Napsal: Redakce 1. 2. 2020
​První únorový den přinesl jarní teploty venku a horké chvilky uvnitř zimního stadionu v Klatovech.

Zhodnocení utkání s Příbramí očima trenéra a nejlepšího hráče

Místní tým SHC přivítal ambiciózní Příbram.

Oba týmy se potýkaly s marodkou, resp. s odchody hráčů na výpomoc do celků z vyšších soutěží. Domácí svou sestavu doplnili několika juniory, kteří v zápase předvedli dobré výkony.

Již od začátku bylo jasné, že klatovští si chtějí ze zápasu odnést body. A hned první nabídnutou šanci v podobě přesilové hry využili, když se ve 4.minutě přesně trefil Krliš. V 16.minutě pak po souhře obránců skóroval Matiášek, ve 20. překonal gólmana hostí Hanzlík. První pauzu si tak domácí v kabině užili v pohodové atmosféře a s vedením 3:0.

I ve druhé části měli klatovští hráči více ze hry. Nejprve Matiášek pobídl svou nahrávkou Přikryla, který zvýšil na 4:0. Poté stejný střelec vyslyšel skandování kotle a v přesilové hře přidal pátou branku. Tím uzavřel druhou třetinu a zdálo se, že zápas je rozhodnutý.

Jenže ve třetí třetině předvedla své umění hostující dvojice Tlačil- Káník. Nejprve se Janu Tlačilovi povedlo skórovat ve vlastním oslabení a poté během šesti minut postupně snížit náskok domácích na pouhé 2 góly! Dvě minuty před koncem sáhl trenér hostí ke hře bez gólmana, kterou ale potrestal domácí Hanzlík gólem do prázdné brány. 6:3. Ani to však hosty neodradilo od dobývání klatovské svatyně a na začátku poslední minuty přidal gól Káník- 6:4! Nervydrásající závěr zápasu opět přinesl hru hostí v šesti bojovnících. Ale domácí se ubránili a Krliš ještě trefil prázdnou přibramskou klec, čímž stanovil 11 vteřin před koncem celkové skóre na 7:4 pro domácí.

Branky a nahrávky: 4. Krliš (Hanzlík), 16. Matiášek (Sysel, Kremláček), 20. Hanzlík (Roubal, Reitspies), 32. Přikryl (Matiášek), 39. Přikryl (Matiášek, Vajner), 59. Hanzlík (Šiller), 60. Krliš (Přikryl, Kolda) – 47. Tlačil (Káník, Hlaváček), 50. Tlačil (Josefus, Káník), 53. Tlačil (Káník, Saňa), 60. Káník (Šinágl, Kutlák)

SHC Klatovy: Kolář (Kuchař) – Šiller, Vajner, Kremláček, Leština, Štěpánek, Sysel – Přikryl, Mužík, Krliš (A), Procházka, Reitspies, Hanzlík, Kolda, Matiášek, Adamec, Roubal (C), Vávra

HC Příbram: Čech (Mičán) – Havlín, Mašek, Kutlák, Straka, Saňa, Rittig, Hlaváček – Káník, Rohlík (A), Jindra, Tlačil, Šinágl (C), Josefus (A), Kolouch, Sirotek, Panna