Klatovští fanoušci pořádali 16. MČR hokejových fans v malé kopané! Obsadili krásné 6. místo

Napsal: Jíří Zavřel 4. 8. 2019
Poslední červencový víkend roku 2019 patřil 16. ročníku neofiko MČR hokejových fanoušků v malé kopané, který pořádal Fanklub HC Klatovy ve Vrhavči.

Vše vypuklo již v pátek 26.7.2019, kdy najeli takřka všichni fanoušci, kteří zde ladili formu na sobotní turnaj. Mnozí z nich ani nezamouřili oko a dychtivě očekávali zahájení letošního ročníku. Jelikož bylo přihlášeno 10 týmů, herní systém byl určen na dvě skupiny po pěti. Dále hráli mezi sebou poslední ze skupin o 9.-10. místo, následovalo čtvrtfinále, semifinále a finále.

Ve finále proti sobě nastoupili fanoušci ze Sokolova a Pelhřimova. Zápas byl vyrovnaný se šancemi na obou stranách. Sokolov však měl navrch, soupeře nepustil do vážnějšího zakončení, pohlídal si výhru 2:0 a stal se letošním mistrem. Odpoledne bylo zpestřeno zorball fotbalem, večer účastníkům zahrála skupina Fiasko.

„Jsem velice rád, že se všem zúčastněným turnaj, který jsem jménem klatovského fanklubu pořádal, líbil. Nic z toho by se ale nedalo uskutečnit bez lidí, kteří mě v tomto aktivně vypomohli, což byla zejména rodina Kozákova, které patří velké díky. Realizovat tento programem nabitý turnaj, by ale také nešlo bez pomoci všech sponzorů, kteří nás podpořili, zejména Šumava mix, HC Klatovy a Niromont, v nemalé míře přispěla i restaurace Střelnice Klatovy, Podlahové krytiny PN, restaurace Bidlo, Geonovotný, Color Zeman, AntiBar, Elko, Prezent a zemědělství Rayser“, konstatoval Jiří Zavřel prezident spolku.

Dále uznává, že pořádání tohoto turnaje, kterého se zúčastnila více než stovka lidí, bylo velmi (především psychicky) náročné. „Jsem ale rád, že se to povedlo a Fanklub HC Klatovy se zapíše mezi turnaje, se kterým jeho účastníci byli nadmíru spokojeni. Poděkování patří také TJ Sokol Vrhaveč, která nám umožnila turnaj uspořádat v jejich areálu, jenž nabízí mnohá sportovní využití“, uvedl Zavřel.

V tomto turnaji jde vždy především o to, aby si fanoušci z celé republiky v klidu pohovořili, dali si pivko a sdíleli společně jejich zájem, kterým je fandění svým hokejovým týmům. Závěrem los určil, že 17. ročník budou pořádat fanoušci Kolína! Věřme, že se jim turnaj povede a sejde se zde mnoho hokejových fanoušků!

Konečné pořadí

• Sokolov
  • Pelhřimov
  • Kolín A