Klatovské Béčko mužů postoupilo do semifinále KLM!

Napsal: redakce 27. 2. 2023
Po domácí výhře 4:3 odehráli v neděli klatovští hokejisté odvetu v Sokolově, kde jim stačila remíza k postupu.

V první třetině se domácí dostali do velkého tlaku a zaslouženě vedli 2:0. Když na začátku druhé třetiny zvýšili na 3:0, zdálo se, že se týmy budou soustředit na nadcházející prodloužení. Hráči Klatov se ale dokázali vyburcovat ke stíhací jízdě, kterou začala ve 33. minutě druhá formace a puk po ose Babka - Kuchárik - Brtník skončil v brance domácího mužstva. Ve 37. minutě zachytil Roman Vondryska domácí rozehrávku a snížil na rozdíl jediné branky. Hostující tým měl nadále převahu a ve třetí třetině ve 43. minutě po přihrávce Petra Vizingera vyrovnal Pavel Čuban. Poté iniciativu musel převzít Sokolov, což se mu povedlo a v 54. minutě využil přesilovou hru a dostal se do vedení 4:3. V poslední minutě ještě Klatovy zkusili štěstí při hře bez gólmana, avšak nedokázali využít velkých šancí. Série tudíž dospěla do prodloužení. V tom měli převahu Klatovy, kdy Kuchárik trefil spojnici a Honza Brtník tyčku sokolovské brány. Domácí naopak nedokázali využít po chybě Klatov samostatného úniku, který vychytal výborně chytající Jiří Brtník. Rozhodnutí přinesla 76. minuta z hole Tomáše Babky, který rozjásal klatovskou střídačku a poslal Klatovy do semifinále.

V něm Klatovy narazí na loňského mistra a vítěze základní části HC Rokycany. První zápas se sehraje tuto sobotu v Klatovech od 17:45 hod. Odveta je naplánovaná na 11.3. od 17:00 v Rokycanech.