Klatovy prohrály a jsou poslední

Napsal: | Martin Karlík 12. 10. 2014
This text will be replaced
Klatovské čekání na vítězství stále pokračuje. V sobotním utkání prohráli Klatované s favorizovaným Kolínem 3:6. Jde již o pátý neúspěch v řadě, z toho čtyři byli na domácím ledě. Domácí v úvodním dějství prohrávali o dvě branky, ale do poloviny utkání dokázali otočit vývoj zápasu a vyhrávali. Pak se už trefovali pouze hosté. Prohra pro Klatovy znamená nepříjemný pád na poslední pozici v tabulce. Možnost opustit tuto pozici budou mít Klatovy ve středu, kdy je čeká dohrávka v Děčíně.
11.10.2014
6. kolo
SHC Klatovy
3:6
(1:2, 2:1, 0:3)
SC Kolín

Branky a nahrávky: 11. Opava (Pacanda), 22. Vondryska (Noga), 25. Kubeš (Samoylov, Topinka) – 10. Zumr (Semirád), 11. Veselý (Hanzl, Jankovský), 30. Veselý (Pácal), 43. Malý (Hanzl, Muláček), 56. Malý (Valášek), 58. Valášek. Rozhodčí: Vokřál – Marek, Klouček. Vyloučení: 2:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 270.

SHC Klatovy: Gulimov (Pravda) – Zeman, Bastl, Blumentrit, Pouska, Žáček, Černý, Mrázek – Kubeš, Topinka, Samoylov, Vizinger, Vondryska, Noga, Opava, Pacanda, Pech, Pondělík.

SC Kolín: Sejpal (Moravec) – Pácal, Muláček, Kadlec, Hanzl, Skokan, Barták, Procházka, Klíma, Jankovský, Šafránek, Veselý, Malý, Valášek, Šifta, Morkes, Mejzr, Ježek, Hlavatý, Semirád, Zumr.

Hned po půl minutě byl na trestnou lavici odeslán domácí Bastl. V přesilovce dostal před branku přesnou přihrávku Jankovský, ale selhala mu mířidla. Další akci hostů v přesilové hře zastavil Gulimov. Domácí gólman o minutu později ukryl v lapačce pokus Malého. V 5. minutě dostali domácí možnost přesilové hry. V té od modré vystřelil Zeman, ale Sejpal střelu bez problémů chytil. V 7. minutě měli domácí obrovskou příležitost ke skórování, jmenovitě Kubeš, který z těsné blízkosti branky nedokázal přehodit beton Sejpala. U Sejpala skončila i střela Nogy z kruhu. Na druhé straně hledal v akci 2 na 1 Malý Morkese, ale druhý jmenovaný na puk nedosáhl. Za několik desítek vteřin se hosté dostali do vedení, když se důrazem před brankou prosadil Zumr. Jenže netrvalo to dlouho a hosté se radovali znovu, když po chybě domácích našel Hanzl Veselého, který v klidu zakončil do odkryté branky. Domácí ale záhy odpověděli, když Pacanda našel pasem zpoza branky Opavu, který poslal puk na vzdálenější tyč. Ve 12. minutě vyslal na branku táhlou střelu Samoylov, ale Sejpal si jí pohlídal. V 15. minutě se sám před brankou zjevil Jankovský, ale na Gulimova nevyzrál. Na druhé straně našel Samoylov volného Vondrysku, ale tomu zakončení nesedlo podle představ. Neuspěl ani Topinka, který svou střelou našel pouze náruč Sejpala.

Krátce po přestávce bylo vyrovnáno, když se parádně nad rameno Sejpala trefil Vondryska. Hosté se rychle pokusili odpovědět jmenovitě Valášek, ale z jeho nebezpečným pokusem z mezikruží si Gulimov poradil. Ve 25. minutě se domácí dostali do vedení, když se po akci Samoylova s Topinkou dostal puk až ke Kubešovi, který dorazil puk za Sejpala. Ve 27. minutě se domácí dostali do přečíslení 3 na 1, ale nic kloudného nevymysleli. Neuspěl ani Samoylov střelou skrz obránce. Ve 29. minutě byl vyloučen Blumentrit. V přesilovce orazítkoval břevno Šafránek. Následné nahození Pácala, tečoval za záda Gulimova Veselý a bylo vyrovnáno. Ve 32. minutě hráli domácí přesilovku, v té vystřelil od modré Žáček, ale branku minul. V další šanci se ocitl Kubeš, ale neuspěl. Ve 35. minutě se před branku natlačil Morkes, ale Gulimov byl pozorný. Gulimov si poradil i se střelou Jankovského zpoza kruhu, puk ukryl v lapačce. Ve 39. minutě byl vyloučen hostující Jankovský. V přesilovce posílal puk před branku Topinka, ale Kubeš před odkrytou brankou promáchl.

Do poslední periody vstoupili o něco aktivněji Kozlové. Ale první vážnější střelu vyslali na branku domácí, jmenovitě Vizinger, Sejpal byl připraven. Ve 43. minutě se ale radovali hosté, když se důrazem před brankou prosadil Malý. O minutu později vystřelil z pravé strany Topinka, ale Sejpal zasáhl betonem. O minutu později to z kruhu zkusil Mejzr, ale Gulimovova lapačka byla připravena. Ve 48. minutě to do modré zkusil Zeman, ale Sejpal byl opět pozorný. Na druhé straně si Gulimov poradil s dvojitým pokusem Semiráda. V 51. minutě byl vyloučen Šifta. Přesilovku opět domácí nevyužili, nedostali se ani do žádné vyložené šance. V 54. minutě mohlo být srovnáno, když se po přihrávce Opavy uvolnil Pacanda, ale hostující gólman podržel svůj tým. O dvě minuty později dostal pas za obranu Malý a rozjel se na Gulimova, kterého pokořil střelou mezi betony. Minutu na to byl vyloučen hostující Skokan. Domácí si vzali oddechový čas. Po vyhraném buly se domácí odhodlali ke hře bez gólmana. Ale ani hra bez gólmana domácím ke změně skóre nepomohla, naopak pár sekund před návratem se puku ujal Valášek a pečetil výhru hostů trefou do odkryté klece. Poté se utkání již v klidu dohrávalo.