Dnes startuje 2.liga, Klatovy jedou do Prahy na Kobru

Napsal: JS 11. 9. 2019
Prvním kolem dnes startuje 2.hokejová liga. Pro klatovské hokejisty začíná zápasem na ledě jednoho z kandidátů na postup HC Kobra Praha.

Náš dnešní soupeř před sezonou notně posílil. K jeho největším akvizicím patří několik bývalých opor Jablonce: Lukáš Tondr, Kamil Bříška a Tomáš Mrkvička. Opomenout nesmíme ani Tomáše Plíhala, který má mnoho zkušeností ze zahraničí, kde působil mimo jiné také v NHL v dresu San Jose Sharks.
Kobra Praha si v přípravě připsala sedm výher z osmi zápasů. „Nám naopak příprava moc nevyšla. A už vůbec ne generálka v Táboře, kterou jsme prohráli 1:5 a kde nám chybělo dost hráčů. Snad se do prvního zápasu v Praze dáme do kupy a domácí tým potrápíme,“ uvedl klatovský trenér Michal Straka.

Hrací systém

27 týmů mělo původně být rozděleno do tří devítičlenných skupin. Po odstoupení Nymburka zbylo v klatovské skupině Střed 8 týmů a soutěž byla přelosována a bude se hrát šestikolově.
Do play off postoupí šestice nejlepších týmů z každé skupiny, přičemž první dva týmy půjdou rovnou do semifinále a mužstva na třetí až šesté příčce si to rozdají ve čtvrtfinále o zbývající dvě místa. Všechny série play off se budou hrát na tři vítězná utkání.
Vítězové jednotlivých skupin se následně představí v kvalifikaci. Vrací se starý model, kdy se utká každý s každým dvakrát. Nejlepší tým bude slavit postup do Chance ligy. Sestup nikomu nehrozí, příští ročník 2019/20 bude nesestupový.

Ve skupině Střed 2.ligy chybí náš tradiční soupeř a loňský vítěz základní části HC Sokolov, který si v baráži vybojoval postup do 1.ligy. Nováčkem bude HC Příbram a hlavně čínský klub se jménem CHINA GOLDEN DRAGON, který byl do třetí nejvyšší soutěže přijat, aby získal zkušenosti a připravil se na zimní olympijské hry v Pekingu v roce 2022. Číňané odehrají svá domácí utkání na zimním stadionu ve Slaném. Není bez zajímavosti, že v jejich kádru jsou také tři Češi: Jakub Kučera, Michal Kučera a Pavel Husarik.

Rozdělení skupin

Západ:
HC Vlci Jablonec nad Nisou, MOSTEČTÍ LVI, HC Děčín, HC Řisuty, HC Draci Bílina, BK Nová Paka, HC Stadion Vrchlabí, HC Trutnov, HC RODOS Dvůr Králové.

Střed:
HC David servis České Budějovice, HC Tábor, IHC Písek, SHC Klatovy, HC Příbram, China Golden Dragon (ZS Beroun), HC Kobra Praha, SC Kolín.

Východ:
BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Moravské Budějovice 2019, HK Opava, SHK Hodonín, DRACI ŠUMPERK, HC Nový Jičín, HC TATRA Kopřivnice, HC Bobři Valašské Meziříčí.