K první zápasové prověrce přijede Písek

Napsal: Martin Karlík 5. 8. 2015

K první zápasové prověrce přijede Písek

A je to zase tady! Už v sobotu se půjde v Klatovech na hokej. Domácí hokejisté SHC vyzvou v prvním přípravném duelu "nováčka" druhé ligy, celek Písku. Pro nově tvořící se celek z Klatov půjde o první zápas, tak lze očekávat, že nastoupí zejména noví hráči bojující o místo v sestavě pro nadcházející ročník druhé ligy. Naopak pro hosty půjde už o třetí prověrku, a tak těžko říci s čím do Klatov přijedou. K vidění by tedy mohl být zajímavý zápas, a proto neváhejte a přijďte se zchladit v těchto tropických dnech na zimák. Úvodní buly je naplánováno na 16.00. Vstupné na utkání je 30 Kč.

Hokejisté Písku postoupili v minulé sezoně zpět do druhé ligy, kde se představí po pěti letech, strávených v první lize a krajském přeboru. Přípravu na novou sezónu zahájili svěřenci Karla Slabého 11. května. Přípravy se zúčastnila většina hráčů, kteří druhou ligu vybojovali, doplnily je některé nové tváře, např. brankář Marek Mazúch, jenž se vrátil z juniorky Motoru, obránce Jakub Suchan z Ústí nad Labem a útočníci Josef Urbanec z Milevska a Filip Vlček, jenž přichází na hostování z Plzně. Na zkoušku se v Písku objevil i trojlístek hráčů ze Strakonic jmenovitě Marek Hrubý, Tomáš Růžička a Milan Černý. Vedení IHC také usiluje o angažování brankáře Michaela Pance, jenž skončil v Táboře.

Písečtí už mají za sebou dvě herní prověrky, tu první sehráli proti vlastní juniorce, kterou porazili 9:5 (utkání se hrálo jako modelové), druhé utkání sehráli na ledě Budvar Arény s juniorkou Motoru (výsledek nebyl dosud zveřejněn).

Poslední vzájemné utkání Klatov a Písku se konalo v záři loňského roku u Otavy a z vítězství se radovali domácí hráči, kteří zdolali Klatovany 4:3.