Zápas s Milevskem skončil po 40 minutách

Napsal: | Dominik Podaný, Petr Diepold 23. 8. 2011
Druhé domácí přípravné utkání nebylo dohráno kvůli nespůsobilému prostředí na zimním stadionu. Nízká viditelnost, velké dusno a rozpouštění se ledu zapříčinilo, že se soupeři dohodli o předčasném konci utkání po druhé třetině za stavu 6:1 pro domácí mužstvo. Jedinou branku hostí vsítil Richard Kepl.
Klatovy
23.08.2011
přát.
6:1
(3:1, 3:0, -:-)
Milevsko 2010

Branky a nahrávky: 9. Růžička (Hobl), 10. Setikovský (Maxa Jiří), 17. Čuban (Setikovský, Kocman), 22. Špiler (Hobl), 22. Setikovský (Hucl), 30. Petruška Patrik (Kořínek Jakub, Hobl Jaroslav) - 13. Kepl Richard (Dvořák). Rozhodčí: Bouzek - Rubáš, Růžičková . Vyloučení: 2:4. Diváci: 131. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1.

SHC Klatovy: Štelmach(Vachoušek)-Kořínek,Zeman,Kašpar,Špiler,Plánička,Posuka-Setikovský,Kajer,Hobl,Maxa,Kocman,Pavlis,Čuban,Trojan, Vondryska,Petruška.

Milevsko 2010: Knap(Kolář)-Vaniš,Novák,Heřmánek,Silbernágl,Cirulis,Fořt,Špánek,Hejna, Kořánek,Bušek,Dvořák,Škulina,Kepl,Tollinger.

V úvodu zápasu si obě mužstva zvykala na náročné podmínky. Buď bylo na ledě kvůli mlze špatně vidět, nebo mlhu na části stadionu sice rozehnal větrák, ale to se zase tvořila na ledě velká louže vody. Jako první se s tím vyrovnali domácí, když v 9. minutě v přesilovce vymetl pavouky ze šibenice Růžička. Oba trenéři poté diskutovali s rozhodčími, zda pokračovat, ale nakonec se i vzhledem k nákladům na zápas a dopravu shodli, že končit po pár minutách by byl luxus, a tak se hrálo dál. Hosté toho vzápětí mohli litovat, neboť už po 20 vteřinách se trefil Setikovský. Milevsko, které přijelo v oslabené sestavě, sice poté do hry vrátil bojovník Kepl, který ještě vloni oblékal klatovský dres, ale ještě do přestávky domácím řezníkům vrátil dvoubrankový náskok po pěkné kombinační akci Čuban.

Do druhé části hry nastoupili domácí hodně sebevědomě a během prvních dvou minut nasázeli hostům dvě branky. Další mohli přidat v dvouminutové přesilovce 5 na 3, ale hostující brankář Knap, i když si rozhodčímu stěžoval, že v mlze nevidí, vše se štěstím pochytal. Na druhé straně se doslova nudil Štelmach, který měl za celou dvacetiminutovku jen jeden vážný zákrok. Za likvidaci samostatného nájezdu si ale vysloužil potlesk diváků. Za Klatovy se ještě do druhé přestávky trefil Petruška, ale to bylo ze strany obou týmů vše, neboť zejména na popud hostů bylo utkání po 40 minutách předčasně ukončeno.