Špatná třetí třetina vzala Klatovům šanci na body

Napsal: | Martin Karlík, Martin Karlík, Dominik Rejthar 11. 2. 2015
This text will be replaced
Klatovy držely krok s favorizovaným Vrchlabím první dvě třetiny, po nichž již domácí zabrali a čtyřmi brankami uzemnili jakýkoliv odpor Západočechů. Tato prohra a výhra Pelhřimova odsunuly Klatovy na poslední místo tabulky. Premiéru ve druhé lize si připsali plzeňští mladíci Jan Prokop a Jan Jakubec. Povedený večer zažili klatovští Roman Vondryska, jenž vstřelil dvě branky a Pavel Čuban, který třikrát asistoval.
11.02.2015
31. kolo
Vrchlabí
8:4
(2:1, 1:2, 5:1)
SHC Klatovy

Branky a nahrávky: 4. Urban (Matějka, Klement), 9. Fořt (Matějka, Urban), 33. Bláha (Jirků), 42. Bláha, 50. Urban (Fořt, Hlaváč), 53. Fořt (Matějka), 60. Vlach (Kadavý, Hamerský), 60. Jirků (Skočovský, Bláha) – 16. Pejchar (Čuban, Blumentrit), 25. Vondryska (Čuban), 36. Vondryska (Pejchar, Čuban), 46. Pacanda. Rozhodčí: Kopeček - Hurita, Špringl. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 575. Střely na branku: 47:25. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 8:4.

Vrchlabí: Sobotka (Abrahám) – Hamerský, Kadavý, Skočovský, Bažant, Klement, Hlaváč – Jakubec, Filip, Vlach, Oppelt, Jirků, Bláha, Matějka, Urban, Fořt, Srnský, Kerekanič

SHC Klatovy: Lejsek (Lavička) – Zeman, Blumentrit, Bouček, Prokop, Nejdl, Houfek, Beran, Jakubec, Pacanda, Bastl, Vondryska, Čuban, Pejchar, Pech, Opava

Domácí vstoupili do utkání hodně aktivně. Už po několika sekundách hry prověřil Lejskovu pozornost domácí Jakubec. O chvíli později si za hostující obranu sjel Bláha, který dostal přesnou přihrávku a ujížděl sám na gólmana Klatov, jehož zachránila tyčka. Ve 4. minutě se už domácí dostali do vedení, když se s pomocí tyčky trefil Patrik Urban. O půl minuty později si připsal první zásah i domácí gólman, když kryl lehké nahození Bastla od modré.

Poté v aktivitě pokračovalo Vrchlabí, tentokráte zahrozil Jirků, který ale trefil pouze beton Lejska. Hostující gólman si poradil i s pokusem matadora Filipa. V 8. minutě našel Beran volného Pacandu, ale ten Abrahama nepřekonal. O minutu později po velké chybě hostující obránce vytvořili domácí velký závar před Lejskem, kde se nejlépe zorientoval Patrik Fořt, jenž poslal puk nad rameno brankáře Západočechů. Za nedlouho mohli domácí navýšit své vedení, když po kombinaci Hamerského s Vlachem zakončoval Jakubec, gólman Lejsek nicméně výborným zákrokem podržel svůj tým.

Zuby si na klatovském brankáři vylámal i Urban. Na druhé straně jel sám na Sobotku Čuban, ale neuspěl. Za nedlouho napodobil Čubana Vondryska, ale jeho zakončení zastavila tyčka domácí branky. Ve 13. minutě zapomněli hostující obránci před brankou Oppelta, ten ale zamířil do Lejskových betonů. O minutu později byl vyloučen domácí Klement. V oslabení ale hostům ujel Jirků, který se pokusil překonat zakončit mezi betony, hostující gólman ale změnu skóre nepřipustil.

Přesilovku hosté využili těsně před jejím vypršením, když se po přihrávce Čubana trefil Daniel Pejchar, který měl na brankovišti jednoduchou úlohu a v poklidu zametl puk do odkryté branky. Závěr třetiny dohrávali hosté v oslabení, když byl na čtyři minuty vyloučen Zeman. Domácí si žádnou vážnější příležitost nevytvořili.

Druhou třetinu zahájili domácí ještě v početní výhodě. V té se snažil překonat Lejska Fořt, ale ani natřikrát se mu to nepovedlo. Následně neuspěl ani Skvočovský střelou od modré. Ve 23. minutě se před branku natlačil Bastl a vynutil si faul domácího Jakubce. V přesilové hře hosté kombinovali v útočném pásmu, ale Abraháma překonal nedokázali. V době, kdy se na led vracel Jakubec, hosté vyrovnali. Čubanovu střelu vyrazil brankář Vrchlabí pouze před sebe, kde se k puku dostal Roman Vondryska, jenž dorazil puk do domácí svatyně.

Ve 26. minutě mohl strhnout vedení na hostující stranu Beran, ale jeho střela postrádala potřebnou razanci. Na druhé straně mohl poslat domácí tým do vedení Matějka, na Lejska ale nevyzrál. V této fázi se hra přelévala z jedné strany na druhou, šance si vytvářela obě mužstva. Ve 29. minutě obdržel Fořt přesný pas od Matějky, domácí útočník se snažil pokořit Lejska mezi betony, ten však tento úmysl přečetl a sklapl své nohy včas k sobě.

Na druhé straně se pěknou střelou z mezikruží prezentoval Čuban, ale domácí gólman byl pozorný. Následně se hosté dostali do tlaku a několikrát dokázali Abrahámovi pořádně zatopit, puk do branky se jim nicméně dostat nepodařilo. Ve 33. minutě se domácí dostali do vedení, když Jirků našel před brankou nikým nehlídaného Tomáše Bláhu, který prostřelil Lejska. Bleskově mohl odpovědět Pejchar, ale trefil pouze domácího gólmana.

Ve 36. minutě bylo vyrovnáno, když domácím ujel Roman Vondryska a trefil se přesně mezi betony domácího gólmana. Závěr třetiny dohrávali hosté opět v oslabení, tentokráte byl vyloučen Houfek. V přesilovce hodně nebezpečně vypálil Vlach, jeho pokus dokázal Lejsek zastavit až na brankové čáře.

Vstup do poslední periody vyšel domácím. Nejprve to od modré zkusil neúspěšně Hamerský. Neuspěl ani Filip svojí bekhendovou střelou. Za několik sekund už puk zatřepotal v klatovské síti, když se po buly trefil nad lapačku Lejska Tomáš Bláha. Ve 44. minutě dostali hosté možnost přesilové hry. V početní výhodě se sám před brankou ocitl Beran, ale jeho zakončení skončilo na domácím gólmanovi. V samém závěru přesilovky se už hosté mohli radovat, když se za záda Abraháma trefil Tomáš Pacanda.

Ve 47. minutě objel branku Matějka, ale jeho zakončení si našla Lejskova lapačka. Na druhé straně se z velkého úhlu neprosadil Čuban. V 50. minutě se domácí dostali do vedení, když se po přihrávce Fořta trefil pod víko Patrik Urban. Další šanci na straně domácích si vytvořil Vlach, ale Lejsek jeho pokus vyrazil. Podobný výsledek měl i střelecký pokus Pacandy na druhé straně. V 53. minutě už vedli domácí o dvě branky, když se za hostující obranu dostal Patrik Fořt, jehož prudká rána v plné jízdě skončila až v klatovské kleci.

Hosté nic ale nezabalili. Odpovědět mohli ihned zásluhou Berana, který se dostal až před Abrahama, jenž ale dokázal s vypětím všech sil schovat puk do své výstroje. S přibývajícím časem hosté začali více riskovat, kvůli čemuž vznikaly okénka v jejich obraně. Jednoho takového využil Matějka, který ujížděl sám na Lejska, kterého ale mezi betony neprostřelil. Na začátku 58. minuty vyslal Pacanda tvrdou střelu vrchlabského gólmana, jenž zachytil jeho ránu do své výstroje.

V následném přerušení si hosté vzali time out a odhodlali se ke hře bez gólmana. Klatovy sice byly usazeny v útočném pásmu, ale žádnou vážnější šanci si nedokázaly vytvořit. Na začátku poslední minuty mohl za domácí rozhodnout Jirků, ale z dobré pozice prázdnou branku minul. Za půl minuty domácí jeli tři na jednoho, čehož využil Daniel Vlach, který pohodlně skóroval do prázdné branky. Sedm vteřin před koncem přidali domácí ještě jednu branku, když se bekhendem trefil Tomáš Jirků. Po závěrečné siréně tedy slavili vítězství domácí. Hosté si ale zaslouží uznání za kvalitní výkon a za bojovnost až do konce zápasu.