Derby vyznělo lépe pro Domažlice

Napsal: Václav Nauš 27. 10. 2021
V rámci pátého kola Krajské ligy mužů přivítali na klatovském ledě v derby Domažlice. V zápase se několikrát otáčelo skóre, aby nakonec dospěl do nájezdů, kde prokázali větší šikovnost útočníci Domažlic.

Úvod utkání ovlivnila přesilová hra Domažlic ze samého úvodu. Hosté zásluhou Kulhánka početní výhodu proměnili a ujali se vedení. Domácí se dlouho nemohli dostat do tempa a po celou první třetinu byli horším celkem.

Na začátku druhé třetině vykřesal jiskru naděje Hochman. Skóre se sice vyrovnalo, ale hra domácích byla stále křečovitá, bez pohybu. Hosté toho dokázali využít a vytvořili si řadu vyložených šancí. Zásluhou Rückla v brance domácích se jim podařilo využít jen dvě, takže do šaten odcházeli hosté jen s dvoubrankovým vedením.

Na začátku třetí tetiny si vybral slabší chvíli i gólman domácích a po nahození Blažka z rohu byl rozdíl najednou tří gólový. Šance domácích byly v tu chvíli mizivé. Klatovští hráči se nevzdali a zabojovali. Přidali na pohybu a najednou začali hosty přehrávat. Domažličtí si pomáhali fauly a nabídnuté přesilové hry domácí dokázali využít. Důležitá byla především ta dvojnásobná z úvodu třetiny. Hosté poté znervózněli, přenechali otěže utkání domácím a jen se bránili. Velký tlak vyvrcholil v polovině třetiny. Třemi góly v rozmezí pěti minut otočili domácí skóre ve svůj prospěch. Hosté se však nenechali zlomit a v přesilové hře v samém závěru zaslouženě vyrovnali.

Zápas dospěl do nájezdů. V nich se nejprve dařilo domácím střelcům. Domažličtí ale dokázali sérii srovnat a poté i rozhodnou ve svůj prospěch.

V dalším kole zajíždějí klatovští do Mariánských Lázní – v sobotu 30.10 se utkají z tamním HC od 17:00.