Klatovy na Kohouty nevyzrály

Napsal: | Martin Karlík 18. 12. 2014
Poslední domácí zápas v letošním roce hokejisté Klatov prohráli. Ve středečním utkání podlehli Táboru 2:4. Utkání to bylo po dvě třetiny vyrovnané, v té třetí byli lepší hráči Tábora. Domácí hráči doplatili na neproměňování přesilových her i těch dvojnásobných. V utkání došlo i k raritě, když po zranění hlavního rozhodčího Valenty, utkání odřídili pouze čárový rozhodčí. Hrálo se pod novým osvětlením a hlavně při novém ozvučení zimního stadionu, které už bylo potřeba.
17.12.2014
19. kolo
2:4
(1:1, 1:1, 0:2)
HC Tábor

Branky a nahrávky: 13. Kristl (Martinec, Kubeš), 31. Pejchar (Topinka) - 18. Hlaveš (Matušík), 33. Matušík (Mařík), 45. Březina (Heršálek, Boháč), 49. Mařík (Matušík, Kolomý). Rozhodčí: Valenta – Beránek, Laczko. Vyloučení: 5.12. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350.

SHC Klatovy: Polívka (Lavička) – Marcel, Houfek, Zeman, Martinec, Žáček, Černý, Blumentrit, Nejdl – Kubeš, Topinka, Pejchar – Vondryska, Čuban, Hobl – Krystl, Pondělík, Noga – Pech, Pitel

HC Tábor: Panec (Klestil) – Černý, Havran, Kanov, Hlaveš, Heršálek, Dvořák, Hájek, Kellner, Mrkvička, Seidl, Kolomý, Matušík, Mařík, Březina, Boháč, Zayml, Blažek

Domácí vstoupili do utkání hodně aktivně, když po několika sekundách prověřil pozornost Pance Marcel, ale hostující golman střelu vyrazil. Další střela domácích, tentokráte z hole Topinky, prolétla nad brankou. V 5. minutě se osmělili i hosté, ale se střelou Kanova od modré neměl Polívka žádný problém. V 8. minutě hráli domácí přesilovou hru, ale branku ani neohrozili. V 10. minutě mířila střela Kubeše z kruhu do betonu Pance. Na druhé straně se neprosadil Mrkvička svým pokusem. Na začátku 14. minuty se domácí dostali do vedení, když se po zmatcích v hostující obraně dostal puk k volnému Kristlovi, který už měl snadnou práci. V 15. minutě hráli hosté přesilovou hru. V početní výhodě se Matušík prodral až před Polívku, ale ten domácí podržel. Stejně jako při dalším pokusu hostujícího kapitána. 18. minuta už přinesla vyrovnání, když si ideální palebnou pozici našel Hlaveš a prostřelil vše co mu stálo v cestě. V závěru prvního dějství hráli domácí dvojnásobnou přesilovou hru, ale využít jí nedokázali.

Do druhé třetiny vstoupili domácí ještě v početní výhodě, ale ani tentokráte se nezadařilo. Ve 23. minutě to od modré zkusil Havran, ale Polívka byl pozorný. Ve 26. minutě hráli domácí krátkou přesilovku 5 na 3, ale ani tentokráte ji nevyužili. O minutu později si přesilovku zahráli také hosté. V té zazvonila tyčka Polívkovy branky, po střele Matušíka. Tentýž hráč si i dalším pokusem vylámal zuby na dobře chytajícím Polívkovi. V polovině utkání si domácí zahráli přesilovku a dokázali ji využít. Když se takřka z nulového úhlu trefil Pejchar. Domácí se z vedení radovali pouze dvě minuty. O vyrovnání se zasloužil střelou zpoza obránce Matušík, který se trefil nad lapačku Polívky. Na konci 35. minuty byl vyloučen Matušík. Přesně za minutu byla k vidění bitka mezi domácím Čubanem a hostujícím Havranem. Domácí hráč dostal dvě minuty za hrubost, hostující hráč dostal čtyři minuty za hrubost plus dvě minuty za nesportovní chování. Domácí tak hráli minutu dvojnásobnou přesilovku. Přesilovka ale domácím hrubě nevyšla, naopak zahrozil Boháč, který se dostal až před Polívku ale domácí gólman znovu prokázal své kvality.

Úvodní minuty třetího dějství se nesli v opatrném duchu. Změna skóre přišla ve 45. minutě, když od modré vypálil Heršálek, do jeho střely chytře vložil hokejku Březina a poslal tak hosty do vedení. O minutu podějí byl hlavní sudí nepříjemně zasažen pukem do nohy při pokusu hostů o vyhození puku z pásma. Po tomto úderu nebyl hlavní rozhodčí schopen pokračovat, a tak utkání odřídili čároví sudí. Ve 49. minutě přišla chyba domácích, kterou potrestal střelou k tyči Mařík. V 51. minutě ukryl Polívka v lapačce střelu Seidla. O dvě minuty hosté vytvořili závar před brankou, ale domácí gólman odolal. V 58. minutě zazvonila tyčka klatovské branky po střele Černého. V následující minutě domácí odvolali gólmana, ale ani to ke gólové šanci nevedlo. Naopak domácí mohli být rádi, že ještě jednou neinkasovali.