Na Řisuty jsme nestaili

Napsal: | Jiří Zavřel, Martin Karlík 28. 9. 2014
První výhry se hokejisté Klatov nedočkali ani po zápase s Řisuty, kterým v sobotu podlehli 2:5. Hosté o svém triumfu rozhodli v první polovině zápasu, kdy domácím odskočili do čtyř gólového vedení. Domácí pak stihli už pouze kosmeticky upravit skóre. Druholigovou premiéru si odbyli rusové Mikhail Gulimov, který zápas nedochytal a útočník Nikita Samoilov, který se prezentoval gólem a asistencí.
27.09.2014
3. kolo
2:5
(0:1, 1:4, 1:0)
HC Řisuty

Branky a nahrávky: 37. Bastl (Pondělík, Samoilov), 52. Samoilov (Bastl, Kubeš) – 9. Kraus (Slánský, Kos), 24. Kašák (Vlček), 28. Kraus (Kos, Dostál), 29. Landa (Záleský), 37. Vodička (Raclavský, Wszolek). Rozhodčí: Horňáček – Havelec, Fiala. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 290.

SHC Klatovy: Gulimov (29. Pravda) – Zeman, Mrázek, Blumentrit, Pouska, Žáček, Černý, Martinec, Bastl, Kubeš, Topinka, Pacanda, Vizinger, Vondryska, Samojlov, Pech, Pondělík, Noga, Čuban

HC Řisuty: Schwamberger (Štěpánek) – Kašák, Slánský, Sedláček, Babický, Bílek, Dostál, Tomáš, Raclavský, Landa, Kos, Vyšín, Záleský, Kraus, Krpata, Vlček, Šubrt, Náprstek, Brém, Vodička, Wszolek.

Hned po půl minutě byl vyloučen Topinka. V přesilovce hostů vychytal Gulimov nadvakrát pokus Krause. Na druhé straně vyzkoušel pozornost Schwambergera Samoilov, ale hostující gólman byl pozorný. Ve 4. minutě si do pásma najel Landa, jeho pokus skončil v lapačce Gulimova. Na konci 6. minuty dostali příležitost v podobě přesilové hry také domácí. Přesilovku domácí nedokázali využít. V 8. minutě podržel domácí tým Gulimov, jenž vychytal Landu. O minutu později šli hosté do vedení, když Slánského nahození od modré tečoval za záda Gulimova Kraus. Za půl minuty později byl vyloučen Bílek. V přesilovce vypálil od modré Zeman, jeho střela těsně minula branku. Poté to zkoušel téměř z nulového úhlu Topinka, ale neúspěšně. Na druhé straně zahrozil Vlček, ale Gulimov byl připraven. Ve 13. minutě byl vyloučen Mrázek. Oslabení domácí v klidu přečkali. V 16. minutě trefil beton hostujícího gólmana Noga. Na druhé straně vyrazil Gulimov do rohu střelu Vyšína.

V úvodu druhého dějství byl vyloučen Vyšín. Přesilovku domácí nevyužili. Hosté naopak přesilovku využili, kdy se od modré trefil Kašák. Na druhé straně pálil vysoko nad branku Vizinger. Ve 28. minutě hosté navýšili vedení, když domácí obránce nepokryl Krause, který se trefil mezi ruku a tělo Gulimova. O minutu později bylo pro domácí ještě hůře, když se před brankou nejlépe zorientoval Landa a poslal puk do branky. To bylo už na Gulimova moc, odjel z branky a nahradil ho Pravda, po této brance si domácí vzali oddechový čas. V polovině utkání byl vyloučen Pouska. V přesilovce Pravda zlikvidoval pokus Vlčka, puk ukryl v náruči. Ve 34. minutě vylekal domácí příznivce Pravda, když jeho rozehrávku zachytil Kos, jeho střela ale skončila v lapačce Pravdy. Stejný cíl měla na druhé straně střela Samoilova. Ve 37. minutě přidali hosté další gól, když Wszolkovo nahození sklepl za Pravdu Vodička. Za několik sekund se mohli radovat domácí, když se zpoza kruhu trefil do růžku Bastl. V závěru si Pravda připsal zákrok po střele Kosa.

Do poslední periody vstoupili domácí aktivně, už po několika vteřinách zkoušel štěstí Kubeš, ale Schwamberger byl opět na místě. Hostující gólman si poradil i s pokusem Pondělíka, tentokráte zasahoval betonem. Z aktivity domácích vzešla i přesilová hra po vyloučení Kosa. V přesilovce od modré vypálil Zeman, jeho pokus byl tečován ale Schwamberger si stejně poradil. Hostující gólman si poradil i s pokusem dobře hrajícího Nogy. Na druhé straně si Pravda poradil s nahozením Vyšína. Ve 48. minutě byl přísně vyloučen Pouska. V přesilovce to z pravého kruhu zkusil Vlček, ale Pravda jeho pokus vyrazil. V 51. minutě byl vyloučen hostující Brém. Přesilovku domácí využili, když se pod víko z brankového prostoru trefil Samoilov. Zanedlouho byl vyloučen Pouska. V oslabení se za obranu hostů dostal Bastl, ale trefil jen beton hostujícího gólmana. Přesilovka hostů měla krátký průběh, vyloučen byl totiž Kos. V 54. minutě zamířil svůj pokus do náruče Schwamberga Vondryska. Závěr provázela série vyloučení, která ale žádnou výraznější akci nepřinesla. V poslední půl minutě hráli domácí bez gólmana, ale ani to nevedlo ke změně skóre. Všechny body tak putovali do Řisut.