Po vyrovnaném průběhu bere tři body Béčko

Napsal: Václav Nauš 20. 10. 2021
V rámci čtvrtého kola krajské ligy mužů zajížděli hokejisté klatovského Béčka do Plzně, kde se utkali se soupeřem z Kaznějova.

Úvod utkání patřil hostům. Dobrým pohybem a kombinací dokonale zaskočili domácí hráče. Ti nestíhali a pomáhali si fauly. Vše vyvrcholilo v sedmé minutě dvojnásobnou přesilovou hrou. Ta však hostům hrubě nevyšla. Jednak si v ní nevytvořili žádnou výraznější šanci, ale hlavně úplně přestali hrát. Naopak domácí byli po skončení přesilové hry jako polití živou vodou. Začali klatovské hráče přehrávat a zaslouženě šli do vedení.

Do druhé třetiny nastoupili klatovští s cílem vrátit se ke hře z první třetiny. To se jim podařilo, opět měli více ze hry a před polovinou zápasu zásluhou Kubeše v přesilové hře vyrovnali. Vstřelená branka hosty nabudila, vytvořili si poté řadu šancí, ale využít dokázali jen tu Vondrysky z poloviny třetiny. Domácí hráli hodně pod tlakem a občas zahrozili z nebezpečného brejku.

Ve třetí třetině se hra vyrovnala. Hosté hráli především ze zabezpečené obrany. Když měli příležitost vyráželi do nebezpečných protiútoků. Bohužel se jim nepodařilo přidat pojistku, a tak museli v závěru čelit velkému tlaku domácích. Přesilovou hru v samém závěru zápasu vylepšili a odvolali gólmana, ani tak se jim ale vyrovnat nepodařilo.

V dalším kole přivítají v derby hosty z Domažlic. Zápas se odehraje na ZS v Klatovech v neděli 24.10 od 17:00.