Další prohra na domácím ledě

Napsal: | Petra Jonášová 20. 1. 2008
V druhém vystoupení na domácím ledě klatovští hokejisté podlehli favorizované Chrudimi. Po dvě třetiny jí byli důstojným soupeřem, ale ve třetí třetině rozhodlo sedmiminutové oslabení domácího týmu. Utkání nedohrál pro zranění nový kapitán Klatov Michal Straka. Čestný úspěch domácích zaznamenal Martin Klaus.
20.01.2008
26. kolo
Klatovy
1:4
(1:1, 0:1, 0:2)
Chrudim

Branky a nahrávky: 12. Klaus (Kepl) - 11. Zadina (Pospíšil), 37. Žák, 48. Horák (Žák), 55. Kuncl (Mainer, Zadina). Rozhodčí: Svoboda - Brejcha, Černý. Vyloučení: 6:6 - navíc Hobl (KLT) 10 min. + OK - Stavenský (CHR) 10 min. nesportovní chování. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 744. Střely na branku: 23:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Klatovy: Štelmach, (Tvrdík) - Kepl, Straka, Černý, Čuban, Geltner, Setikovský, Mužík, Holý, Kalafut, Horník, Klaus, Kuželík, Hobl, Kreuzman, Holub, Heřmánek, Maxa, Kuna, Ceperko, Dvořák

Chrudim: Němec, (Horký) - Suchý, Doseděl, Fejgl, Kuncl, Giba, Šafařík, Mainer, Valko, Bělohlávek, Potůček, Stavenský, Pospíšil, Král, Buchal, Žák, Horák, Zadina

V první třetině se při šancích na obou stranách vyznamenali brankáři obou celků, nechtěli si nechat zkazit čisté konto. Poprvé zahrozili hosté, když Horákovu akci, při které zůstal puk před brankovou čarou nikdo nezakončil. Na druhé straně špatně rozehrál gólman Němec, jehož zastoupil chrudimský obránce, který nedopustil, aby střela Kuželíka skončila v kleci. Poprvé se trefili hosté z Chrudimi. Střelu Davida Pospíšila sice domácí Štelmach ještě kryl, ale na dorážku Marka Zadiny do prázdné branky byl již bezmocný. O minutu později se domácím naskytla výhoda přesilové hry, kterou dokonale využili. Po vyhraném buly Richarda Kepla se dostal kotouč k Martinu Klausovi, který se krásně uvolnil na modré čáře a švihem prostřelil hostujícího Němce. V dalších minutách zachraňoval Štelmach kombinaci Buchala se Stavenským, vzápětí Klatovy promarnily skoro minutovou dvounásobnou výhodu přesilové hry 5 na 3.

V úvodu druhé části se vylučovalo na obou stranách, ale stav utkání zůstával nezměněn. Maxovu a Holého šanci Němec vychytal a Geltnerova střela minula víko Němcovi klece o pověstný kousek. V 37. minutě udeřila opět Chrudim. V přesilové hře důrazný Zdeněk Žák napotřetí překonal domácího gólmana a dostal Chrudim do vedení.

Ve třetí třetině Štelmach třikrát zachraňoval, ale na brejk Stanislava Horáka, kterého našel za zády obránců Klatov Zdeněk Žák byl krátký. Klatovy definitivně zastavilo sedmiminutové oslabení při zbytečném vyloučení a následných protestech Hobla, ve kterém Chrudim svůj náskok zvýšila. Marek Zadina připravil palebnou pozici pro Petra Mainera, jehož střelu tečoval za Štelmachova záda Miroslav Kuncl