Kolín si z Klatov odváží tři body

Napsal: Redakce 25. 1. 2020
Poslední lednovou sobotu přijel na západ Čech lídr skupiny Střed, tým SC Kolín.

Zhodnocení utkání s Kolínem očima trenéra a nejlepšího hráče

Domácí, posíleni o extraligového obránce Kaňáka, vstoupili do zápasu bojovně naladěni a po pouhých 21 vteřinách donutili soupeře faulovat unikajícího Hasmana a dostali výhodu trestného střílení. To však mladý střelec díky dobrému odhadu hostujícího gólmana neproměnil. Hra se pak přelévala z jedné strany na druhou a už v druhé minutě překvapil domácího strážce brány Koláře hostující Kysela. Po první třetině, která byla plná šancí na obou stranách, se tedy šlo do kabin za stavu 1:0 pro hosty.

Druhá třetina jakoby začala podle stejného scénáře. Hasmanova šance ještě v síti neskončila, ale svižnou střelu Kaňáka už do sítě usměrnil Hanzlík. A to pouhých 36 vteřin od začátku druhé části! Vyrovnaný stav vydržel necelých 10 minut, když tlak hostí úspěšně zakončil Semirád. Domácí se však nehodlali před vedoucím týmem sklonit. Minutu před koncem prostřední části využil zaváhání gólmana soupeře D. Roubal a do šatny nadělil přespolním vyrovnávací gól.

Rozhodující se ukázala být poslední hrací část. Oba týmy měly několik gólových šancí, avšak oba dva gólmani odváděli perfektní práci. Osm minut před koncem normální hrací doby však přeci jen kapituloval domácí Kolář a hosté šli potřetí do vedení. Následně nepustili domácí hráče do žádné větší šance a klatovští trenéři tak v závěru sáhli po variantě hry v šesti hráčích bez gólmana. Vzniklou početní výhodu ale domácí nevyužili, naopak se v 60.minutě do prázdné klatovské svatyně trefil hostující Pýcha. Pojistil tak týmu kozlů konečné vítězství 4:2.

Branky a nahrávky: 21. Hanzlík (Kaňák, Hasman), 39. Roubal (Hasman, Houfek) – 2. Kysela (Kozák), 31. Semirád (Stehlík, Březina), 52. Jankovský (Stehlík, Březina), 60. Pýcha

SHC Klatovy: Kolář (Kuchař) – Vajner, Houfek, Kaňák, Leština, Sysel, Šiler – Přikryl, Mužík, Roubal, Uhlík, Hanzlík, Vávra, Matiášek, Hajšman, Čejka, Krliš, Hasman, Reispies, J. Procházka.

SC Kolín: Sejpal (Martínek) – Sladký, Hanzl, Pýcha, Březina, Barták, Jelínek – M. Procházka, Martínek, Šafránek, Jankovský, Kysela, Kozák, Malý, Zumr, Stehlík, Němec, Netušil, Semirád, Mašín.