„Když vidím permanentní úsměv přes celou helmu, tak to je pro mě nejvíc“... aneb hokejová základna v sezóně 2022/23

Napsal: Redakce 1. 4. 2023
Je čtvrtek 28. 4. 2022 a na atletické hřiště nad naším zimákem v Klatovech, právě vbíhá skupinka zhruba 25 nejmenších špuntů, hokejistů, aby spolu s trenéry odstartovali další novou hokejovou sezónu 2022/23 základny HC KLATOVY. Absolvovali celkem 9 tréninků v přípravném období, suché přípravy a koncem června 2022 se rozloučili, aby se opět sešli 10. září, a to již na milovaném ledě.

Od září 2022 do konce března 2023 na ty nejmenší čekalo celkem 53 tréninků, vedených zapálenými, své svěřence milující, trenéry. Během tohoto celého období se nám v základně prostřídalo asi 65 dívek a chlapců, kteří poctivě hltali všechny nové postřehy a dovednosti a určitě byli šťastní, když sami cítili pokroky. A že jich bylo.

V prosinci jsme opět přivítali mezi námi na ledě, čerty s Mikuláši. A světe div se. Na rady některých našich nejmenších z loňského roku, aby se čerti zapsali do přípravky bruslení, kdy nám sotva stáli na bruslích, si to vzali k srdci a letos jim to skvěle uhánělo, skoro jako těm našim zlatíčkám. Inu, každý se musí učit. Pak se překulil starý rok v nový a už nám to začalo mílovými kroky ubíhat ke konci. V tom čase si někteří vyzkoušeli zahrát své první zápasy a Ti starší se pomalu připravovali na přechod do svého vlastního budoucího týmu, který je čeká od příští sezóny. A konec je tady. Sobota 25.3. 2023 závěrečné focení na památku, poslední trénink s rodiči, a i slzičky při loučení. I u nás trenérů. Rodičové, prarodičové a i ostatní, děkujeme Vám, že jste dopřáli to hokejové a bruslařské potěšení tomu nejcennějšímu, co máte, svým dětičkám. Díky také panu Zdeňkovi Klostermannovi za veškerá fota a videa z tréninků.

A jak nám napsal jeden z Vás: " Když vidím, jak jede po ledě a má permanentní úsměv přes celou helmu, tak to je pro mne nejvíc a za to Vám trenéři moc děkuji".

Tak to je poděkování pro Vás trenéři, kteří jste se v základně všichni vystřídali. Anička Skořepová, Vandy Krsová, Pepa Skořepa, Tom Vlasák, Krýša Krs, Braňo Moravčík, Zdenda Kuchař, Roman Hejna a Vašek Nauš. A všichni pamatujte!!! Je důležité někam patřit.
Proto jsme všichni byli stvořeni. A VY, MY patříte, patříme, do hokejové rodiny HC KLATOVY.

Za hokejový klub HC KLATOVY, s úctou, pokorou a láskou k Vám a Vašim
dětem, jeden z trenérů základny Radek Krs.