I Vlci byli nad síly Klatov

Napsal: | Martin Karlík 2. 11. 2014
Krize klatovských hokejistů pokračuje i po desátém kole. Tentokráte nestačili doma na Jablonec, kterému podlehli 0:2. Hosté vítěznou branku zaznamenali v úvodu zápasu po sporné situaci. V utkání kralovali oba gólmani Mikhail Gulimov na straně domácích, u hostů zazářil Jiří Stejskal. Střelecké trápení klatovských hráčů tak dále pokračuje, trvá už těžko neuvěřitelných 135 minut. Utkání nedohrál pro ošklivé zranění Petr Mrázek, který byl převezen na ošetření do nemocnice.
01.11.2014
10. kolo
0:2
(0:1, 0:0, 0:1)
HC Jablonec

Branky a nahrávky: 5. Nevyhoštěný (Demel, Pavlů), 59. Homolka (Čechura). Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Havelec. Vyloučení: 10:11 navíc Tondr 10 OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250.

SHC Klatovy: Gulimov (Lejsek) – Zeman, Novotný, Blumentrit, Martinec, Bastl, Mrázek, Kubeš, Samoylov, Vizinger, Topinka, Pejchar, Křesťan, Pouska, Vondryska, Noga, Pondělík, Pech.

HC Jablonec: Stejskal (Bouška) – Petrmichl, Tondr, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham, Pilař, Šulc, Brokeš, Tondr, Nevyhoštěný, Demel, Homolka, Pulec, Peřina, Frk, Šír.

První střelecký pokus přišel z hole Topinky, ale Stejskal si z jeho pokusem v pohodě poradil. Na druhé straně to z levé křídla zkusil Demel, ale i Gulimov byl pozorný. Domácí gólman si poradil s pokusem Pulce, který ukryl v lapačce. V polovině 3. minuty byl vyloučen Mrázek. Přesilovku hosté využili pět sekund před návratem Mrázka, když se po přesném pasu od Demela trefil Nevyhoštěný. Tato branka byla velmi sporná, neboť brance předcházel jasný faul na domácího hráče. V 6. minutě byl vyloučen hostující Brokeš, po odpískání Tondr sestřelil Martince a obdržel osobní trest. V přesilovce minul branku pěknou střelou Bastl. Po té se už hosté v poklidu bránili. V 9. minutě hráli domácí další přesilovku po vyloučení Homolky. V početní výhodě si dobré pozice najel Kubeš, ale bekhendem trefil jen hruď Stejskala. Poté Křesťan nahodil puk před branku, kde stál Pejchar který ale nedokázal dostat puk do branky. Ve 12. minutě zpoza kruhu napřáhl Pouska, ale trefil pouze Stejskala. Na druhé straně neuspěl tvrdou střelou Petrmichl. Domácí gólman si poradil i s nahozením Frka. V 16. minutě hosté vytvořili obrovský závar před Gulimovem, ale ani na třikrát domácí gólmana nepřekonali. V závěrečné minutě to ještě zkusil Pulec, ale domácí gólman byl opět úspěšnější.

Ve 21. minutě se před domácí branku natlačil Brokeš, ale domácí gólman odolal. Ve 23. minutě skončila střela Topinky zpoza kruhu v lapačce Stejskala. Ve 25. minutě vypálil od modré Petrmichl, jeho střelu ještě tečoval Šulc, ale Gulimov ukryl puk v náruči. V následném proti útoku byl hákován Pouska, který ještě stihl vystřelit. Po této akci se za brankou strhla šarvátka, po které byli na trestnou lavici čtyři bojovníci na každé straně u hostů ještě Pilař za předchozí faul. Hosté oslabení přestáli bez větších problémů. Ve 29. minutě byl v obraném pásmu tvrdě faulován Mrázek, který z utkání musel odstoupit. Za zmínku stojí jen střela Zemana, ale Stejskal s ní neměl vůbec žádný problém. Ve 32. minutě hráli domácí krátkou přesilovku 5 na 3. Ale ani dvojnásobná přesilovka nevedla ke změně skóre. Ve 34. minutě mířila střela Samoylova vysoko nad branku. V následující minutě byl vyloučen Pouska. V přesilovce zamířil do náruče Gulimova Pavlů. Ve 38. minutě mohlo být vyrovnáno, ale pokus Kubeše ke vší smůle skončil mimo prostor třech tyčí. Těsně před odchodem do kabin skryl Gulimov v lapačce pokus Frka.

V úvodu poslední periody prověřil pozornost domácího gólmana Nevyhoštěný. Tentýž hráč neuspěl ani o dvě minuty později. Ve 46. minutě hráli domácí přesilovku, ale ani tentokráte ji využít nedokázali ani žádnou větší šanci si nevytvořili. O minutu později vyrazil Gulimov do rohu pokus Pilaře. V 50. minutě byl vyloučen Bastl, za půl minuty k němu přisedl Martinec. Domácí ale oslabení přestáli, nepovolili hostům ani žádnou větší příležitost ke skórování. Hosté sice v přesilovce měli pár pokusů, ale Gulimov si vždy se vším v klidu poradil. V 53. minutě mohl vyrovnat Vizinger, jeho střelu ale Stejskal vyrazil a po té si poradil i s dorážkou Samoylova. V 55. minutě ujížděl Šulc, kterého fauloval dojíždějící Zeman a byl vyloučen. Hosté se oprávněně dožadovali trestného střílení. Oslabení domácí přestáli. V 57. minutě mířila do náruče gólmana střela Martince od modré. Neuspěl ani Noga svou střelou. Ke konci 59. minuty si vzali domácí oddechový čas, po té zůstal Gulimov na střídačce. Power play domácích měla ale krátké trvání po patnácti sekundách skóroval pohodlně do prázdné branky Homolka. Utkání se pak už jen v klidu dohrávalo.