Béčko přivezlo dva body z Domažlic

Napsal: Václav Nauš 21. 10. 2019
O víkendu začala krajská liga mužů hokejistům klatovského Béčka. Na úvod je čekal těžký soupeř z Domažlic. Zápas byl vyrovnaný a dospěl do nájezdů, v nichž prokázali větší šikovnost hostující útočníci.

Na obou mužstvech byla znát nervozita. U hostujícího celku umocněná ještě tím, že se jednalo o první zápas v sezoně. Hra byla plná nepřesností a šancí na obou stranách bylo poskromnu. Domažličtí si vytvořili největší šance při přesilových hrách, které jim klatovští darovali zbytečnou pře motivovaností. Domácí dokázali využít dvě z nich a dostali se do pohodlného vedení 2:0. Hosté se však nevzdali a po hrubé chybě domácí obrany snížil ze samostatného úniku Krs.

Druhá třetina byla vyrovnaná herně i výsledkově. Domácí dokázali opět odskočit na rozdíl dvou branek, ale zásluhou Kuželíka se hostům podařilo ještě v téže minutě snížit.

Třetí třetina byla ve znamení velkého tlaku klatovských hráčů. Domácím začínaly docházet síly asoustředili se spíše na obranu. Naopak hosté, hrající na tři kompletní lajny, měli více ze hry. Otevřená obrana vyhovovala domácím a po jednom z brejků se prosadil domácí Faschingbauer. Kuželík, jako správný kapitán opět vzápětí korigoval a pět minut před koncem třetiny vyrovnal Kubeš.

Stejně jako minulé střetnutí obou mužstev tak o vítězi rozhodly nájezdy. V nich klatovští střelci předčili domažlické a zaslouženě berou bod navíc.

V dalším kole přivítají klatovští Cheb. Zápas začíná v neděli v 19:30.