Historie

Hokej v Klatovech má dlouhou tradici, letos je to je 87 let od jeho založení (r. 1928). Ve městě je hodně populární, mnoho lidí chodí sledovat nejen utkání druhé nejvyšší národní ligy, která se u nás hraje již 15. sezónu, ale i utkání juniorů, dorostu, žákovských tříd i těch nejmenších, kteří hrají minihokej. Myslím si, že hokej je pro samotné město Klatovy i jeho region velkým přínosem, neboť se staráme o mládež, přejeme si, aby každý rok k nám zavítalo více dětí než v předchozím roce. A to z toho důvodu, že chceme potlačit rapidní nárůst dnešní doby, která spočívá v podobě počítačových her, internetu. Hokej je kolektivní sport, který by měla tvořit správná parta lidí. Snažíme se zde vychovat kvalitní hráče pro vyšší úrovně, ale zároveň zde učíme ty nejmenší prvním krůčkům v bruslích po ledě tak i ke správnému chování nejen v hokejovém kolektivu, ale v životě obecném.

Dnes v klubu HC Klatovy máme kategorie 1., 2., 3. třídy hrající minihokej, 4. třídu hrající minihokej do půlky sezóny, pak následně hrající na celé hřiště jako kategorie mladších, starších žáků, dorostu, juniorky a mužů. Průměrný počet hráčů v jednotlivých kategorií se pohybuje okolo 15 až 20, což není zrovna to pravé ořechové.

Věříme, že v následující době to bude lepší, neboť mezi našim klubem HC Klatovy a klubem plzeňských indiánů pod vedením Martina Straky se uzavřela dohoda, ve které stojí jeden z bodů říkající o tom, že nebude možné, aby od nás odcházely děti do osmé třídy do Plzně, výjimku by tvořil pouze hráč s nadměrnými herními zkušenosti. Tomu by to však umožněno bylo, aby se mohl ve vyšších soutěží ještě více zdokonalovat. Další věc, které si moc ceníme je, že ve spolupráci s plzeňskými hráči by se u nás měl uskutečnit nábor mladých hokejistů. Vidíme v tom velký potencionál úspěchu jak zde posílit i rozvinout jednotlivé kategorie.