Páté vítězství v sezóně proti favorizované Kobře Praha a cenné tři body do tabulky 2.ligy

Napsal: | JS 14. 10. 2019
Cenné tři body za vítězství proti favorizované Kobře Praha si v dalším zápas 2.ligy připsali domácí hráči. Dvěma góly se prosadil Jan Matiášek, tři kanadské body za gól a dvě asistence si připsal Josef Roubal.
12.10.2019
8. kolo
5:3
(1:2, 3:1, 1:0)
Kobra Praha

2. Matiášek (J. Roubal), 26. Hasman (Hanzlík, Kolda), 27. Houdek (Rohla), 28. Matiášek (J. Roubal), 54. J. Roubal (Walter, Tulačka) – 15. Plíhal (Šteiner), 18. Plíhal, 32. Hlinka (Bříška, Tondr)

SHC Klatovy: Kolář (Čech) – Slavík (C), Houfek, Šiller, Lokajíček, Sysel, Houdek, Walter – D. Roubal (A), Uhlík, Tulačka, Kolda, J. Roubal, Hajšman, Hasman, Hanzlík, Procházka, Rohla, Matiášek, Adamec

Kobra Praha: Sochůrek (Langer) – Šteiner (A), Knesl, Valík, Antoš, Šmíd, Mrkvička, Šefl – Šťastný, Smejkal, Hlinka, Heldák, Tondr, Petrov, Bříška (A), Netolický, Plíhal (C), Hrubý

Do utkání vstoupili lépe domácí hokejisté. Už ve 2. minutě se přesně trefil z bezprostřední blízkosti branky Jan Matiášek. Postupně se ale hra přesunula do klatovského obranného pásma a v 15. minutě Tomáš Plíhal tečoval nahození Dominika Šteinera mezi betony Kristiána Koláře. O tři minuty později při vlastním oslabení parádní dělovkou do pravé šibenice otočil stejný hráč vývoj utkání.

Do druhé třetiny vstoupili opět aktivněji domácí mladíci a to se projevilo i na skóre. V rozmezí necelých tří minut nasázeli do branky hostujícího brankáře Sochůrka tři branky. První dal Josef Hasman, když po parádní přihrávce od Štěpána Hanzlíka poslal puk za záda přesouvajícího se brankáře. Tu druhou přidal se štěstím střelou od modré Michal Houdek. Na 4:2 pak dával Jan Matiášek, když se dostal v bezprostřední blízkosti pražské branky k odraženému puku. Ve 32. minuta přišlo snížení Kobry, když se z hranice pravého kruhu pro vhazování trefil Filip Hlinka.

V posledním dějství zápasu byla k vidění pouze jedna branka. Tu dal v 54. minutě po dělovce do pravé šibenice pražské branky Josef Roubal a korunoval tím svůj parádní výkon v zápase (1+2).

Ohlasy trenérů

Michal Straka (KLT): „Byl to vyrovnaný zápas. Myslím si, že rozhodla druhá třetina, ve které jsme zápas dokázali třemi góly otočit na naší stranu. Pak jsme sice dostali kontaktní gól, ale nakonec jsme zužitkovali přesilovku pěti proti třem a zvítězili.“
Miloslav Šeba (KOB): „Po předchozí domácí výhře jsem předpokládal, že i z Klatov si odvezeme tři body. Čekal jsem, že budeme mít lepší vstup do utkání, to se však nepodařilo. Byli jsme celkem devětkrát vyloučení, to nám zlomilo vaz. Samozřejmě se nechceme a nebudeme vymlouvat na rozhodčí, příště musíme být mnohem disciplinovanější. Ty naše fauly nás zkrátka srážely.“