Podoba druhé ligy pro sezónu 2019/2020 schválena

Napsal: JS 14. 6. 2019
Výkonný výbor Českého hokeje schválil podobu druhé ligy pro sezonu 2019/20. 27 účastníků bylo rozděleno do tří devítičlenných skupin, základní část začne ve středu 11. září a hrát se bude pětikolově.

Hrací systém

Základní část měla původně čítat 32 kol, ale kluby chtěly víc zápasů, a tak došlo ke změně. Hrát se bude nakonec pětikolově, tj. 40 kol.

Do play off postoupí šestice nejlepších týmů z každé skupiny, přičemž první dva týmy půjdou rovnou do semifinále a mužstva na třetí až šesté příčce si to rozdají ve čtvrtfinále o zbývající dvě místa. Všechny série play off se budou hrát na tři vítězná utkání.

Vítězové jednotlivých skupin se následně představí v kvalifikaci. Vrací se starý model, kdy se utká každý s každým dvakrát. Nejlepší tým bude slavit postup do Chance ligy. Sestup nikomu nehrozí, příští ročník 2019/20 bude nesestupový.

Rozdělení skupin

Západ:
HC Vlci Jablonec nad Nisou, MOSTEČTÍ LVI, HC Děčín, HC Řisuty, HC Draci Bílina, BK Nová Paka, HC Stadion Vrchlabí, HC Trutnov, HC RODOS Dvůr Králové.

Střed:
HC David servis České Budějovice, HC Tábor, IHC Písek, SHC Klatovy, HC Příbram, China Golden Dragon (ZS Beroun), HC Kobra Praha, NED Hockey Nymburk, SC Kolín.

Východ:
BK Havlíčkův Brod, SKLH Žďár nad Sázavou, HC Moravské Budějovice 2019, HK Opava, SHK Hodonín, DRACI ŠUMPERK, HC Nový Jičín, HC TATRA Kopřivnice, HC Bobři Valašské Meziříčí.

Čínský klub ve druhé lize

Ve druhé hokejové lize by měl působit čínský výběr China Golden Dragon, který bude své domácí duely hrát v Berouně. Hrát v Česku však budou jen do 31. ledna, jejich únorová klání budou muset být předehrána. Čínský klub byl zařazen do skupiny Střed, ve které jsou i hokejisté SHC Klatovy. Hlavní trenér, Michal Straka, k tomu pro Deník uvedl: „Samozřejmě, že všechny zápasy mezinárodního charakteru jsou dobrou zkušeností pro hráče i samotné týmy. Teď si ale neodhadnu říct, jaké to bude. Záleží, s jak kvalitním kádrem čínský tým do soutěže nastoupí. Pokud by se jednalo o slabší mužstvo, nedá nám to vůbec nic.