Béčko je krůček od postupu do finále

Napsal: Václav Nauš 6. 3. 2020
Hokejisté klatovského Béčka porazili v úvodním zápase semifinále Nejdek vysoko 6:1. K postupu do finále mohou dokonce v odvetě prohrát o čtyři branky.

Obraz hry byl v úvodu první třetině vyrovnaný s minimem šancí na obou stranách. Jako první se začali osmělovat domácí. Z nenápadné šance vstřelil první branku Čuban. Z klatovských hráčů poté spadla nervozita a začali mít více ze hry. Nejdečtí se ale dokázali do zápasu vrátit díky proměněné přesilové hře ze závěru třetiny. Naštěstí pro domácí ale ihned po rozehrání vstřelil branku Vondryska a strhl vedení opět na stranu Klatov.

Druhá třetina pokračovala v podobném duchu. Při rovnovážném počtu hráčů měli mírně navrch domácí hráči. Nejdečtí spoléhali pouze na brejky a přesilové hry. Ani jednu však ve druhé třetině nevyužili, naopak klatovští dokázali dvě své šance proměnit a po druhé třetině vedli 4:1.

V úvodu třetí třetiny dohrávali hosté přesilovou hru a cítili velkou šanci vrátit se zpět do utkání. Bohužel se jim hrubě nevydařila a naopak v ní sami inkasovali. Zápas už se poté jen dohrával. Hostům sice výsledek nedával příliš šancí ani do odvety, ale proti dobře organizované obraně v čele s Rücklem se prosadit nedokázali. Domácí dokázali přidat ještě jednu branku a připravili si ideální půdu na nedělní odvetu.