Děčín poražen po nájezdech

Napsal: | Martin Karlík 4. 12. 2014
Doslova infarktovou podívanou připravili svým příznivcům hokejisté Klatov. Ti ve středeční předehrávce porazili Děčín 5:4 po nájezdech. Utkání se při tom nevyvíjelo pro domácí dobře. Ještě deset minut před koncem řádné hrací doby prohrávali 1:3, ale domácí během sedmi minut otočili vývoj utkání na 4:3. Hostům se však podařilo vyrovnat půl minuty před koncem řádné hrací doby. V prodloužení branka nepadla a tak přišly na řadu nájezdy, za domácí se trefili všichni exekutoři, naopak hostující hráči nevyzráli na dobře chytajícího Polívku vůbec. Pochvalu, ale zaslouží celý tým!
03.12.2014
21. kolo
5:4sn
(1:2, 0:1, 3:1 - 0:0)
HC Děčín

Branky a nahrávky: 3. Bastl (Beran), 50. Beran (Kubeš), 51. Vondryska (Topinka, Zeman), 57. Beran (Vondryska, Kubeš), rozh. náj. Pacanda – 9. Drnec (Vacek, Kaltenböck), 19. Hašek, 37. Hašek (Kaltenböck), 60. Volráb (Hašek). Rozhodčí: Grech – Rubáš, Fiala. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 260.

SHC Klatovy: Polívka (Lejsek) – Zeman, Martinec, Žáček, Černý, Bouček, Nejdl, Blumentrit, Marcel, Kubeš, Bastl, Topinka, Vondryska, Beran, Pejchar, Pondělík, Noga, Pech, Čuban, Pacanda.

HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Filipovský, Zdvořáček, Kaltenböck, Hříbal, Klement, Molnár, Vaněk, Kment, Hašek, Volráb, Kuchyňka, Drnec, Faigl, Vacek, Strnad, Bezpalec, Polák, Chovanec, Fojt

Úvodní vteřiny byly opatrné z obou stran. Domácí se dostali do vedení z první vážnější akce, když se střelou z mezikruží prosadil Bastl. Ve 4. minutě byl vyloučen Vondryska. V oslabení ujeli v akci 2 na 1 Topinka s Pacandou, druhý jmenovaný mířil pouze do Lavingera. Na druhé straně objel branku Drnec, ale na Polívku nevyzrál. Neuspěl ani Kaltenböck se svou střelou od modré. V 9. minutě bylo vyrovnáno, Vackovu střelu vyrazil Polívka pouze před sebe, kde stál nikým nehlídaný Drnec a poslal puk za záda domácího brankáře. O minutu později mohli jít hosté do vedení, ale Haškova střela z kruhu skončila na břevně domácí branky. V 11. minutě byl vyloučen Kaltenböck. V přesilovce mířil Pacanda mimo prostor třech tyčí. Velká šance přišla o několik sekund později, když po střele Berana zazvonila tyčka domácí branky. Z protiútoku to následně zkoušel Hašek, ale na Polívku nevyzrál. V 16. minutě dostal Bastl před branku přesný pas od Kubeše, ale hostující gólman podržel svůj tým. O minutu později dostali domácí možnost přesilové hry. Ta jim ale hrubě nevyšla, když krátce před jejím koncem vystihl Hašek domácí rozehrávku a střelou z mezikruží poslal hosty do vedení.

V úvodu druhého dějství se dostal Čuban do blízkosti Lavingera, ale ten byl pozorný. Hostující gólman si poradil i se střelou Martince od modré. Ve 24. minutě byl vyloučen Marcel. V oslabení se do uniku dostali Vondryska s Pacandou, druhý jmenovaný byl faulován a síly na ledě se vyrovnali. Na začátku 27. minuty hráli domácí čtyřicet sekund přesilovku 5 na 3. V přesilovce od modré vypálil Martinec, Lavinger zasáhl lapačkou. Ve 30. minutě byl na čtyři minuty vyloučen Pejchar. V přesilovce vystřelil z kruhu Hříbal, Polívka jeho pokus schytal do masky. Dlouhé oslabení domácí přestáli. Ve 35. minutě hosté špatně střídali, čehož mohl využít Kubeš, který se po pasu od Polívky řítil sám na Lavingera, ale neuspěl. O minutu později se na Polívku řítil Kuchyňka, ale domácí brankář potvrdil své kvality a domácí podržel. O několik sekund později se sám na branku řítil domácí Noga, který chtěl pokořit Lavingera střelou mezi betony, ale také neuspěl. Následně se potvrdilo pravidlo nedáš dostaneš, hosty poslal do dvou gólového vedení Hašek.

Ve 43. minutě to z úhlu zkusil Fojt, ale Polívka byl pozorný. O minutu později si před Lavingera sjel Čuban, ale zakončení mu nesedlo. Neuspěl ani Pacanda střelou od modré. Ve 46. minutě mohl navýšit vedení hostů Volráb, Polívka byl však pozorný. V 50. minutě se domácí dočkali branky, Kubeš předložil Beranovi a ten se trefil nad lapačku Lavingera. O čtyřicet sekund později bylo vyrovnáno, když se trefil Vondryska. Velkou euforii domácích zbrzdilo přísné vyloučení Čubana. V oslabení si Polívka poradil s dvojitým pokusem Filipovského. V 57. minutě se domácím podařilo otočit vývoj utkání, když se před brankou prosadil Beran. Hosté se snažili o rychlou odpověď, v 58. minutě vytvořili velký závar před Polívkou, ten však odolal. Na trestnou lavici ale putoval Beran. První minuta přesilovky se hostům příliš nedařila. Po té si hostující trenér vzal oddechový čas. Krátce na to se hosté odhodlali k power play. Tu nakonec dokázali využít, když se domácím nepodařilo vyhodit. Z dorážky prosadil Volráb.

Následovalo prodloužení, které žádnou vážnější šanci nepřineslo a tak museli rozhodnout nájezdy. Jako první se rozjel Pacanda, který nic nevymýšlel a prostřelil Lavingera. Na straně hostů se exekuce ujal Hašek, který volil stejné zakončení jako domácí hráč, ale Polívka zasáhl lapačkou. Druhou sérii načal Beran a byl úspěšný, za hosty se rozjel Kuchyňka, ale ani on na Polívku nevyzrál. A tak si druhý bod připsaly Klatovy.