Klatovy narazí v play-off na Klášterec, Drakům sezóna končí

Napsal: | Martin Karlík 27. 2. 2013
Vítězstvím zakončili základní část hokejisté Klatov, porazili Bílinu 6:3. Tím ukončili sen bílinských Draků o play-off a poslali je předčasně na dovolenou. Domácí výhrou potvrdili 4. místo v tabulce a play-off zahájí doma již tuto sobotu. Soupeřem jim bude Klášterec nad Ohří. Hvězdou dnešního utkání se stal Petr Vizinger, který zaznamenal hattrick. V brance se opět dobře předvedl Hynek Kůdela.
27.02.2013
36. kolo
6:3
(2:1, 2:1, 2:1)
Draci Bílina

Branky a nahrávky: 7. Vizinger (Herr), 14. Vizinger (Vondryska), 32. Bernad (Martinec), 38. Pavlis, 44. Krch (Martinec), 59. Vizinger (Krch) – 5. Bezpalec (Kabeláč), 39. Urban (Pozděna), 58. Polák. Rozhodčí: Sýkora, Brejcha, Vavrečka. Vyloučení: 6:6 navíc Pavlis 10 OT využití. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 360.

SHC Klatovy: Kúdela, (Štelmach) - Mrázek, Herr, Martinec, Farný, Blumentrit, Bernad, Maxa, Nauš, Kodýtek, Pitel, Topinka, Pavlis, Vizinger, Vondryska, Linhart, Krch

Draci Bílina: Horák, (Svoboda) - Polák, Chotaš, Pozděna, Jirkovsky, Malovický, Kabeláč, Urban, Hrubant, Mackal, Přeučil, Novák, Šrámek, Hrdlička, Myšík, Bezpalec

Do utkání vstoupili oba soupeři vlažně, první střela na branku přišla až na začátku 3. minuty, když zprava vystřelil Přeučil, ale Kůdela byl pozorný. Na opačné straně mířil do lapačky Blementrit svou střelou od modré. Ve 4. minutě byl vyloučen Mrázek. Přesilovku hosté využili, když Kabeláčovu střelu tečoval mezi betony Kůdely Bezpalec. O minutu později zkusil štestí Hrdlička, neúspěšně. Další střela hostů, tentokráte z hole Urbana, skončila u Kůdely. V 7. minutě bylo vyrovnáno, když Horáka prostřelil Vizinger. Několik sekund na to byl vyloučen hostující Chotaš. V přesilovce od modré vypálil Martinec, ale Horák jeho pokus viděl, tudíž jej bez problému ukryl v lapačce. To bylo v přesilovce ze strany domácích vše. Minutu po návratu Chotaše jeho místo na trestné lavici zaujal Přeučil. V přesilovce pálil opět Martinec, ale jen do betonu Horáka. Další přesilovkovou akcí domácích byla Pitlova střela z kruhu, puk ale letěl nad branku. Ve 12. minutě Kůdela natáhl betonem po střele Myšíka. Ve 14. minutě propadla hostující obrana a do akce 2 na 1 pustila Vondrysku s Vizingerem, kterou zakončil druhý jmenovaný po střele z první. O minutu později mohl vedení navýšit Maxa, ale s jeho střelou si Horák poradil. V 17. minutě mířil do Horáka Martinec. Po první třetině vedli domácí 2:1.

Hned v úvodu druhého dějství se Draci dostali do pásma, ale Kůdelu nedokázali pokořit jak Urban, tak i Polák. Ve 23. minutě selhaly Martincovi při střele mířidla a kotouč tak skončil v rohu kluziště. Ve 24. minutě přišla tvrdá střela Bezpalce, ale Kůdela byl připraven. Za půl minuty pouději vychytal Kůdela i střelecký pokus Jirkovského. V 28. minutě zpoza branky vyjel Hrubant, Kůdela si místo u tyčky pohlídal. V 29. minutě se o stejný kousek pokusil domácí Nauš, ale jeho zakončení mířilo pouze do Horáka. Ve 32. minutě navýšili domácí vedení, když se prosadil Bernad. Ve 35. minutě byl vyloučen Malovický, přesilovku domácí nevyužili. Ve 37. minutě byl vyloučen Mrázek. Oslabení se podařilo, když Pavlis dokázal vypíchnout puk Jirkovskému a sólem přes celé hřiště zakončil kličkou do bekhendu, Horák byl bez nároku. Krátce po návratu Mrázka se Bílina přeci jen dočkala snížení, Kůdelu prostřelil Urban. Po druhé třetině vedli domácí 4:2.

Do druhé třetinu vstupovali Draci s vědomím, že na zvrat už moc času nezbývá. V 41. minutě prověřil Kůdelovu pozornost Hrdlička, neúspěšně. Ve 42. minutě se o beton Kůdely zastavila střela Pozděny. Ve 43. minutě přišla chyba hostující obrany, když se sám před brankou zjevil Krch, který se dokázal trefit po krásném pasu od Martince. Byl to jeho premierový gól za tým SHC. Ve 47. minutě chtěl přidat svůj druhý gól dobře naladěný Krch, ale Horák byl proti. V 48. minutě si Kůdela poradil se střelou Urbana. V 51. minutě mířila mimo brankový prostor střela Pitla. V 53. minutě byl vyloučen Pavlis, který navíc obdržel osobní trest za protesty. V 58. minutě se hosté prosadili, když puk z hranice brankoviště doklepl do branky Polák. Hosté se nadechovali k náporu, ale ten ukončil faulem Přeučil, který měl po odpískání touhu po nějaké šarvátce, navíc si neodpustil protest, ale u rozhodčích mu to na rozdíl od Pavlise prošlo. Přesilovku domácí využili, když Vizinger poslal puk za ležícího gólmana hostů. Do konce utkání se již nic nestalo. Domácí tak zvítězili 6:3 a obsadili konečné 4. místo v tabulce. Ve čtvrtfinále narazí na Klášterec, který vyřadil Klatovy loni v semifinále.