KLATOVŠTÍ HOKEJISTÉ DARUJÍ KREV, PŘIDEJTE SE K NÁM V TÝDNU OD 29.1.2024 DO 2.2.2024

Napsal: Redakce 26. 11. 2023
Inspirováni iniciativou některých českých sportovních klubů se rozhodli i hokejisté HC Klatovy podpořit dárcovství krve. Nejenže sami vyrazí včetně zástupců vedení klubu poskytnout životodárnou tekutinu pacientům Klatovské nemocnice, ale ke stejnému hrdinskému činu vyzývají i veřejnost. Kdokoli přijde odevzdat krev v termínu v od 29. ledna do 2. února 2024 na klatovské transfuzní oddělení, obdrží kromě běžných benefitů i dárky od klubu a jeho partnerů. Ve hře je i cena od Autocentra Šmucler a vstupenky na hokej v Klatovech či extraligu v Plzni.

„Cílem akce je motivovat širokou veřejnost k tomu, aby darovala krev podle svých možností a v pravidelných intervalech. Minimálně jednou za život potřebuje krevní transfuzi přes 25 procent lidí, tedy každý čtvrtý člověk. Někdy k uzdravení, někdy přímo k záchraně života,“ říká prezident klubu HC Klatovy Stanislav Kopáček s tím, že pomoc potřebným patří k základním hodnotám každého správného sportovce. „Proto jsme se rozhodli, že sami rozšíříme řady dárců a věříme, že v našich stopách půjdou i členové našeho fanklubu, ale i další hokejoví fanoušci z celého klatovského regionu. Nikdo nikdy nevíme, kdy můžeme krev sami potřebovat.“

Akce „Daruj krev s klubem HC Klatovy“ se uskuteční od pondělí 29. ledna do pátku 2. února. Zapojit se do ní mohou jak lidé, kteří krev nikdy nedarovali, tak i pravidelní dárci. K odběru je třeba se předem objednat přes rezervační systém transfuzního pracoviště Klatovské nemocnice. Termínů je dostatek. Nemocnice rozšířila během akce kapacity odběrů na téměř dvojnásobek a v případě zaplnění je připravena termíny doplnit. Je tedy možné provést rezervaci hned, ale i kdykoli později. V případě, že by zájemce nemohl, je možné rezervaci i zrušit.

„Krev pomáhá pacientům s onemocněním krve či krvetvorby, zraněným lidem z velkými ztrátami krve nebo pacientům při akutních i plánovaných operacích. Navštěvují nás dárci z celého okresu Klatovy, ale i z Domažlicka, kde máme i externí odběrová místa. Krev našich dárců využíváme nejvíce v Klatovské nemocnici, ale poskytujeme ji i do nemocnic právě v Domažlicích nebo v Sušici,“ vysvětluje ředitel Klatovské nemocnice Jiří Zeithaml a už dopředu děkuje hokejistům i široké veřejnosti za pomoc.

Každý z dárců, který přijde bezplatně darovat krev, dostane jako poděkování malý dárek od partnerů projektu. Všem dárcům krve bude věnováno domácí utkání s HC Domažlice, které se uskuteční v sobotu 3. února. A kromě vstupenek zdarma na toto utkání bude z řad dárců vylosován jeden dárce, který dostane speciální cenu od společnosti Autocentrum Šmucler a jeden vylosovaný dárce dostane i poukaz od firmy DAPE servis.

Dárcem krve se může stát každý zájemce ve věku od 18 do 60 let. Podmínkou je, aby byl zdravý. Před prvním odběrem proto podstoupí každý přímo na odběrovém místě preventivní vyšetření včetně anamnézy a detailního rozboru vzorku krve. Z tohoto důvodu je odběr prvodárce o trochu delší a musí se rezervovat ve větších intervalech ve speciální kolonce.

Daruj krev s klubem HC Klatovy

Kdy a jak se zapojit do akce?

Přijďte darovat krev na transfuzní pracoviště v týdnu od 29. ledna do 2. února. Provozní doba odběrového místa TOKN:

• Pondělí 6:30 – 12:00 a 13:00 – 16:00
  • Středa 6:30 – 12:00
  • Čtvrtek 6:30 – 12:00
  • Pátek 6:30 – 12:00
  • v případě vyššího zájmu budou termíny rozšířeny

K odběru se zarezervujte zde: https://rezervace.nemocnicepk.cz/cs/#/place/klatovy-34053 - buď jako opakovaný dárce (již daruji) nebo jako prvodárce (jdu k odběru poprvé).

Co získají dárci během akce?

• každý dárce obdrží dárek z produktů partnerů projektu
  • prvodárce dostane bonusový dárek od Klatovské nemocnice
  • každý dárce dostane vstupenku na domácí utkání s HC Domažlice (3. února)
  • jeden vylosovaný dárce dostane speciální cenu od společnosti Autocentrum Šmucler
  • vylosovaný dárce dostane dvě vstupenky na domácí zápas HC Škoda Plzeň
  • jeden vylosovaný dárce dostane poukaz od firmy DAPE servis s.r.o.

Standardní benefity:

• v den odběru má dárce ze zákona nárok na placené volno v práci na zotavenou
  • za každý odběr si lze odečíst 3000 Kč ze základu daně z příjmu
  • každý dárce dostane poukázku Sodexo Pass v hodnotě 150 Kč
  • každý dostane malé občerstvení a nápoje během odběru a minerální vodu Il Sano podporující krvetvorbu
  • dárci krve jsou pod pravidelnou lékařskou kontrolou a v individuální péči
  • jubilejní počty odběrů jsou oceňovány Českým červeným křížem
  • další výhody poskytují dárcům jednotlivé zdravotní pojišťovny (např. vitamíny, proplácení rehabilitace nebo cvičení) a některá města a obce (zvýhodněná veřejná doprava), případně zaměstnavatelé.

Více o dárcovství krev v Klatovské nemocnici zde: www.klatovy.nemocnicepk.cz/krev

Pozor! - Dobrý pocit z dárcovství je návykový :-)

Partneři projektu: