Klatovští hokejisté jsou ve výběrech!

Napsal: Antonín Mařík 21. 3. 2020
Jedním z projektů ČSLH, který sleduje výkonnostní rozvoj talentované mládeže je projekt VTM-Výchova talentované mládeže.

Většinou dva krát do měsíce se scházely výběry hráčů ročníků narozených 2007, 2006 a 2005, každý zvlášť na společném srazu, kde se vybraní hráči klubů Plzeňského kraje v dopoledním tréninku věnovali rozvoji bruslařských dovedností a zdokonalení herních činností jednotlivce. Součástí této přípravy byl i specializovaný trénink brankářů. Odpoledne se pak hrál duel s vybraným krajem ČR. Docházelo tak ke vzájemné konfrontaci nejlepších hráčů toho kterého kraje. Samozřejmě, že největší zastoupení měly extraligové kluby, které zpravidla mají nejlepší výkonnost. Nás jako klatovské trenéry může jen těšit zvýšený počet hráčů HC Klatovy, zastoupených v těchto výběrech. A musím jen s radostí, jako zkušený trenér, potvrdit, že naši hráči byli nejen „vidět“, ale i se bodově prosazovali. A to ještě několik „Klatováků“, kteří jsou v těchto výběrech, hájilo barvy HC Klatovy, nyní HC Škoda Plzeň (Daniel Křepel - ročník 2007, David Grosskopf, Štěpán Babinec, Adam Jiříček - ročník 2006). Za ročník 2007 se ve výběru objevili obránci Petr Kocek a Jan Honzík, oba šikovní ofenzivní beci. Z ročníku 2006 se ve výběru objevovali neustále se lepšící Eliáš Kubový, který se i střelecky prosazoval, klatovský "Řezníček„ Martin Kalivoda, výborný ofenzivní i defenzivní obránce, kterého málokterý hráč „udělá“, navíc s výbornou střelou. I on se v silné konkurenci několikrát prosadil. V závěru sezony na sebe svými výkony upozorňoval brankář David Gerber, který v mužstvu starších žáků HC Klatovy hostuje z Domažlic. Za ročník 2005 se představili ve výběru brankář Ondřej Štefl, který začínal s hokejem déle, ale tréninkem a pílí se vypracoval až do výběru kraje. Dalším hráčem tohoto ročníku, který byl pravidelným a spolehlivým pilířem v obraně je Aleš Rendl, vždy spolehlivý s výbornou střelou. I on se střelecky prosadil. Hodně výrazným hráčem tohoto ročníku je Jan Uhlík, důrazný univerzální útočník, střelec, který vzhledem ke své výkonnosti pomáhal celou sezonu mužstvu HC Klatovy v dorostenecké lize. Závěrem je nutné zdůraznit, že tento počet našich hráčů nemusí být konečný. Rozhoduje tréninková práce, píle i trocha štěstí a hlavně LÁSKA K HOKEJI!

Trenér HC Klatovy-lic. A - ing. Antonín Mařík