Klášterec je ve vedení

Napsal: | Daniel Pala, Daniel Pala, Jiří Zavřel 29. 2. 2012
This text will be replaced
Klatovští hráči nastoupili v úterý 28.2. k prvnímu zápasu semifinále na ledě Klášterce. Po první třetině, kterou Klášterec vyhrál 3:0 to vypadalo na debakl pro Klatovy. Klatováci však ve zbytek utkání zabojovali a v 56. minutě zápasu se jim povedlo vyrovnat na 4:4. Klášterec však o několik sekund později strhl vedení na svou stranu a vyhrál 5:4. Druhý zápas se odehraje ve čtvrtek od 18:00 v Klatovech.
28.02.2012
SF1
Klášterec n./O.
5:4
(3:0, 1:2, 1:2)
SHC Klatovy

Branky a nahrávky: 4. Řepík (Řezníček), 13. Pražák (Mužík, Freiberg), 13. Dostál (Hartman, Jáchym), 36. Freiberg (Mužík), 56. Mužík (Freiberg) - 31. Zeman (Pouska, Baxa), 39. Steiner (pen.), 42. Zeman (Pavlis, Mazanec), 56. Kocman.

Klášterec n./O.: Kaššák (Damašek) - Mašek, Kocek, Žižka M., Řezníček, Loučka, Dostál, Horváth, Kolčava, Řepík, Kalinovič, Polanský, Freiberg, Pražák, Mužík, Jáchym, Hartman, Miklovič, Tenkač, Toman, Bečvář.

SHC Klatovy: Mazanec (Hubáček) - Mrázek, Zeman, Herr, Bernard, Hucl, Ruprecht, Kořínek, Pouska, Topinka, Petráček, Baxa, Steiner, Horejš, Flek, Pavlis, Kocman, Čuban, Vondryska.

V úvodu utkání Jan Toman nastřelil z otočky tyč Mazancovy branky. Ve 4. minutě založil akci ve středním pásmu Ladislav Řezníček. Ten lehkou tečí usměrnil puk k Liboru Řepíkovi, který překonal Mazance. V 6.minutě se Klášterec ocitl v oslabení pět proti třem. Toto oslabení bylo po necelé minutě úspěšně ubráněno, ale na druhé straně se Klatovy proháněly po ledě se šesti hráči. Rozhodčí to následně potrestal a Klášterec si zahrál první přesilovku utkání, kterou nedokázal využít ve svůj prospěch. V 11. minutě se na útočné modré čáře propadl Ondřej Mašek. Puku se zmocnil Jan Topinka a pokračoval dál na Kaššáka. Ten si s Topinkou v klidu poradil. Ve 13.minutě si před Mazance sjel Roman Pražák, kde dostal přesnou přihrávku od Mužíka a Pražák se nemýlil. O třicet vteřin později Klášterec přidal další branku. Autorem branky byl Jiří Dostál po krásné akci s Martinem Hartmanem a Markem Jáchymem. Kaššák se před koncem první třetiny parádně zapotil. Musel totiž likvidovat zběsilou kanonádu střel od klatovského útoku.

Ve 30.minutě se Kaššák ocitl v nemilé situaci, když musel hájit branku při oslabení pět proti třem. V této situaci si počínal velice dobře a klidně. Pokryl i Flekův samostatný únik, ale na střelu Petra Zemana byl už krátký, asistence: Jan Baxa a Martin Pouska. V 16. minutě vybojoval puk u mantinelu Jakub Mužík. Vyhraného puku se zmocnil Petr Freiber a propálil Mazance mezi jeho betony. Ve 39. minutě nařídil hlavní rozhodčí trestné střílení za Žižkovo faul. Kaššák proti Ondřeji Steinerovi neobstál, Steiner tak snížil na 4:2.

Ve 42. minutě poslal v útočném pásmu Jan Pavlis přesnou přihrávku Petru Zemanovi, který prokličkoval kláštereckou obranou jako mezi kužely a zavěsil pod horní tyč. V 56. minutě Klatovy srovnaly na 4:4 střelou Jakuba Kocmana. O dvacet vteřin později strhl vedení zpět na stanu Klášterce Jakub Mužík po přihrávce od Petra Freiberga. Minutu před koncem utkání Klatovy zkoušely power-play. To se jim nepovedlo a stav zůstal nezměněný.

Logo HC Klatovy Logo SHC Klatovy