Klatovy i přes bojovný výkon na lídra nestačily

Napsal: | Martin Karlík 5. 1. 2012
Klatovští hokejisté podali na ledě lídra, kam dorazili ve velmi okleštěné sestavě s 6 juniory, velmi bojovný výkon. Domů se však vrátili s prázdnou. O osudu rozhodlo zejména neproměňování vyložených šancí. Nejlepším hráčem zápasu na straně Klatov byl vyhlášen Patrik Petruška.
04.01.2012
23. kolo
Klášterec n./O.
7:4
(3:1, 2:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 8. Polanský, 10. Hofmeister, 16. Bečvář (Mála, Hofmeister), 23. Hofmeister (Bečvář), 40. Jáchym (Pražák), 50. Jáchym (Stehlík, Pražák), 60. Stehlík - 6. Pavlis (Topinka, Pouska), 40. Petruška (Bernard), 45. Bernard (Petruška), 54. Bernard (Kajer, Pavlis). Rozhodčí: Kosturek - Havelec, Fiala. Vyloučení: 6:5 navíc Baxa a Kořinek (oba KLT) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1.

Klášterec n./O.: Damašek (Kaššák) - Mašek, Žižka D., Loučka, Dostál, Miklovič, Tollinger, Kocek, Řepík, Freiberg, Polanský, Jáchym, Stehlík, Pražák, Tenkač, Růžek, Panocha, Mála, Bečvář, Hofmeister.

SHC Klatovy: Hubáček (Smejkal) - Mrázek, Zeman, Ruprecht, Bernard, Šimandl, Kořínek, Pouska, Herr, Topinka, Kajer, Petráček, Flek, Baxa, Vizinger, Pavlis, Petruška.

Do utkání vstoupili lépe hosté. Už po padesáti sekundách se zjevil v dobré šanci Pavlis, ale branku nedal. Domácí zahrozili ve druhé minutě, když se z prostoru kruhů pokoušel prosadit Bečvář. Ve 4. minutě byl vyloučen Topinka, oslabení ale zvládli hosté bez větších problémů. Krátce po skončení oslabení se vyskytli v dobré příležitosti 2 na 1 Topinka s Pavlisem. Druhý jmenovaný po přesné přihrávce od Topinky si nejprve položil Damaška a pak již neměl problém se zakončením. Domácím se podařilo vyrovnat v 8. minutě, když se z prostoru kruhů trefil pod víko Polanský. V 10. minutě jel sám na Damaška Petruška, ale gól nedal. Na konci 10. minuty se domácí dostali do vedení. Po velké chybě klatovského gólmana se prosadil Hofmeister. Ve 12. minutě byl vyloučen domácí Stehlík a hned na začátku 13. minuty také Loučka. Hostům se tak naskytla dobrá šance v podobě dlouhé přesilovky 5 na 3. V té trefil Topinka tyč, o chvíli později nenašla cíl ani Kořínkova střela. Hosté tak přesilovku nevyužili. V 16. minutě vedli domácí o dvě branky, když se trefil Bečvář do horního růžku.

Do druhé třetiny vstoupily lépe Klatovy. Hned v úvodu pokoušel štěstí Petruška, ale našel pouze Damaška. Ve 23. minutě se trefili opět domácí, když Hubáčka překonal Hofmister. Ve 26. minutě pálil nebezpečně Mašek, ale Hubáček si s jeho pokusem poradil. Ve 27. minutě pálil Frieberg pouze do Hubáčkovy výstroje. V polovině utkání se v šanci zjevil Bernard, ale nedal. Ve 35. minutě pěkně vypálil Jáchym, ale Hubáček jeho pokus vyrazil. Na začátku 40. minuty se opět prosadili domácí, když Jáchym překonal ležícího gólmana Klatov. Hosté na branku odpověděli pět sekund před koncem třetiny, když se střelou pod víko prosadil Petruška.

Do poslední časti vstoupili aktivněji domácí. Po několika vteřinách již nebezpečně zahrozil Bečvář. Ve 42. minutě nebezpečně tečoval Pražákovu střelu Kocek. Ve 43. minutě ujížděl sám na Damaška Petruška, ale šanci mu překazil dobrým obraným zákrokem Růžek. O chvíli později předvedl dobrý obraný zákrok Mašek. Ve 45. minutě se už hosté dočkali, když Damaška prostřelil Bernard. Na konci 48. minuty byl vyloučen hostující Pavlis. Domácí přesilovku využili, když po pěkné kombinaci zakončoval Jáchym do odkryté branky. Ve 54. minutě se trefili hosté, když se v nájezdu prosadil Bernard. O minutu později minul Pavlis branku Damaška. V posledních dvouch minutách hosté zamkli domácí v jejich třetině. Šanci si postupně vytvořil Topinka, který těsně minul branku, poté Bernardova střela lízla tyč. Na tyči skončila i střela Pavlise. Domácí pak výhru pečetili sedm sekund před sirénou. Utkání tak skončilo 7:4 pro domácí tým.