Od Vajgaru bez bodu a vstřeleného gólu

Napsal: Martin Karlík, Jan Wirkner 29. 10. 2014
Ani zlepšený výkon nepomohl klatovským hokejistům k prolomení jejich krize. V úterním zápase prohráli na ledě Jindřichovo Hradce 2:0. V utkání zvítězil spíše šťastnější tým. Vítěznou branku zaznamenali domácí v přesilové hře ve druhé třetině. Jinak utkání kralovaly obrany v čele s výborně chytajícími gólmany. Na straně Klatov odchytal parádní zápas Jindřich Pacl. Utkání také přihlížela hrstka klatovských fanoušků.
28.10.2014
Jindr. Hradec

Branky a nahrávky: 26. Šperger (Kotaška), 60. Voříšek (Kotaška, Šperger). Rozhodčí: Jechoutek D. - Štětina D., Štětina J.. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 536. Střely na branku: 36:23.

Jindr. Hradec: Gába (T. Kubeš) - Kožínek, Jasečko, Zich, Kotaška, Procházka, Jindra - Mazanec, Lazorišák, Milotinský - Brabec, Šperger, Trummer - Voříšek, Košťál, Dvořák - od 42. min. Tomšík.

SHC Klatovy: Pacl (Gulimov) – Zeman, Houfek, Žáček, Kubík, Mrázek, Bastl, Pouska, Novotný, Pacanda, Kubeš V., Vondryska, Noga, Vizinger, Pondělík, Pech, Samoylov, Tulačka, Polata.

Ohlasy trenérů

Lukáš Zdrha, trenér Klatov: "My se dlouhodobě potýkáme s tím, že nestřílíme hodně branek. Z pohledu defenzivy jsme dnes odehráli slušné utkání, ale dlouhodobě se trápíme s koncovkou. To byl přesně obraz naší hry, že z šancí, které jsme si vytvořili jsme dnes gól nemohli dát. Výsledek tomu odpovídá."

Jaroslav Brabec, trenér Vajgaru: "Velice těžké utkání dnes. Projevila se lehkovážnost, kdy všichni ví, že přijel soupeř z posledního místa a šli jsme do zápasu s tím, že se Klatovy porazí sami. Ale i takové zápasy se hrají. Pro nás to dopadlo dobře, získali jsme tři důležité body. Musíme se vyvarovat chyb a zase se dnes ukázala naše stará bolest, což je proměňování šancí. Ale začít hrát ve 21. minutě zápasu se nám může vymstít."