Smutek zavládl na klatovském zimáku po utkání se Žďárem

Napsal: | Martin Karlík, Václav Plánička, Martin Karlík 26. 2. 2015
Smutek a zklamaní zavládl na klatovském stadionu po středečním utkání se Žďárem. Ten porazil domácí hokejisty 5:2 a zavřel jim cestu do play-off, navíc jim zajistil též nejistý osud setrvání v druhé lize, o kterém se ještě bude rozhodovat. Domácí sice v utkání bojovali, byli i lepším celkem, ale podepsala se na nich nervozita z důležitosti utkání. I štěstíčko se k domácím obrátilo zády, v závěru utkání to už byla ze strany Klatov jen křeč. Touto prohrou končí Klatovákům sezóna.
25.02.2015
34. kolo
2:5
(0:2, 1:1, 1:2)
Žďár n. Sázavou

Branky a nahrávky: 33. Hobl (Kubeš), 53. Zeman (Marcel, Kubeš) – 7. Gregar (Kuntsmüller, Plachý), 15. Plachý (Kuntsmüller), 33. Štěpánek, 46. Chlubna (Vítek, Havel), 58. Chlubna. Rozhodčí: Grech – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na bránu:38:22. Diváci: 460.

SHC Klatovy: Polívka (Lejsek) – Blumentrit, Zeman, Martinec, Bouček, Holý, Houfek, Marcel – Hobl, Kubeš, Pacanda – Culek, Beran, Kepka – Vondryska, Čuban, Pejchar – Pondělík, Michel, Noga, Pech

Žďár n. Sázavou: Sláma (Zelený) – Staněk, Beneš, Pleva, Pilný, Vítek, Štěpánek, Kuntsmüller, Plachý, Boček, Chlubna, Gregar, Bureš, Have

Domácí vstupovali do utkání s jasným úkolem, vyhrát v základní hrací době. A hned od úvodu byli aktivnějším týmem, když po šedesáti vteřinách vyzkoušel pozornost Slámy Pacanda. O několik sekund později hledal Kepka před brankou volného Michela, ten ale na gólmana hostů nevyzrál. Ve 4. minutě to z pravé strany zkusil Plachý, Polívka vyrazil. Na druhé straně se v obrovské šanci zjevil Kubeš, který byl sám před Slámou ale trefil pouze jeho lapačku. V 7. minutě hosté otevřeli skóre, když Kunstmüller našel před brankou volného Gregara, který poslal puk za přesouvajícího se Polívku. Následně si domácí zahráli přesilovou hru, ale využít ji nedokázali. V 11. minutě od modré vypálil Holý, jeho pokus tečoval Michel, kotouč ale těsně minul branku hostů. O minutu později hosté špatně střídali a domácí hráli další přesilovku. V té střílel zpoza kruhu Pacanda, ale Sláma v poklidu ukryl kotouč ve své výstroji. Ve 14. minutě potkali domácí nepříjemnost, když byl na čtyři minuty vyloučen Kubeš. Přesilovku hosté využili, když se střelou z kruhu trefil Plachý. Druhou polovinu oslabení už domácí v klidu ubránili. V 18. minutě trefil Kepka svou střelou pouze hruď Slámy. Stejný cíl našla i střela Houfka v závěru první periody.

Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivně a už po několika sekundách pálil Hobl, ale nepřesně. Několik okamžiků poté vyrazil Sláma střelu Culka před sebe, kde se k puku dostal Beran, jeho dorážka však nebyla úspěšná. Ve 24. minutě se před prázdnou brankou zjevil Michel, ale v mega šanci selhal. Ve 26. minutě zamkla první klatovská formace hosty v obranném pásmu, ale žádnou výraznější šanci nevytvořila. O minutu později se před branku natlačil Čuban, ale Sláma byl opět nepřekonatelný. Ve 29. minutě měli domácí možnost snížit v přesilové hře, ale dobře chytajícího Slámu se jim překonat nepodařilo. Naopak se v oslabení dostal do šance Chlubna, ale Polívka domácí podržel. Ve 33. minutě objel branku Slámy Kubeš, po jehož akci vznikl před Slámou velký závar, kde se nejlépe zorientoval Hobl a procedil puk do branky. I hned po buly se před branku dostal Kepka, který byl zastaven zákrokem na hranici pravidel, z následného proti útoku si hosté vzali zpět svůj dvoubrankový náskok, když se mezi betony Polívky trefil Gregar. O několik sekund později byl vyloučen Culek. Přesilovku hostů domácí bez problémů přestáli. Ve 37. minutě si mezi kruhy sjel Culek, dostal přesnou přihrávku, ale trefil pouze Slámovo rameno. V závěru druhého dějství hráli domácí přesilovku, ale nedokázali ji využít, navíc těsně před odchodem do kabin byl vyloučen Kubeš.

Do posledního dějství vstupovali domácí v oslabení, které dokázali přežít. Ve 43. minutě se do úniku dostal hostující Gragar, jeho zakončení zastavilo břevno. Na druhé straně nevyzrál na v pohodě chytajícího Slámu Hobl. Neujal se ani střelecký pokus Vondrysky. Ve 46. minutě byl vyloučen Vondryska. Přesilovou hru hosté využili, když Chlubnovi střelu od modré Polívka pouze vyrazil k Plachému, pro kterého už nebyl problém dostat puk do branky. Domácí mohli odpovědět ve 48. minutě v přesilové hře. V té z kruhu střílel Culek, Sláma však střelu kryl. S přibývajícím časem byla na domácích znát nervozita, kde bylo plno nepřesností. V 51. minutě v přesilovce 5 na 3, nádherně vypálil Beran, ale rozeznil pouze tyčku hostující branky. O devadesát sekund později se domácí přeci jen dočkali, když Zemanova střela propadla za Slámova záda, hostující brankář tečoval puk lapačkou. V další šanci se ocitl Michel, ale trefil jen beton hostujícího gólmana. Další střelecký pokus ze strany domácích tentokráte z hole Pacandy mířil pouze do boční sítě. Na začátku 58. minuty byla k vidění boxerská vložka, mezi domácím Marcelem a hostujícím Štěpánkem, oba borci byli poslání na trestnou lavici na dvě minuty. V témže okamžiku si domácí vzali oddechový čas. Po něm už zůstal na střídačce gólman Polívka. Domácí power play měla hodně krátké trvání, když se z obranného pásma trefil do odkryté klece Pleva a utnul klatovské naděje. Po inkasované brance mnoho "rádoby fanoušků" opustilo stadion. Ještě jeden gól domácích mohl vstřelil Kubeš, ale na Slámu nevyzrál. Po závěrečné siréně tedy zavládl na klatovském stadionu smutek a zklamaní z velmi nevydařené sezóny.