, ale Polívka jeho pokus kryl. Po zbytek oslabení domácí nepustili hosty k ničemu. V 6. minutě trefil Pacanda pouze beton Čápa. Poté si hostující gólman nadvakrát poradil s pokusem Žáčka. Na druhé straně nepokořil Polívku Janoušek. V 8. minutě obdržel domácí Michel čtyřminutový trest. V přesilovce dostal přihrávku před prázdnou branku Kozák, ale ve stoprocentní šanci selhal, když přestřelil branku. Pak od modré vypálil Junek, Polívka jeho pokus vyrazil, k puku se dostal Chaloupka, ale Polívku nepřekonal. Za půl minuty zachránilo domácí břevno po střele Březiny. Přesilovku nakonec hosté využili, když Karlíkovu střelu od modré tečoval za Polívku Šimoníček. Zanedlouho si přesilovku zahráli i domácí, v té přihrával Culek Vondryskovi, ale druhý jmenovaný na puk nedosáhl. Na druhé straně pak Polívka zneškodnil nebezpečný pokus Březiny v následné dorážce mu zabránil domácí Bastl pouze za cenu faulu. V 18. minutě dostali domácí možnost přesilové hry. A dokázali ji využít, když Čápa prostřelil Michel po přesném pasu Polaty.

Ve 22. minutě tečoval Šimoníček střelu Junka, ale puk šel mimo branku. Za několik desítek sekund jel sám na Polívku Chytráček, branku ale přestřelil. Ve 24. minutě byl vyloučen Čuban, ale hosté přesilovku nevyužili. Naopak zahrozil Marcel, který se dostal za hostující obranu, ale trefil pouze Čápa. Ve 27. minutě se domácí dostali do vedení, když se z blízkosti branky trefil bekhendem Kubeš. Hned na to si domácí zahráli přesilovou hru, ve které navýšili své vedení, Holý přihrál Beranovi, který střelou z pravého kruhu nedal Čápovi šanci. Ve 29. minutě nahazoval puk na branku Dufek, kotouč se odrazil od brusle domácího hráče směrem k brance, ale Polívka byl pozorný. Polívka se vyznamenal i o několik okamžiků později, když chytil téměř jistý gól Luštincovi. Na druhé straně vytvořili domácí tlak před hostující brankou, ale nikdo z domácích nedokázal dostat puk za Čápa. Ve 35. minutě se hosté dostali do akce 2 na 1 a akci dokázali využít, když Polívku prostřelil Škvor. Zanedlouho se strhla potyčka za brankou Polívky, který byl atakován po přikrytí kotouče a následně i zalehnut hostujícím hráčem. Po šarvátce hráli hosté k udivení všech čtyřminutovou přesilovku. V oslabení ujel Michel, ale jeho zakončení mířilo nad branku. Na druhé straně Polívka zlikvidoval pokus Kozáka. Krátce před odchodem do kabin si souboj s Čápem zopakoval Michel i tentokráte byl úspěšnější hostující gólman.

Ve 42. minutě se Michel zpoza branky pokusil o fintu jakou se proslavil Mikael Granlund, ale pokus mu nevyšel. Neujal se ani následná střela Kepky. Na druhé straně zahrozil Kozák, ale Polívka byl pozorný. Ve 46. minutě mohl navýšit vedení Pacanda, ale střela mu vůbec nesedla. Ve 49. minutě se před branku dostal Chytráček, ale Polívka domácí podržel. Domácí gólman si poradil i s pokusem Veselého. Na straně domácích mohl skórovat, Polata ale trefil pouze gólmana. O dvě minuty později bylo už vyrovnáno, když se mezi Polívkovy betony trefil Březina. Domácí mohli odpovědět díky Beranovi, ale ten trefil pouze rameno Čápa. V 55. minutě domácí Blumentrit čistě zastavil útok hostů, ale hlavní sudí byl jiného názoru a domácího borce nesmyslně vyloučil. Darovanou přesilovku hosté využili, když Polívkovi prošla mezi rukou a tělem střela Veselého. Domácí se snažili odpovědět, devadesát sekund před koncem se odhodlali ke hře bez brankáře. Jenže po půl minutě inkasovali, když Šimoníček nahrál najíždějícímu Březinovi, který uklidil kotouč do odkryté klece. Utkání se už pak dohrávalo pouze s povinnosti.