Derby vyznělo jasně pro Sokolov

Napsal: | Martin Karlík 26. 10. 2014
Ani v derby se hokejistům Klatov nepodařilo prolomit výsledkovou krizi. V sobotním zápase podlehli favorizovanému Sokolovu vysoko 2:7. Hosté o svém triumfu rozhodli už v prvním dějství, kdy se dostali do třígolového vedení. Celkově hosté nepustili domácí hokejisty téměř k ničemu. Velice dobrým výkonem se prezentoval ex klatovský Jakub Flek, který zaznamenal tři asistence. Tato již osmá prohra v řadě přinutila klatovské fanoušky z fanklubu k sepsání dopisu prezidentovi klubu, kde budou požadovat vysvětlení dosavadních výsledků týmů a kroků pro jejich vylepšení.
25.10.2014
8. kolo
2:7
(0:3, 1:1, 1:3)
HC Sokolov

Branky a nahrávky: 31. Vondryska (Žáček, Mrázek), 45. Noga (Pouska) – 1. Sýkora (Dobřemysl), 6. Vrána (Flek), 12. Račanský (Prošek, Csamangó), 36. Dobřemysl (Sýkora), 51. Csamangó (Rohan, Schusser), 53. Sýkora (Vrána, Flek), 54. Račanský (Říha, Flek). Rozhodčí: Horňáček – Malý, Černý. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 210.

SHC Klatovy: Gulimov (Lejsek) – Zeman, Martinec, Blumentrit, Žáček, Černý, Mrázek, Bastl, Pouska, Novotný, Křesťan, Kubeš, Pacanda, Topinka, O. Zdrha, Vondryska, Noga, Vizinger, Pondělík, Pech, Samoylov.

HC Sokolov: Hruška (Honzík) – Prošek, Kvapil, Přindiš, Rohan M., Schusser, Gombár, Novák, Troška, Sýkora, Dobřemysl, Švec, Vrána, Flek, Vaněk, Rohan T., Kuběna, Csamangó, Říha, Račanský.

Hned v úvodní minutě přišla chyba v domácí obraně a Sýkora se řítil sám na Gulimova, kterého pokořil střelou nad lapačku. Zanedlouho trefil beton Gulimova Flek. Ve 3. minutě projel do pásma Kuběna, ale Gulimov domácí podržel. Domácí zahrozili až o dvě minuty později, když se z pravé strany pokoušel prosadit bekhendem Kubeš, jeho pokus ale proletěl nad brankou. V 6. minutě hosté navýšili vedení, když Flekovu střelu dorážel do branky Vrána. Hosté byli při chuti, vedení mohl navýšit Vaněk, ale ani nadvakrát nevyzrál na domácího gólmana. Na druhé straně vystřelil od modré Martinec, ale trefil jen beton Hrušky. Ve 12. minutě přidali hosté další gól, Račanský se po samostatné akci trefil do růžku Gulimovy branky. O minutu později byl vyloučen hostující Přindiš. Hned v úvodu oslabení ujel domácím Flek, který při zakončení volil střelu mezi betony, ale Gulimov jej vychytal. V 15. minutě přestřelil branku Račanský svým pokusem z levého křídla. V 17. minutě se před branku natlačil Noga, ale puk skončil pouze na Hruškově betonu. Následující minuta přinesla vyloučení Zemana. V přesilovce orazítkoval břevno Švec střelou z mezikruží. Další pokus hostů, konkrétně z hole Proška, skončil u Gulimova.

Ve 22. minutě mířil Noga svůj střelecký pokus do náruče Hrušky. Další pokus na straně domácích předvedl Novotný, ale trefil jen bránícího hráče před sebou. Ve 24. minutě si do dobré pozice najel Sýkora, ale Gulimov jeho pokus vyrazil. Ve 27. minutě ujel po levém křídle Vizinger, ale jeho projektil našel pouze beton Hrušky. Na opačné straně hřiště vyrazil Gulimov střelu Rohana, poradil si i s následnou dorážkou Kuběny. V polovině utkání domácí snížili, když se střelou skrz beka trefil Vondryska. Hosté mohli brzo odpovědět, když se před Přindišem objevila prázdní branka, ale hostující bek trefil pouze tyčku domácí branky. Jenže o minutu později už hosté slavili, když se z blízkosti branky trefil nad rameno Gulimova Račanský. Ve 37. minutě předvedli hosté nádhernou kombinaci po ose Vaněk, Flek, Vrána, ale poslední jmenovaný v koncovce selhal. I další situace zaváněla gólem, když hosté vytvořili závar před domácí brankou, ale Gulimov puk za svá záda nepustil. Na začátku poslední minuty byl vyloučen Pouska. V přesilovce od modré vystřelil Prošek, Gulimov byl pozorný a vyrazil puk do rohu. Domácí gólman nepustil za svá záda ani střelu Švece, ukryl ji v lapačce.

Ve 42. minutě se na led vrátil vyloučený Pouska, ale dlouho na něm nepobyl, po dvaceti sekundách se vrátil na trestnou lavici. V přesilové hře to zkusil z úhlu Flek, ale Gulimov byl pozorný. Ve 44. minutě byl vyloučen hostující Přindiš. Přesilovku se domácím podařilo využít, když se důrazem před brankou prosadil Noga. Vstřelená branka domácí nakopla, domácí borci se snažili utkání ještě více zdramatizovat, ale žádnou výraznější šanci si vytvořit nedokázali. Naopak hosté v 51. minutě dokázali vstřelit další branku, když domácí obrana nechala před bránou osamoceného Csamanga, který bekhendem navýšil vedení hostů. Za domácí mohl odpovědět Vondryska, ale svým pokusem našel pouze lapačku Hrušky. V 53. minutě zaznamenali hosté další branku, když se trefil Sýkora. Následující minuta přinesla další gól v domácí síti, když do Proškovy střely vložil šikovně hokejku Račanský a Gulimov byl bez šance. V 55. minutě to bekhendem zkusil Kubeš, ale branku minul. V 57. minutě hráli domácí přes čtyřicet vteřin oslabení 3 na 5. Hosté přesilovku využít nedokázali. V 59. minutě byl vyloučen hostující Přindiš, ale ani domácí přesilovku nevyužili, hosté pozorně bránili. Po závěrečné siréně mohli sokolovští slavit se svými fanoušky zaslouženě zisk tří bodů.