Áčko do třetice prohrálo, sezóna pro něj končí

Napsal: | Martin Karlík 4. 3. 2012
Klatovští hokejisté ani na potřetí neporazili Klášterec, po prohře 7:1 pro ně sezona končí. Klatované hodně postrádali zkušené duo Kajer, Steiner. Utkání rozhodli domácí již v první třetině, kterou vyhráli 4:0, zbytek zápasu už zkušeně kontrolovali průběh duelu.
03.03.2012
SF3
Klášterec n./O.
7:1
(4:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Pražák (Kalnovič, Mašek), 1. Polanský, 13. Polanský (Mužík, Freiberg), 16. Pražák (Řezníček, Freiberg), 25. Miklovič (pen), 57. Kalinovič (Řepík, Pražák.), 60. Toman (Kolčava) - 32. Topinka (pen) . Rozhodčí: Kostourek - Belko, Hynek. Vyloučení: 4:7 + Kocek - Pavlis oba 10 min.

Klášterec n./O.: Kaššák (Damašek) - Mašek, Kocek, Žižka M., Řezníček, Loučka, Dostál, Tollinger, Kolčava, Řepík, Kalinovič, Pražák, Freiberg, Mužík, Polanský, Jáchym, Hartman, Miklovič, Tenkač, Toman, Bečvář.

SHC Klatovy: Mazanec (57. Hubáček) - Mrázek, Zeman, Herr, Barnad, Hucl, Kulhánek, Kořínek, Pouska, Topinka, Petráček, Maxa, Horejš, Flek, Pavlis, Čuban, Vondryska

Domácí vlétli do utkání jako uragán, už po půl minutě se dostali do vedení, poté co zblízka prostřelil Mazance mezi betony Pražák. O třináct sekund později přišla velká chyba jednoho z klatovských hráčů, prosadil se Polanský. Domácí byli na koni, o chvíli později to zkoušel Bečvář, ale Mazanec jeho pokus zlikvidoval vyrážečkou. Ve 2. minutě byl vyloučen domácí Toman, hosté převedli v přesilovce slušný tlak. Největší šanci měl Mrázek, který dostal přihrávku od Topinky, ale netrefil kotouč ideálně. V 5. minutě to zkoušel Bernard, ale na Kaššáka nevyzrál. V 7. minutě vypálil prudce od modré Mašek, jeho střela skončila v betonech Mazance, který si ale jistý nebyl zda kotouč opravdu drží. Ve 13. minutě vedli domácí už o tři branky, poté co se trefil Polanský pod víko Mazancovy branky. Ve 14. minutě se zkoušel prosadit Flek, který našel pouze lapačku domácího gólmana. V 16. minutě se domácí dostali do úniku 3 na 1, tato situace skončila golem. Řezníček nejprve nahrál Fribergovi, ten dojel do útočného pásma, přihrál Pražákovi, který pohodlně zakončil do prázdné branky. Do konce třetiny se již nic nestalo, a tak se šlo do kabin za stavu 4:0.

Úvod druhého dějství začal dost opatrně. V 23. minutě byl vyloučen domácí Miklovič, o minutu později byl faulován hostující Pavlis, rozhodčí zákrok odpískal, ale hostující hráč odpálil soupeři hokejku, za což obdržel 10 minutový trest. Hosté měli tedy téměř minutovou přesilovku 5 na 3. V přesilovce pálil od modré Kořínek, ale branku netrefil, podobně si vedl o chvíli později Pouska. V 25. minutě se z trestné lavice vracel Miklovič, který dostal přesnou přihrávku a pelášil sám na branku, byl ale faulován Kořínkem a rozhodčí nařídil trestné střílení, sám postižený nájezd proměnil, když zvolil razantní střelu a Mazance překonal. V 28. minutě se dostali do přečíslení Tenkač s Žižkou, druhý jmenovaný při zakončení těsně minul branku. V 32. minutě byl faulován v úniku Topinka a rozhodčí nařídil trestné střílení, které faulovaný hráč proměnil, bekhendem překonal Kaššáka. V 38. minutě pálil opět Topinka, ale Kaššák si s jeho pokusem poradil.

Třetí třetina se hrála takřka z povinnosti. V 49. minutě se zjevil sám před Mazancem Řepík, ale Mazanec jeho pokus vyrazil nad branku. Stejně dopadl o minutu později jeho spoluhráč Freiberg. V 55. minutě to zkoušel Flek, ale Kaššák s jeho pokusem neměl problém a ukryl kotouč v lapačce. O minutu později se prosadili domácí, Řepíkovu střelu tečoval mezi betony Mazance Kalinovič. Po tomto gólu došlo u hostů ke střídání brankářů, Mazance nahradil Hubáček. V 60. minutě přidali domácí další branku, když Toman trefil volné místo u tyčky Hubáčkovy branky. Po té vyslal ještě dělovku na branku Kalinovič, jeho pokus Hubáček vyrazil do rohu. Utkání skončilo vítězstvím domácích 7:1, což znamená, že celek Klášterce postupuje do finále, pro Klatovy naopak sezona končí.