Proti lídrovi tabulky 2.ligy pouze bod po vyrovnaném zápase a prohře na nájezdy

Napsal: | JS 24. 10. 2019
V dalším zápase 2.ligy jsme přivítali vedoucí tým tabulky HC Tábor. V dramatickém utkání se soupeři přetahovali o vedení. Dvakrát drželi náskok domácí, dvakrát hosté. Ani pětašedesát minut hry nerozhodlo o vítězi vyrovnaného a ze strany hostů místy až zbytečně tvrdého zápasu se zákroky někdy až za hranicí pravidel a únosnosti, a tak došlo na samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější hostující hráči z Tábora.
Zimní stadion Klatovy
23.10.2019
11. kolo
4:5sn
(1:1, 3:3, 0:0 - 0:0)
HC Tábor

3. Roubal (Hanzlík, Walter), 27. Šiller (Reitspies, Procházka), 31. Roubal (Hasman, Hanzlík), 33. Uhlík (Roubal, Hanzlík) – 15. Bárta (Hajič, Havelka), 23. Seidl (Skočovský), 31. Havran (Šulek), 31. Zayml (Hajič, Havelka), rozh. náj. Hajič

SHC Klatovy: Kolář (Čech) – Slavík, Houfek, Šiller, Lokajíček, Sysel, Walter – Roubal David, Tulačka, Kolda, Rohla, Uhlík, Roubal Josef, Hajšman, Hasman, Reitspies, Procházka, Hanzlík, Matiášek

HC Tábor: Novák (Šorf) – Skočovský, Bouška, Hajič, Havelka, Radoš, Havran, Beran – Bárta, Pechánek, Březina, Zayml, Dančišin, Kadilák, Prášek, Šulek, Seidl, Pejchal

V jedenáctém kole přivítali svěřenci trenéra Michala Straky na domácím ledě silný Tábor, který se zatím vyhřívá v čele celé tabulky. Západočeši toužili Kohoutům, jak se borcům z Tábora přezdívá, oplatit porážku z prvního vzájemného měření sil, které se odehrálo před měsícem na ledě soupeře (0:2).

A že by to mohlo vyjít, se ukázalo už po necelých třech minutách. V čase 2:53 zamířil mezi kruhy nepokrytý David Roubal k pravé tyči Novákovy branky a poslal domácí tým do vedení – 1:0. V tu dobu už na ledě nebyl hostující Pejchal, jenž po krvavém zákroku na jednoho z klatovských borců inkasoval od rozhodčích duelu trest na 5 minut plus do konce utkání. V 15. minutě však bylo v Klatovech vyrovnáno. Hosté se usadili v útočném pásmu a svižné nahození Hajiče tečoval za záda bezmocného Koláře šikovný Bárta.

Ve druhém dějství se na klatovském zimním stadionu s brankami doslova roztrhl pytel. Padlo jich celkem šest. Tábor poslal v čase 22:18 do vedení kapitán Seidl, když střelu spoluhráče Skočovského lehce vychýlil z trajektorie, na kterou byl Kolář v brance klatovského výběru připravený – 1:2. Jenže o čtyři minuty později bylo znovu vyrovnáno. Autorem branky byl mladičký Šiller, který se u levé tyče ocitl zcela osamocený a rozjásal domácí ochozy podruhé – 2:2. Těsně po polovině zápasu už domácí opět vedli, zblízka se prosadil David Roubal – 3:2. Jenže za 27 sekund se opět skóre atraktivního duelu měnilo, prosadil se hostující Havran – 3:3.

Za dalších 8 vteřin bylo domácím trenérům a hráčům na kluzišti i střídačce ještě hůř. Táborský Zayml ihned po vhazování vystihl klatovskou rozehrávku a ujížděl sám na gólmana Koláře, kterému nedal šanci a upravil stav zápasu na 4:3 ve prospěch svého týmu. Tečku za divokou druhou částí však v čase 32:21 napsal Jiří Uhlík, který srovnal na 4:4.

Po zbytek utkání včetně pětiminutového prodloužení už žádná branka k vidění nebyla, a tak přišla na řadu dovednostní soutěž – nájezdy. Zatímco v klatovských barvách uspěl pouze Hajšman, za hosty propasíroval černou gumu do sítě Šulek a ve čtvrté sérii i Hajič, jenž si tak připsal vítěznou branku.

I dnes proběhla divácká soutěž, jejíž výherci se těšili ze značkových polo triček od klubového sponzora, firmy M-HOCKEY. Jako tradičně, tak i dnes obdrželi nejlepší hráči obou týmů jako oceněn balíčky od firmy MASO WEST Klatovy.
I během dalších domácích zápasů se diváci mohou zůčastnit “bojů” o neméně zajímavé ceny - např kávu zn. Yemenites nebo vína z Jižní Afriky. Stačí pouze dorazit na zápas a chytit míček od našich dobrovolníků!

Ohlasy trenérů

Michal Straka (SHC Klatovy): „Myslím si, že to byl krásný, otevřený a hlavně vyrovnaný zápas, ve kterém se body po zásluze dělily. Utkání bylo jako na houpačce, vedli jsme, prohrávali a takhle ještě jednou dokola. Mrzí mě, že jsme v prodloužení nedokázali vstřelit vítězný gól, Tulačka tam měl dobrou šanci. Mrzí mě také, že jsme Tábor i v součtu přípravných zápasů letos ještě neporazili. Vzhledem k průběhu zápasu ale bod bereme.“

Arpád Györi (HC Tábor): „Začátek zápasu pochopitelně ovlivnilo to pětiminutové vyloučení. My jsme v něm udělali jedinou chybu a dostali po ní gól. Jinak jsme ovšem oslabení odehráli výborně a dokázali se vrátit do utkání. Vedli jsme 2:1, pak jsme vinou naprosto zbytečných chyb pustili do vedení soupeře, i když jsme v těchto fázích byli aktivnější, ale pak jsme si ho zase vzali zpátky. Je škoda, že se nám nepodařilo udržet si náskok delší dobu, protože na tři body to tentokrát určitě bylo. Před zápasem bychom ale asi brali i bod. Nakonec si vezeme dva a musíme být spokojeni. Kluci odehráli velmi dobrý zápas a určitě si zaslouží pochválit.“