Klatovy smetly Vajgar

Napsal: | Martin Karlík 22. 1. 2015
This text will be replaced
Hodně povedený zápas mají za sebou hokejisté Klatov. Ti ve středečním důležitém utkání porazili Jindřichův Hradec vysoko 9:3. Vítězství je to naprosto zasloužené, neboť od začátku zápasu byly aktivnější. Po dlouhé době se domácím dařilo i v přesilovkách, ve kterých dali pět branek. Hattrickem a jednou asistencí se na domácí straně blýskl Richard Kristl. Parádně se předvedl také Matěj Polata, ten zaznamenal pět asistencí. Pochvalu ale zaslouží úplně všichni hráči.
21.01.2015
26. kolo
SHC Klatovy
9:3
(2:0, 2:1, 5:2)
Jindr. Hradec

Branky a nahrávky: 5. Kepka (Beran, Polata), 6. Pejchar (Vondryska, Polata), 26. Beran (Kepka, Polata), 30. Kristl (Polata, Kepka), 43. Kristl (Kepka, Beran), 47. Pacanda (Kubeš), 48. Kepka (Kristl, Beran), 49. Bastl (Blumentrit, Pacanda), 59. Kristl (Holý, Polata) – 27. Lazorišák (Milotinský), 46. Mazanec (Lazorišák, Voříšek), 56. Voříšek (Lazorišák, Mazanec). Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Černý. Vyloučení: 5:9 navíc Čuban 5+OK (hrub) – Šperger 5+OK (hrub), Trummer 10 OT (nesp.). Využití: 5:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 380.

SHC Klatovy: Polívka (Gulimov) – Martinec, Blumentrit, Houfek, Holý, Žáček, Bouček, Nejdl – Hobl, V. Kubeš, Pacanda – Kepka, Beran, Kristl – Polata, Vondryska, Pejchar – Bastl, Topinka, Čuban – Pitel.

Jindr. Hradec: T. Kubeš (30. Fogl) - Procházka, Tržil, Novák, Šanda, Dvořák M., Jon - Mazanec, Lazorišák, Milotinský - Jasanský, Šperger, Trummer - Voříšek, Košťál, Šesták - Brabec.

První vážnější šanci měli hosté, když zpoza pravého kruhu vystřelil Šperger a trefil tyčku Polívkovy branky. V 5. minutě byl vyloučen hostující Procházka. Přesilovku domácí využili, Beran našel křižnou přihrávkou volného Kepku a ten se trefil mezi betony Kubeše. O půl minuty později vedli domácí o dvě branky, po vyšachování hostující obrany skóroval do prázdné branky Pejchar. Domácí byli hodně při chuti, vedení mohl v 8. minutě navýšit Beran, ale jeho dobrá střela trefila pouze spojnici břevna a tyče. Neujala se ani střela Pacandy. V 10. minutě si zahráli přesilovku také hosté, ale domácí se v poklidu bránili navíc přesilovka hostů trvala jen minutu. Vyloučen byl Trummer, který výrok hlavního sudího okomentoval a obdržel navíc osobní trest. Ve 13. minutě to od modré zkusil Šperger, ale Polívka byl pozorný. Další minuta přinesla nádhernou akci domácích Beran s Polatou jeli samy na Kubeše, druhý jmenovaný hostující gólmana překonal, ale puk se zastavil o tyčku hostující branky na následnou dorážku ale Beran nedosáhl. V 15. minutě byli domácí potrestáni za špatné střídání. I toto oslabení domácí přestáli, naopak v něm zahrozil Kubeš, který objel hostující branku, ale trefil jen beton golmana. V poslední minutě zahrozili hosté jmenovitě Milotínský, který jel sám na Polívku, ale domácí gólman potvrdil své kvality.

Do druhého dějství vstoupili hosté s větším odhodláním. Hned po několika sekundách prověřil Polívkovo pozornost Lazorišák, ale domácí gólman byl připraven. Domácí gólman si poradil také s pokusem Procházky, jeho pokus ukryl v lapačce. Na začátku 26. minuty se před branku snažil natlačit Kristl , hostující obrana jej zastavila jen za cenu faulu. Následnou přesilovou hru domácí využili, když se v závaru před brankou nejlépe zorientoval Beran a navýšil vedení domácích. Hosté ale za minutu odpověděli, když se prosadil Lazorišák. O několik desítek sekund byla k vidění bitka, mezi domácím Čubanem a hostujícím Špergerem, kterou vyhrál Čuban. Oba borci byli vyloučeni do konce utkání. V polovině utkání navýšili domácí vedení, když se střelou z mezikruží trefil Kristl nad lapačku Kubeše. Po této brance přepustil Kubeš místo v brance Foglovi. Ve 31. minutě si Polívka poradil se střelou Voříška. Domácí gólman si poradil i s pokusem Trummera. Na druhé straně ukryl Fogl v lapačce pokus Pacandy. V závěru druhé periody se před branku natlačil Voříšek, ale ani natřikrát Polívku nepřekonal.

Ve 43. minutě domácí navýšili vedení, Kepka přesně nahrál Kristlovi, který bekhendem překonal Fogla. Ve 45. minutě byl vyloučen Kubeš. V oslabení ujeli Beran s Kristlem, ale Fogla nepřekonali. Z následné proti akce se hosté prosadili, Procházka přihrál Mazancovi a ten pokořil Polívku. Za devadesát sekund se trefili domácí, tentokráte byl úspěšným střelce Pacanda, který se trefil pod břevno. Neuběhla ani minuta a klatovští opět zvedali ruce nad hlavu, tentokráte se po kombinaci po ose Beran, Kristl se trefil do prázdné branky Kepka. Ve 48. minutě byl vyloučen Brabec. Přesilovku domácí využili. Blumentrit vypálil od modré, jeho střelu Fogl vyrazil přesně k Bastlovi, který bez problémů navýšil vedení domácích. V 50. minutě ukryl Polívka v náruči střelu Procházky. V 54. minutě se do samostatného úniku dostal Brabec, ale Polívka byl opět úspěšný. Na začátku 56. minuty přišla chyba domácích v rozehrávce, kterou potrestal hostující Voříšek. O několik sekund to zkoušel Trummer, ale Polívka jeho pokus vyrazil. V 57. minutě byl vyloučen Dvořák. Přesilovku domácí využili, když se mezi betony Fogla, trefil Kristl a dovršil tak svůj hattrick. Utkání se pak už jen v poklidu dohrálo. Po závěrečné siréně mohli domácí slavit důležité a hlavně zasloužené vítězství.