První mistrovské body urval Klášterec

Napsal: | Martin Karlík 14. 9. 2014
Neúspěšný vstup do sezóny mají za sebou hokejisté Klatov. Ti prohráli v sobotním úvodním utkání nové sezony s Kláštercem nad Ohří 2:3. Klatovští se dokázali gólově prosadit až v poslední desetiminutovce, to už ale prohrávali o tři branky. Do té doby domácí naráželi na spolehlivého Kaššáka v brance hostů. V dresu domácích se představil nový kapitán, kterým je navrátilec do červenobílého dresu Vladislav Kubeš.
13.09.2014
1. kolo
2:3
(0:1, 0:1, 2:1)
Klášterec n./O.

Branky a nahrávky: 54. Topinka (Martinec), 59. Pouska (Kubeš) – 6. Hrdlička (Hammerbauer, Lehnert), 33. Hammerbauer (Dobrovolný, Hrdlička), 44. Jáchym (Freiberg, Toman). Rozhodčí: Sýkora – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 220.

SHC Klatovy: Pravda (Smejkal) – Zeman, Blumentrit, Pouska, Žáček, Černý, Mrázek, Martinec, Kubeš, Nejdl, Topinka, Pacanda, Vondryka, Čuban Vizinger, Pondělík, Noga, Pitel, Pech, Bouček.

Klášterec n./O.: Kaššák (Tichý) – Loučka, Žižka, Koblitz, Dobrovolný, Stejček, Zicho, Váňa, Freiberg, Jáchym, Toman J., Hrdlička, Hammenbauer, Lenhert, Diviš, Toman Ja., Schönnauer, Vlastník, Nguyen, Procházka

Úvodní buly vyhráli hosté, i první střela přišla z hokejky hostujícího hráče Hammenbauera, ale Pravda byl pozorný. Ve 3. minutě se sám před Kaššákem zjevil Čuban, puk za záda gólmana nedostal. Na druhé straně si Pravda pohlídal nahození Loučky od modré. Zanedlouho se před Pravdou zjevil Toman, šancí však pohrdl. V 6. minutě se hosté dostali do vedení, když Hrdlička obdržel zpoza branky přesný pas a překonal Pravdu. Rychle mohl odpovědět Pondělík, ale netrefil kotouč ideálně. V 8. minutě byl vyloučen hostující Toman. V přesilovce přestřelil branku Vondryska. Neujala se ani střela Nogy. Ve 12. minutě hráli domácí přesilovku 4 na 3. Ale velkou šanci měli hosté, když jeli v akci 2 na 1, akci jim však zhatil dobrým obraným zákrokem Martinec. Na druhé straně na modré napřáhl Černý, ale Kaššák ukryl kotouč v náruči. V 16. minutě se z kruhu uvolnil Topinka, ale pokus postrádal přesnost. Na druhé straně, zasáhl Pravda vyrážečkou proti střele Lehreta. V 18. minutě dobře napadal Čuban, dokázal se dostat v tváří v tvář Kaššákovi, ale ten byl opět úspěšnější. Na druhé straně zasahoval Pravda proti prudké střele Freiberga ihned po buly. Domácí gólman si poradil i s pokusy Diviše a Jáchyma. Poslední šanci měl domácí Pech, ale ani on Kaššáka nepřekonal.

Hned v úvodu druhé periody, vyzkoušel pozornost hostujícího gólmana Topinka, ale hostující gólman byl připraven. Ve 23. minutě jel sám na Kaššáka, Vondryska, ale ani on nepřekonal hostujícího gólmana. Neujal se ani následný pokus Vizingera. Na drué straně branku přestřelil Hammenbauer. Ve 25. minutě byl vyloučen Žižka. V přesilovce na modré napřáhl Pacanda, puk skončil ve výstroji hostujícího gólmana. Ve 28. minutě našel přesným pasem Zicho Váňu, ten ale mířil nepřesně. O minutu později byl vyloučen Pondělík. V přesilovce pálil tvrdě Freiberg, pouze do Pravdy. Stejný cíl našel i pokus Loučky. Ve 31. minutě byl v šanci Noga, ale hostující gólman opět, podržel svůj tým. O dvě minuty později předvedl Pravda parádní semafor proti střele Koblitze. Na druhé straně proletěla kolem branky střela Pousky od modré. V poslední minutě v oslabení zahrozil Kubeš svojí střelou z levého křídla, po této střele si Kaššák nebyl vůbec jistý, zda má puk.

Ve 41. minutě vystřelil zleva Toman, ale Pravda byl pozorný. Na druhé straně neuspěl svým pokusem Zeman, Kaššák zasáhl betonem. Ve 44. minutě přišla chyba domácích, na modré čáře, po které jel sám na Pravdu Jáchym, se trefil pouze mezi betony Pravdy. O dvě minuty později zasáhl Pravda, po střele Procházky. Následně jeli 2 na 1 Vizinger s Čubanem, ale ani tato akce ke gólu nevedla. Neujal se ani pokus Martince od modré. V 48. minutě dostal přesný pas před branku Pech, ale puk do branky nedostal, neujal se ani dorážka Pitla. V 51. minutě podržel Pravda domácí tým, proti hodně nebezpečnému pokusu Lenherta. Domácí mohli následně snížit zásluhou Pacandy, ale Kaššák byl opět proti. Následně byl vyloučen Zicho. Přesilovku se domácím podařilo využít, když se v tlačenici v předbrankovém prostoru prosadil Topinka. Vstřelená branka domácí hodně nakopla, hnali za rychlým snížením na rozdíl jednoho gólu. Domácí se odhodlali i k dlouhé hře bez brankáře, která slavila úspěch půl minuty před koncem, když se trefil Pouska. Zbylá půl minutka, která už k vyrovnání nevedla. A tak první body odcestovaly do Podkrušnohoří.