Divokou přestřelku lépe zvládl Tábor

Napsal: | Martin Karlík 9. 2. 2014
Hodně divoký zápas sehráli hokejisté Klatov, kteří v sobotu prohráli na ledě Tábora 9:8. Zápas to byl plný zvratů, nejprve Klatovy otočily vývoj z 1:4 na 5:4, poté v poslední periodě Tábor otočil z 4:5 na 8:5. Klatovští se však nevzdávali a bojovali až do poslední sekundy. V zápase bylo k vidění vysypané plexisklo a hattricky na obou stranách, na straně domácích u Jakuba Matušíka a na straně hostů u Jiřího Uhlíka.
08.02.2014
31. kolo
HC Tábor
9:8
(3:1, 1:4, 5:3)

Branky a nahrávky: 4. Mařík (Matušík, Kanov), 8. Nedorost (HájekT.), 13. Černý (Mrkvička, Seidl), 27. Matušík (Krätzer), 43. Matušík, 45. HájekT. (Heršálek), 47. Matušík (Krätzer), 49. Krätzer (Kanov), 56. Krätzer (Matušík, Mařík) – 5. Tulačka, 29. Uhlík (Pejchar), 32. Pejchar (Slavík), 32. Uhlík (Tulačka), 33. Uhlík (Blumentrit), 51. Pacanda, 54. Topinka (Moravčík), 60. Pejchar (Čuban). Rozhodčí: Mertl – Matějček, Dančišín. Vyloučení: 10:6 navíc Moravčík 10 OT (Nesp.). Využití: 1:2. V oslabení: 1:2. Diváci: 1380.

HC Tábor: Panec (32. Klestil) – Havran, Černý, Hájek A., Kanov, Heršálek, Liška, Klíma, Ošmyk – Pechánek R., Nedorost, Krätzer, Kellner, Hájek T., Sladký, Kratochvíl, Matušík, Seidl, Kolomý, Mařík, Mrkvička.

SHC Klatovy: Pravda (49. Lejsek) – Škrak, Zeman, Hucl, Blumentrit, Slavík, Moravčík – Kodýtek, Vraný, Pacanda, Topinka, Pejchar, Tulačka, Němec, Pouska, Pitel, Uhlík, Čuban

První zákrok si připsal domácí Panec po nahození Pacandy ze středního pásma. Ve 3. minutě se z těžkého úhlu zkoušel prosadit Němec, ale Panec byl pozorný. Na druhé straně se skóre zanedlouho měnilo, když střelou na bližší tyč překonal Pravdu Mařík. V 5. minutě byl vyloučen Pouska. Domácí v přesilovce chybovali, čehož využil Tulačka, který se dostal do úniku a pokořil Pance střelou nad lapačku. V oslabení měli hosté další velkou příležitost, ale Tulačka dostal nepřesnou přihrávku. V 8. minutě se dostali domácí do vedení, když se nad Pravdovo rameno trefil Nedorost. Za hosty mohli odpovědět Vraný, ale Panec ukryl puk mezi betony. V 11. minutě se před Pravdu natlačil Mařík, ale hostující gólman byl úspěšnější. Za několik sekund byl vyloučen Krätzer. I domácí skórovali v oslabení, když se po pohledné kombinaci snadno trefil Černý. V polovině patnácté minuty byl vyloučen domácí Hájek a za necelou půl minutu k němu přisedl Nedorost. Hosté tak měli výhodu dlouhé přesilovky 5 na 3. Hosté však v přesilovce nic závratného nevymysleli. V poslední minutě prvního dějství si připsal Pravda zákrok po kvalitní střele Kellnera.

Hned v úvodu druhé třetiny se hosté natlačili před Pance, jenže Uhlík nešťastně zasáhl některého domácího hráče holí do obličeje a byl poslán na trestnou lavici. Přesilovku domácí nevyužili. Po návratu Uhlíka na led od modré vypálil Kanov, ale Pravda byl pozorný. Ve 24. minutě mířila do náruče Pravdy střela Kellnera z pravého kruhu. Ve 27. minutě domácí navýšili vedení, když Matušík vypíchl Pravdovi puk z lapačky a zakončil tak do prázdné branky. Současně dostal osobní trest Moravčík. Ve 27. minutě dotíral Pacanda na brankovišti po střele Topinky. Za což dostal hostující útočník naloženo od Havrana, oba borci byli poslaní na trestnou lavici. Ve 29. minutě hosté snížili, když Pance prostřelil Uhlík. V následující minutě byl vyloučen domácí Hájek. Hosté přesilovku využili, když Slavíkovu střelu od modré tečoval za záda Pance Pejchar. Za padesát sekund později se dostal do úniku Uhlík a překonal Pance střelou nad vyrážečku. Po této brance domácí vystřídali gólmany, Pance nahradil Klestil. Jenže ani Klestil neudržel čisté konto dlouho, když se předním prosadil Uhlík a zkompletoval tak svůj hattrick. Ve 36. minutě přišla další tutovka hostů, ale střelu Čubana vyrazil Klestil vyrážečkou, při gólmanovi domácích stála pořádná dávka štěstí. Na druhé straně se na branku valil Nedorost, ale Pravdu nepřekonal bekhendovým zakončením. V poslední minutě minula branku rána Nedorosta od modré.

Do třetího dějství vstoupili domácí aktivně s touhou vyrovnat. Ve 43. minutě přišla hrubá chyba jednoho z klatovských obránců, kterou potrestal Matušík trefou pod beton Pravdy. Ve 45. minutě byl vyloučen Tulačka. Přesilovku domácí využili. Heršálek vypálil od modré, Pravda jeho pokus vyrazil před sebe, k puku se dostal Hájek a v pohodě doklepl puk do branky a poslal domácí do vedení. Za minutu a půl domácí navýšili vedení, když se do pravého horního růžku trefil Matušík a zkompletoval svůj hattrick, navíc na ledovou plochu přilétlo pár čepic. O minutu později se do menší šarvátky pustili domácí Kolomý a hostující Slavík, oba hráče poslal sudí na trestnou lavici. Ve 49. minutě se do úniku dostal Krätzer, byl podražen, ale i přesto dokázal dostat puk za Pravdu, kterého tím vyhnal z branky. Do branky hostů se postavil Lejsek. Současně si hostující trenér vzal i oddechový čas. V 50. minutě se domácí nebezpečně ocitli před Lejskem, ovšem Kolomý nedostrkal kotouč za Lejskova záda. V té samé minutě byl vyloučen Hucl. Hosté však podruhé v zápase skórovali v oslabení, když se pěkným blafákem prezentoval Pacanda. V 53. minutě byl vyloučen domácí Mařík a zanedlouho mu šel dělat společnost Havran. Hosté tak hráli dlouho přesilovku 5 na 3. Tentokráte ji využili, když se Moravčíkova rána od modré odrazila od mantinelu přímo na hůl Topinky a ten poslal puk mezi betony Klestila. V 55. minutě si Klestil připsal zákrok po střele Pousky. V 56. minutě dohrál domácí hráč u mantinelu Hucla a odneslo to plexisklo, zápas byl tak na několik minut přerušen. Přerušení prospělo lépe domácím, kteří navýšili vedení zásluhou Krätzera, jenž předvedl bekhendovou kličku a zakončoval do odkryté klece. V 58. minutě podržel domácí Klestil při kvalitní střele Pacandy. V poslední minutě hosté odvolali gólmana a vyplatilo se jim to, když Pejchar prostřelil Klestila a snížil na rozdíl jediného gólu. Následně si i domácí trenér vzal oddechový čas. Půl minutu před koncem odjel Lejsek znovu na střídačku. Domácí mohli navýšit vedení o pár sekund později, ale Mařík minul prázdnou branku ze středního pásma. V poslední vteřině domácí blokovali střelu Slavíka od modré. Poté už mohli slavit hubené vítězství v zápase, který se divákům musel líbit.