Klatovy jsou vyřazeny z bojů play - off

Napsal: | Petra Jonášová 5. 3. 2008
This text will be replaced
K L A T O V Y - Včerejší výkon se klatovským hokejistům nepodařilo zopakovat a prohráli s Pískem 2:4. Góly Michala Straky a Jana Setikovského nestačily na hattrick Vladimíra Nováka, který posunul svůj tým do dalších kol play - off. Klatovský tým rozhodně v této sérii nezklamal a my mu přejeme do dalších sezón mnoho sportovních úspěchů v dalším ročníku 2. ligy.
05.03.2008
ČF1
Klatovy
2:4
(1:2, 0:1, 1:1)
IHC Písek

Branky a nahrávky: 5. Straka (Polák), 49. Setikovský - 5. Vokatý (Míka, Kica), 15. Novák (Řehoř), 40. Novák (Mikeska), 58. Novák (Mikeska). Rozhodčí: Jílek - Ledinský, Svoboda. Vyloučení: 9:14 navíc Polák (KLT) nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 900. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4.

Klatovy: Halmoši -(Tvrdík)- Kalafut, Černý, Horník, Kreuzman, Holub - Kuželík, Straka, Polák - Holý, Kepl, Geltner - Čuban, Setikovský, Hobl - Dvořák,(Vondryska, Plánička)

IHC Písek: Kubiš, Pinkas - Burkoň, Svoboda, Kalečík, Hauer, Vokatý, Předota, Kica, Míka, Novák, Mošovský, Nikodém, Vondřich, Mikeska, Slavík, Kašpar, Řehoř, Hovora

Hned v úvodu zahrozili písečtí a Míku zastavil jen dobře se vracející Černý. První vyloučení bylo na straně hostí v páté minutě a domácí toho dokonale využili. Polák vystřelil od modré a Michal Straka před Kubišem tečoval střelu za jeho záda. Dlouho se ale domácí neradovali. Uplynulo dvacet vteřin a Marek Vokatý po spolupráci s Míkou a Kicou vyrovnal stav utkání. Po sériích vylučování začal na ledě řádit písecký Novák. Jeho první branka v utkání přišla v 15. minutě, když zpracoval přihrávku Jana Řehoře a úspěšně zakončil. Předota měl možnost skóre ještě zvýšit, ale prázdnou klec Halmošiho netrefil. Dvě minuty před koncem první části měli ještě Klatovy možnost vyrovnat, ale dvounásobná přesilovka nic nepřinesla. Navíc Halmoši musel hasit nájezd Mošovského při zaváhání domácího obránce na útočné modré.

V úvodu druhé se do šance dostal Mikeska. Tečoval střelu Předoty, ale Halmoši se nenechal překvapit. Další přesilová hra ze strany Klatov byla neúspěšná a až střela Hobla a následná dorážka Čubana skončila bohužel na tyči Kubišovi klece. V 30. minutě se Setikovský dostal k dobré šanci ve které pálil jen do Kubiše a následná dorážka Straky skončila opět na tyči, tentokrát té horní. Klatovy se přece jen dostali do tlaku a když orazítkovaly všechny tyče branky Kubiše čekalo se na vyrovnání. To mohlo přijít vzápětí při přesilovce 5 na 3, ale zbytečné vyloučení domácího hráče jim tuto výhodu vzalo. V další přesilovce klatovští dokonce inkasovali. Po závaru před Kubišovo brankou Mikeska vysunul do brejku Nováka, který proměnil v další gól v síti domácího celku 24. vteřin před sirénou druhé části.

V třetí části to byl úporný boj na obou stranách. Častá vylučování kouskovala hru a v 49. minutě ve vlastním oslabení vykřesal jiskřičku naděje Jan Setikovský. Obral o puk chybujícího Kubiše a snížil náskok Písku na jeden gól. Domácí ožili ale šance ke skórování byly na obou stranách. Nejprve Holub pálil ze vzduchu nad Kubiše a vzápětí rozklekem likvidoval šanci Mošovského Halmoši. Vítr z plachet a vyrovnání vzal domácím třetí gól v řadě píseckého Nováka, který nadvakrát překonal Halmošiho. Do konce utkání si už hostující tým výsledek pohlídal a postupuje do dalších kol play – off. Pro naše hokejisty tato sezóna skončila.