Domácí otočili nepříznivý vývoj utkání

Napsal: | Pavel Čuban 27. 9. 2007
This text will be replaced
V Klatovech bylo k vidění drama, které ukončil domácí tým v poslední třetině. Po nevýrazných dvou třetinách dokázali domácí zlepšeným výkonem vývoj utkání otočit ve svůj prospěch. Z domácího týmu se dvakrát prosadil Jakub Dorňák, který měl šanci skórovat ještě v samostatném nájezdu, který ale neproměnil.
26.09.2007
3. kolo
Klatovy
6:3
(1:2, 2:1, 3:0)
Kobra Praha

Branky a nahrávky: 5. Langmajer (Černý), 16. Dorňák, 17. Knotek (Langmajer, Skácel), 24. Paris (Bárta, Banič), 25. Čuban, 29. Setikovský (Holý), 44. Dorňák (Klaus), 53. Kuželík (Geltner), 59. Klaus. Rozhodčí: Šindler, Brejcha - Černý. Vyloučení: 8:11. Využití: 2:0. V oslabení: 1:3. Diváci: 420. Střely na branku: 18:19. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 6:3

Klatovy: Halmoši, (Tvrdík), Kalafut - Černý, Brožík - Klaus, Horník - Kuna, Kreuzman, Holý - Setíkovský - Holub, Kuželík - Dorňák - Geltner, Čuban - Heřmánek - Dvořák, Vondryska, Ceperko

Kobra Praha: Linhart, (Křivánek) - Němeček, Banič, Skácel, Černý, Urbanec, Valenta, Weindlich, Jakerle, Bárta, Paris, Langmajer, Georgiev, Knotek, Čurda, Novák, Šeba, Kala, Jána, Wurm

Domácí hokejisté nastoupili do utkání vlažně. V první přesilovce byli nepřesní, nepodařilo se jim rozjet kolotoč v útočném pásmu. Naopak v první třetině dvakrát inkasovali v oslabení. Poprvé při vyloučení Brožíka zaváhal ve středním pásmu Kalafut, Černý se zmocnil puku a nahrál na první gól Kobry Jakubu Langmajerovi. V oslabení, po vyloučení Kuny, se dostal do akce klatovský Jakub Dorňák , který zachytil chybnou rozehrávku na obranné modré a po jeho sólu, kdy nechal všechny za zády, perfektně zakončil. Hosté ale přeci využili přesilovku, když se po kombinaci Langmajera se Skácelem dostal k puku Jan Knotek, který se nemýlil.

Začátek druhé třetiny byl divoký. V 22. minutě byl vyloučen Holub za hákování, Kuna vyhodil puk mimo kluziště a byl také vyloučen. Hosté nabídnutou dvojnásobnou přesilovku rychle využili. Domácí gólman Halmoši nebyl včas u tyče a po kombinaci Baniče a Bárty zametl puk do prázdné brány Martin Paris. V této chvíli to vypadalo s domácími zle. Ale nepoložili se . V 25. minutě ze skrumáže před brankou dorážel Pavel Čuban a snížil na rozdíl jediného gólu. Poprvé v utkání využili domácí přesilovou hru a střelu Holého doráží Jan Setikovský – vyrovnáno.

Třetí třetina už byla zcela v režii klatovských hokejistů. Jakub Dorňák, dnes již podruhé, si po přihrávce kapitána Klause napřed nádherně vychutnal obránce, blafákem do bekhendu neomylně zakončil a dostal Klatovy poprvé do vedení. V 51. minutě byl faulován Čuban a s chutí hrající Roman Kuželík potrestal toto vyloučení. V 58 minutě je ale tentýž hráč vyloučen a hosté zkouší hru bez brankáře 6 na 4. Martin Klaus zkušeně zachytil rozehrávku, přes celé kluziště potvrdil vítězství do prázdné branky a stanovil konečné skóre.