Klatovy porazily Milevsko o jediný gól

Napsal: | Martin Karlík, Jiří Zavřel 27. 11. 2011
Úspěšný vstup do druhé poloviny základní části sezóny mají za sebou hokejisté Klatov, když na svém ledě zdolali Milevsko 5:4. O osudu utkání rozhodla třetí třetina, na jejímž začátku neproměnili hosté trestné střílení a skvělý výkon domácích, kteří dokázali otočit skóre ve svůj prospěch.
26.11.2011
19. kolo
5:4
(1:2, 1:1, 3:1)
Milevsko 2010

Branky a nahrávky: 9. Pavlis (Švík), 35. Topinka (Steiner, Kajer), 47. Steiner (Mrázek ), 49. Hobl(Pavlis), 59. Hobl (Zeman) - 4. Novák (Kolomý, Fořt), 18. Müller (Hájek), 39. Urbanec (Kařánek), 60. Klíma. Rozhodčí: Mertl - Slavík, Vavruška. Vyloučení: 3:7, navíc Hamerle(MIL) 10 OT. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0.

SHC Klatovy: Mazanec (Jež) - Mrázek, Zeman, Hauer, Hucl, Kořínek, Pouska, Topinka, Kajer, Maxa, Petráček, Hošťálek, Steiner, Flek, Pavlis, Švík, Hobl, Čuban, Bernad.

Milevsko 2010: Knap (Pipek) - Tajbl, Kařánek, Štěrba, Klíma, Schirmer, Procházka, Božilov, Hájek, Sýbek, Urbanec, Hamerle, Müller, Fořt, Novák, Heřmánek, Kolmý, Silbernágl, Nikodém.

Začátek utkání se lépe povedl hostům. Už po pár vteřinách trefil Klíma tyč branky Mazance. Ve 4. minutě zavezl puk do pásma hostující Kolmý, kde předal puk Novákovi, ten se trefil nad Mazancovu lapačku a poslal hosty do vedení. V 7. minutě střílel Hobl, ale pouze do milevského brankáře Knapa. V následující minuté byl vyloučen hostující Štěrba, tuto přesilovku využil Pavlis střelou z těžkého úhlu a domácí vedli 1:0. Ve 12. minutě nahrál Maxa Švíkovi do dobré příležitosti, jenže Švík branku minul. V 18. minutě po hrubé chybě domácí obrany, poslal hosty do vedení tvrdou ranou Müller. Do konce první třetiny se nestalo již nic zajímavého, a tak první třetina skončila vítězstvím hostů 1:2.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji domácí. Ve 22. minutě se sám na branku řítil Čuban, ale neuspěl. Následnou střelu Hucla ukryl Knap v lapačce. Ve 28. minutě byla k vidění krásná akce Kajera s Topinkou, ale vše skončilo u Knapa. Ve 35. minutě byl vyloučen hostující Tajbl. Domácí dokázali i tuto přesilovku využít. Steiner přihrál na úrovni osamocenému Topinkovi, ten se trefil do horního růžku a bylo vyrovnáno. Ve 39. minutě přišla další chyba domácí obrany, po které vrátil hostům vedení Urbanec. Do šatny se tak před třetí třetinou odcházelo za stavu 2:3.

Úvod třetí třetiny patřil hostům. Ve 41. minutě střílel Hamerle, ale pouze do Mazance. Ve 43. minutě byl faulován hostující Silbernágl a rozhodčí nařídil trestné střílení. To ovšem Silbernágl neproměnil. Poté už hra patřila zcela domácím. Ve 47. minutě zapomněla hostující obrana na Steinera vracejícího se z trestné lavice, ten obdržel krásnou přihrávku a řítil se sám na Knapa, ten ale před brankovištěm upadl a Steiner tak neměl problém se zakončením. Ve 49. minutě poslal domácí do vedení Hobl. V 57. minutě byl vyloučen domácí Hucl, ale hosté branku výrazně neohrozili. Naopak v 59. minutě ujel hostům Hobl a potvrdil vítězství domácích střelou mezi Knapovy betony. Čtyři vteřiny před koncem hosté ještě korigovali výsledek, když nadvakrát překonal Mazance Klíma. Zápas tak skončil zaslouženým vítězstvím Klatov 5:4.