Děčín byl nad síly Klatov

Napsal: | Martin Karlík 30. 1. 2012
S prázdnou se v neděli vraceli klatovští hokejisté z Děčína, kde podlehli domácímu celku poměrem 6:2. O vítězství Děčína rozhodl nejlepší hráč zápasu, kterým byl vyhlášen domácí Zíka, zaznamenal hattrick. Klatovy tak zůstaly na sedmém místě tabulky, vítězství je mohlo posunout na 5. příčku.
29.01.2012
31. kolo
HC Děčín
6:2
(1:0, 2:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. Saska (Růžek), 29. Zíka (Oliverius, Filipovský), 32. Molnár (Filipovský), 44. Zíka (Oliverius, Filipovský), 46. Molnár (Růžek), 49. Zíka (Oliverius) - 34. Hucl (Herr), 52. Flek(Pouska). Vyloučení: 5:6 + Hubáček 10 OT. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 225.

HC Děčín: Lavigner (Zámostný) - Sádovský, Myšík, Stibor, Chvátal, Drahorád, Oliverius, Vávra, Drnec, Kantenblock, Molnár, Saska, Oliverius, Zíka, Adámek, Růžek, Bohm, Vacek, Stezka, Rudovský, Filipovský.

SHC Klatovy: Hubáček (47. Smejkal) - Hucl, Zeman, Flek, Maxa, Topinka, Pavlis, Čuban, Hobl, Pouska, Mrázek, Herr, Bernard, Fait, Kulhánek, Horejš.

Do utkání vstoupily lépe Klatovy, už po padesáti vteřinách pálil Zeman, ale gól nedal. Ve 2. minutě se z dobré pozice neprosadil Maxa. V 5. minutě přišla první střela domácích, která skončila golem, poté co se dělovkou od modré prosadil Saska. V 8. minutě projel podél mantinelu dobře hrající Maxa a málem překvapil Lavingera, ten ale vytáhl proti němu senzační semafor. V 10. minutě zkoušel šestí Vávra, bez úspěchu. Ve 13. minutě skončila dělovka Myšíka v lapačce Hubáčka. V 15. minutě si vedl podobně Čuban. V 17. minutě přestřelil Zíka, polo odkrytou branku. V 19. minutě vyrazil Lavinger před sebe střelu Herra, nikdo z klatovských však nedokázal dostat puk do branky. Domácí měli ještě jednu příležitost tři sekundy před koncem třetiny, kterou nedokázali využít, do kabin se tak šlo do za stavu 1:0.

Na počátku druhého dějství vystřelil Vávra, puk ale skončil na brankové čáře. Ve 23minutě byl vyloučen domácí hráč, hosté však v přesilovce nic kloudného nevymysleli. Ve 29. minutě vypálil Oliverius, Hubáček jeho pokus vyrazil přímo na hokejku Zíky, který uklidil puk do branky. Ve 31. minutě to bylo už o tři branky, když se střelou mezi Hubáčkův beton a vyrážečku trefil Molnár. Ve 34. minutě se kolem branky obtočil Čuban, jeho střela se otřela o tyčku. Po následující akci se již hosté dočkali. Hucl napřáhl v prostoru kruhů a kotouč skočil pod víkem Lavingerovy branky. Minutu na to byl vyloučen domácí hráč. V přesilovce napřáhl od modré Zeman, jeho dělovka skončila však na břevně domácí branky. Ve 37. minutě domácí brankář podcenil nahození Mrázka, toto nahození skončilo na tyčce domácí branky. Ve 39. minutě trefili hosté opět tyčku, smůlu měl tentokrát Topinka. Do konce třetiny se již nic zajímavého neodehrálo, a tak byl stav po 2. třetině 3:1.

Úvod třetí třetiny byl v režii domácího celku. Ve 44. minutě se střelou mezi Hubáčkovy betony prosadil Zíka. O minutu později se ve skrumáži nejlépe zorientoval Molnár a bylo to 5:1 pro domácí. Po obdržené brance byl v brance hostí vystřídán gólman Hubáček, nahradil ho Smejkal, který si odbyl v brance první minuty za ´´A´´ tým. Ve 47. minutě si připsal první zákrok po střele Drahoráda. Ve 49. minutě už však inkasoval, když se do horního růžku trefil Zíka a zkompletoval hattrick. V 52. minutě se trefili také hosté, prosadil se Flek. V 54. minutě se pokoušel prosadit Zíka, Smejkal mu však šanci zlikvidoval. V 58. minutě skončila Zemova střela v náruči Lavingera. Po té se již utkání v klidu dohrávalo. Po závěrečné siréně se mohli radovat domácí z výhry 6:2.