Klášterecké prokletí skončilo

Napsal: | Martin Karlík 20. 9. 2012
This text will be replaced
Dva zápasy, dvě výhry. Taková je prozatímní bilance hokejistů Klatov. Ve středu dokázali Klatované vyhrát na ledě loňského vítěze základní části 3:1. Ukončily tím tak prokletí, které trvalo 3 roky. V utkání nejvíce zářil Steiner, který si připsal 3 body, Pouska, jenž střelil dvě branky a hlavně skvěle chytající Pravda.
19.09.2012
2. kolo
Klášterec n./O.
1:3
(0:0, 1:2, 0:1)
SHC Klatovy

Branky a nahrávky: 6. Zeman (Pozděna) - 27. Steiner, 20. Pouska (Topinka, Steiner), 50. Pouska (Fiala, Steiner). Rozhodčí: Knapík - Kostuba, Šulo. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. Diváci: 180

Klášterec n./O.: Damašek (Tichý) - Loučka, Pozděna, Žižka, Čížek, Mašek, Dostál, Řepík, Jáchym, Miklovič, Heindl, Kalinovič, Bečvář, Škorík, Zeman, Hofmeister, Kolčava, Hartman.

SHC Klatovy: Pravda (Smejkal) - Mrázek, Zeman, Herr, Martinec, Hucl, Blumentrit, Fiala, Petráček, Pouska, Tuček, Kajer, Maxa, Steiner, Baxa, Pacanda, Topinka, Pavlis, Vizinger, Čuban, Vondryska.

Hned v úvodní minutě byl vyloučen hostující Zeman, domácím se ale přesilovka vůbec nepovedla. První vážnější situace přišla v 5. minutě, tu ale dobrým zákrokem ukončil Pravda. Po této situaci přišlo ze strany hostů přečíslení 2 na 1, akce však gólem neskončila, neboť finální přihrávku zhatil domácí obránce. O minutu později se v dobré šanci zjevil Bečvář, šancí ale pohrdl. V 9. minutě se neujala ani dobrá střela Kalinoviče od modré. Ve 12. minutě vytvořili hosté závar před domácí brankou, vše skončilo jen faulem Damaška, který tím nabídl hostům přesilovku. Hosté ale přesilovku nedokázali využít. Ve 14. minutě nadělalo Damaškovi problémy nahození od červené čáry. V 17. minutě se pokoušeli překonat Pravdu Hofmeister s Škorikem, ale ani jeden z domácích borců neuspěl. V závěru třetiny hosté vytvořili závar v těsné blízkosti domácí branky, ale gól z toho nepadl. Do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté, už po pár sekundách letěla na Damaška střela Pousky, která ale šla vedle. V 23. minutě to zkoušel z blízkosti branky Kolčava, kterého skvěle vychytal Pravda. V 24. minutě se řítil sám na Damaška Pavlis, ale domácí gólman z tohoto souboje vyšel jako vítěz. Po následném vhazování vypálil tvrdou střelu Čuban, kterou Damašek vyrazil před sebe, ale nikdo z Klatovanů nedokázal dopravit puk do branku. V 26. minutě jel sám na Damaška opět Pavlis, ale jeho zakončení bekhendem skončilo jen vedle branky. Poté se potvrdilo pravidlo nedáš, dostaneš. Pozděna zpoza branky přihrál Zemanovi, který trefil skulinku v Pravdově výstroji. Domácí se ale z vedení dlouho neradovali, když se v tlačenici před brankou nejlépe zorientoval Steiner a poslal puk za ležícího Damaška. V 32. minutě byl vyloučen hostující Pouska, domácím ale přesilovka nevyšla. V 35. minutě dostal Klášterec Klatovany pod tlak, ale všechny jeho pokusy končily u výborně chytajícího Pravdy. V 39. minutě byl vyloučen domácí Žižka, hostům se přesilovku povedlo využít. Před brankou zůstal osamocený Pouska, kterému přesně nahrál Steiner. Pouska zakončil pod víko a poslal hosty do vedení.

Třetí třetinu začali domácí s touhou vyrovnat. Už po půl minutě prověřil připravenost Pravdy Hartman. Vyrovnání nepřinesly ani pokusy Loučky čí Bečváře. V 47. minutě se v jasné gólovce ocitl Kalinovič, svým pokusem z bezprostřední blízkosti našel jen beton Pravdy. Stejně dopadl i pokus Mikloviče z prostoru pravého kruhu, tentokráte zaúřadovala lapačka Pravdy. V 50. minutě byl vyloučen opět domácí Žižka a hosté přesilovku bleskově využili, když Fialovu dělovku od modré tečoval do protipohybu Damaška Pouska. Tato branka domácí hodně opařila. Na začátku 54. minuty byli vzájemně vyloučeni domácí Žižka a hostující Maxa. O půl minuty později byl vyloučen hostující Vizinger a domácím se naskytla zajímavá možnost v podobě přesilovky 4 na 3. V 55. minutě byl vyloučen domácí Hofmeister za to, že vysekl kotouč z Pravdovo lapačky. Tento výrok hodně rozzlobil domácí hráče i příznivce. V 57. minutě projel obraným pásmem hostů Kalinovič, ale trefil jen břevno za Pravdou. Poté se již utkání dohrálo v poklidném tempu. Po závěrečné siréně se mohli hosté radovat z dalších bodů do tabulky.