Klatovy doma nezaváhaly

Napsal: | Petra Jonášová 25. 11. 2007
Po dvou prohrách v prodloužení v předchozích kolech tentokráte Klatovy nezaváhaly a nedaly soupeři na domácím ledě žádnou šanci. V utkání se dvěmi trefami prezentovali obránce Milan Horník a útočník Pavel Čuban.
25.11.2007
15. kolo
Klatovy
9:1
(3:0, 3:0, 3:1)
HC Litoměřice

Branky a nahrávky: 3. Kepl (Kalafut), 8. Horník (Kuželík), 16. Heřmánek (Ceperko), 29. Čuban (Geltner), 36. Dorňák (Geltner), 37. Mužík (Kuna, Holý), 51. Dvořák (Heřmánek), 53. Horník (Holý, Hobl), 53. Čuban (Dorňák) - 41. Kuda (Gottfried). Rozhodčí: Svoboda - Jelínek, Šmíd. Vyloučení: 8:9, navíc Černý (KLT) 2+10 naražení zezadu. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 485. Střely na branku: 40:25. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 9:1.

Klatovy: Štelmach, (Tvrdík) - Kepl, Vondryska, Černý, Čuban, Geltner, Setikovský, Mužík, Holý, Kalafut, Horník, Klaus, Kuželík, Hobl, Pericat, Holub, Heřmánek, Kuna, Dorňák, Ceperko, Dvořák

HC Litoměřice: Koblischke, 21. Šembera - Šindela, Stryharz, Kuda, Jakl, Hillmich, Kolbaba, Macaj, Tvrzník, Svoboda J., Patzenhauer, Gottfried, Zámečník, Hanzl, Mišaga, Svoboda D., Petrus, Horejsek, Veverka, Nedorost

Lépe začaly hosté, ale jejich tlak trval pouze první dvě minuty utkání. Pak byl na ledě pánem klatovský celek. Účet zápasu otevřel Richard Kepl, který tečoval střelu Kalafuta po vyhraném vhazování Holého v útočném pásmu. Další gól přidal v 8. minutě Milan Horník, který zužitkoval výtečnou přihrávku Kuželíka. Hosté zahrozili Gottfriedem a Tvrzníkem, kteří však ztroskotali na pozorném Štelmachovi v brance domácích. Na rozdíl tří gólů po dravém úniku Ceperka zvýšil střelou zápěstím Jiří Heřmánek. Se závěrečným hvizdem konce první třetiny přišlo i první vyloučení zápasu. Gottfried nedovoleně bránil a domácí měli do začátku 2. třetiny výhodu přesilové hry.

Do 2. třetiny nastoupil v brance hostí Šembera místo Koblischkeho a hned měl plné ruce práce při oslabení, které ale ustál a skóre se neměnilo. V další části se vylučovalo na straně domácích. Čubanův i Klausův háček ale domácí tým přežil bez úhony. Štelmach odolával a v této fázi zápasu vyřešil několik ošemetných situací. První využití přesilové hry bylo na straně domácích. Po úspěšném buly v útočném pásmu přihrával před bránu Šembery Geltner na zcela nekrytého Pavla Čubana, který tečí usměrnil kotouč do branky. Série dalších vyloučení na stavu nic nezměnila, a tak v plném počtu hráčů na obou stranách zaúřadoval střelec dalšího gólu Jakub Dorňák, který po spolupráci s Geltnerem vymetl pavučinu v růžku Šemberovi branky. Před koncem druhé části opět v přesilové hře domácích při vyloučení Svobody dobře sehráli partii Holý s Kunou a připravili ideální pozici pro Radka Mužíka, který ranou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

V úvodu třetí části hry ve hře 4 na 4 zkazil Štelmachovo čisté konto po přihrávce Gottfrieda Petr Kuda a snížil stav utkání. To ale bylo ze strany hostí vše. V polovině závěrečné časti přišla tříminutová gólová smršť domácího celku, kterou začal po závaru před Šemberou po ideální nahrávce Jirky Heřmánka střelou do prázdné branky Dalibor Dvořák. Pokračoval rozklad litoměřické obrany. Jaroslav Hobl a Martin Holý vyšachovali hostující obránce, připravili ideální palebnou pozici pro Milana Horníka, který propálil Šemberu a vstřelil svojí druhou brankou v utkání. Na další gól se čekalo pouze 15 vteřin. Dorňák vyhodil puk z obranné třetiny Klatov a hosté v předtuše zakázaného uvolnění přestali hrát. Vyhozený puk však dojel Pavel Čuban a střelou z úhlu dal svůj druhý gól v utkání. Zdecimovaní hosté ještě pustili do obrovských šancí Setikovského a Holuba, ani jeden z nich však nedokázal přehodit ležícího Šemberu. Diváci se tak vytouženého desátého gólu v litoměřické brance nedočkali.