Juniorka - letní přípravné období

Napsal: redakce 15. 7. 2020
Zhodnocení letní přípravy na novou sezónu očima kapitána juniorského týmu Ondřeje Kaisera.

Dne 4. května 2020 jsme zahájili suchou přípravu, která patří ke každoroční přípravě na hokejovou sezónu. Je to naše méně oblíbená část přípravy, ale proto, abychom byli nejlepší, musíme jí podstoupit. Trénovali jsme 5 krát týdně (pondělí až pátek, víkendy byly volné pro regeneraci). V pondělí jsme měli silový trénink s kondičním trenérem a instruktorem fitness Jaroslavem Sudou na Sokolském stadionu, kde jsme cvičili hlavně hluboký stabilizační systém a držení těla. V úterý nás čekalo běhání na Hůrce, kde jsme pilovali sílu v nohách a kondičku. Ve středu a ve čtvrtek jsme chodili do posilovny pod vedením našeho hlavního trenéra Radka Mužíka. V posilovně jsme tvrdě makali na objemu svalů, abychom vypadali tak, jak správný hokejista vypadat má. Každý pátek jsme absolvovali tréninkovou jednotku na kole. V rámci přípravy si pro nás trenéři připravili TRIATLON. Museli jsme uplavat 300 metrů, poté sednout na kolo a ujet 20 kilometrů a nakonec byl připraven běh v podobě 3 kilometrů. Všichni bez výjimek závod zvládli s přehledem a vítězem se stal šikovný praváček Jakub Šmíd. V polovině suché přípravy jsme se v rámci zpestření tréninkových jednotek rozhodli uspořádat turnaj v tenise ve čtyřhře. Do hry se zapojili všichni hráči včetně trenérů, kteří nakonec obhájili své vítězství v turnaji. Součástí přípravy na sezonu byl i fotbalový zápas proti lubským dorostencům na hřišti v Lubech. Tvrdě jsme na sobě makali a doufáme, že nadcházející sezóna bude ještě lepší než ta minulá. Jdeme si za svým snem a to je Extraliga juniorů. Děkujeme všem, co se podíleli na suché přípravě, ale hlavně chceme poděkovat Radku Mužíkovi, který vše perfektně zařídil a nenechal nás ani na chvíli odpočinout.

Držte nám palce i nadále.