Klatovy nestačily na Děčín

Napsal: | Martin Karlík 4. 10. 2012
Klatovští hokejisté podlehli před vlastními fanoušky Děčínu 4:6. Připsali si tak první porážku v letošní sezóně. Hosté se k vítězství přiblížili už v první třetině, když domácím odskočili do třígólového vedení. Poté už domácí marně dotahovali náskok hostů.
03.10.2012
5. kolo
4:6
(0:3, 2:1, 2:2)
HC Děčín

Branky a nahrávky: 38. Mainer (Baxa), 42. Steiner (Pouska, Fiala), 51. Maxa (Hobl, Pouska), 54. Fiala (Martinec) - 3. Novotný (Nikl), 9. Vávra (Stezka), 20. Racek (Oliverius), 34. Beránek (Zika), 40. Kaltenböck (Hošek), 54. Oliverius (Filipovský). Rozhodčí: Pražák - P.Fiala, Havelec. Vyloučení: 6:10 navíc Maxa 10 min. nesp.chov. Využití: 2:3. Diváci: 294.

SHC Klatovy: Pravda (Smejkal) - Fiala, Martinec, Mrázek, Zeman, Hucl, Blumentrit, Petráček - Baxa, Steiner, Pavlis, Topinka, Pouska, Maxa, Hobl, Kocman, Čuban, Mainer, Vondryska, Vizinger

HC Děčín: Lavinger (Zámostný) - Stezka, Kaltenböck, Molnár, Hříbal, Dvořák, Nikl, Novotný - Filipovský, Oliverius, Zika, Vávra, Růžek, Baránek, Racek, Hošek, Chládek, Ticháček, Drnec, Vacek

Po pár vteřinách zavezl kotouč do pásma Mainer, ale k ohrožení branky to nevedlo. Ve 3. minutě se dostali do přečíslení 2 na 1 hosté, Blumentrit sice Nikla vytlačil za branku, Nikl ovšem dokázal najít před brankou volného Novotného, který se trefil pod beton Pravdy. Půl minuty později od modré vypálil Fiala, branku ale netrefil. V 5. minutě vyslal pokus na branku Beránek, Pravda tento pokus vyrazil do rohu. V 7. minut našel Pavlis svým pasem Čubana, který pálil do horní části branky, ale Lavinger tento pokus zneškodnil. Minutu poté vyslal svůj pokus na branku Steiner, Lavinger bez problémů vykryl. V 9. minutě se hosté natlačili před domácí branku, kotouč vybojoval Stezka, poslal ho na Vávru, který trefil skulinku mezi betony Pravdy. V 10. minutě se pokusil navýšit vedení hostů opět Vávra, ale tentokráte byl Pravda úspěšnější, když zatavil kotouč na brankové čáře. V 13. minutě v útočném pásmu zakombinoval Hobl s Maxou, ale ke změně skóre to nevedlo. V 17. minutě jel sám na Pravdu Beránek, ale mířil jen mimo branku. V 19. minutě byl vyloučen domácí Baxa, hosté přesilovku dokázali využít. Půl minuty před koncem třetiny Oliverius vypálil nad branku, jeho pokus Pravda vyrazil před sebe, kde se nejrychleji zorientoval Racek a upravil na 0:3. Tímto výsledkem taky skončila první třetina.

Úvod druhé třetiny vyšel lépe hostům, po pár sekundách dovezl kotouč do pásma Zíka, který taky prověřil Pravdu svým pokusem z úhlu, domácí gólman byl pozorný. V 22. minutě Pravdu nepřekonal ani Kaltenböck střelou od modré. Neujala se ani Růžkova střela z mezikruží. V 23. minutě skončil pokus Steinera z prostoru kruhů v ochranné síti. V 26. minutě se v tutovce zjevil Baxa, který byl sám před Lavingerem, ten ale pokus Baxy schoval v lapačce. V lapačce Lavingera skončila také střela Kocmana. V 30. minutě pálil Maxa od modré, ale mířil jen těsně vedle. V 31. minutě byl vyloučen hostující Hříbal. V přesilovce poslal bekhendový pokus na branku Topinka, Lavinger zasáhl betonem. Další Topinkova střela skončila na tyčce děčínské branky. Půl minuty před návratem Hříbala, stál Lavinger před brankovištěm, čehož využil Maxa, poslal puk do branky mezi betony gólmana hostů. Rozhodčí však jednoznačně regulérní branku nepochopitelně neuznal, což naštvalo nejen domácí hráče, ale i fanoušky. Na začátku 34. minuty byl vyloučen Baxa a hosté přesilovku využili po půl minutě, když Zíkovu střelu tečoval Beránek do proti pohybu Pravdy. 36. minuta nabídla menší rozmíšku mezi hostujícím Zíkou a domácím Fialou, oba aktéři dostali po dvou minutách. V 38. minutě se dočkali i domácí, Baxa našel krásným pasem Mainera, který nedal svým bekhendovým blafákem Lavingerovi šanci. Hosté dokázali odpovědět o minutu později, Kaltenböck nahodil kotouč, který doplachtil až do branky. Při této střele stál jeden z hostů v brankovišti, ale branka byla pro hosty uznána. Na konci druhé třetiny byl vyloučen hostující Beránek.

Do třetí třetiny vstoupili domácí s odhodláním výsledek otočit. Z jejich snahy vzešel faul Zíky a domácí měli možnost hrát minutu 5 na 3. Přesilovku domácí dokázali využít po krásné souhře po ose Fiala, Pouska, Steiner, poslední jmenovaný neměl se zakončením problém. V 47. minutu pálil Blumentrit, ale jen do náruče Lavingera. V 50. minutě spálil Steiner dobrou šanci, když byl sám v blízkosti branky. Dokázal ale trefit je beton gólmana hostů. O minutu později se domácím podařilo snížit, Hobl našel volného Maxu na mezikruží a klatovský kapitán se trefil do horního rohu branky. Po této brance si vzali hosté oddechový čas. Poté prověřil pozornost Pravdy Kaltenböck, domácí gólman jeho pokus bez problémů zlikvidoval. V 52. minutě byl vyloučen Steiner za hákování. V oslabení měl velmi dobrou šanci Hobl, ale Lavinger ho vychytal svou lapačku. O minutu později byl velmi přísně vyloučen Hobl. Hosté přesilovku 5 na 3 využili bleskově, když se střela Olivieruse odrazila od betonů Pravdy do branky. Domácí ale odpověděli bleskově, Martinec našel krásně Fialu, který střelou z první snížil na rozdíl dvou gólů. V 56. minutě pálil Fiala od modré, ale jen do Lavingera. O půl minuty později přišlo vzájemné vyloučení, Molnár za sekání a domácí Steiner za nafilmovaný pád, výrok sudího o vyloučení rozezlil celý stadion. V 59. minutě chytil Topinkovu střelu Lavinger. Po závěrečné siréně svítilo na tabuli skóre 4:6, což znamenalo, že domácí okusili poprvé v letošní sezóně hořkost porážky.