Klatovy prohrály v prodloužení

Napsal: | Pavel Čuban 18. 11. 2007
V dramatickém utkání s lídrem skupiny západ Kláštercem ukořistili domácí hokejisté bod. Poté, co se vedení v průběhu utkání střídalo na obou stranách, rozhodli o svém vítězství hosté při přesilové hře v prodloužení.
Klášterec n./O.

Branky a nahrávky: 22. Černý, 44. Dorňák, 52. Kepl (Hobl, Holý) - 25. Novák (Panocha, Diviš), 32. Novák, 57. Růžek (Pokorný, Novák), 64. Řepík (Babka, Pokorný). Rozhodčí: Šindler - Brejcha, Černý. Vyloučení: 8:11 navíc Kuželík (KLT) 10. min. OT Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 600. Střely na branku: 34:16. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.

Klatovy: Štelmach, (Tvrdík) - Kuna, Černý - Klaus, Mužík - Kalafut, Horník, Kreuzman - Holý, Kepl, Hobl - Čuban, Dorňák, Geltner - Kuželík, Heřmánek, Holub - Ceperko, Setikovský, Vondryska

Klášterec n./O.: Damašek, Farkaš - Loučka, Řezníček, Pokorný, Ambrož, Znojemský, Palubjak, Šedivý, Černý K., Babka, Novotný, Řepík, Panocha, Novák, Diviš, Krpenský, Růžek, Suk, Černý T., Kotrouš, Ton

V první bezbrankové třetině bylo vidět několik oboustranných šancí, ale gólmani, klášterecký Damašek i klatovský Štelmach, byli v této části hry neprůstřelní. Tvrdá, často na hranicí únosnosti hraná hra hostů přinesla v 10. a 15. minutě dvounásobné přesilovky domácích, které ale klatovští hokejisté promarnili.

Hned v úvodu druhé části byl vyloučen Řezníček za podražení a v přesilové hře se obránce Lubomír Černý prokličkoval až k Damaškovi a mezi betony vstřelil první gól utkání. O 3 minuty později však Klášterec vyrovnal. Po spolupráci Panochy s Divišem skóroval Ondřej Novák. V 32. minutě se dostali hosté do přečíslení dvou na jednoho, Štelmach zachránil, ale na nešťastnou teč bruslí vracejícího se domácího Heřmánka byl krátký. Gól byl připsán Ondřeji Novákovi a Klášterec šel do vedení. V poslední minutě druhé části si klatovská lavička oddechla, neboť Sukovu střelu zastavila tyčka domácí klece.

V úvodu třetí třetiny Jakub Dorňák po zaváhání hostů ve vlastní třetině vyrovnal střelou pod břevno Damaškovi brány a domácí se nadechli k náporu, který ale zabrzdilo jejich dvounásobné vyloučení. V přesilovce Klášterec neuspěl, domácí se ubránili a Richard Kepl v 52. minutě po spolupráci s Hoblem a Holým dostal v tomto utkání podruhé domácí tým do vedení. Snaha domácího týmu udržet tento výsledek přinesla chybu ve středním pásmu a zcela nepokrytý Jindřich Růžek, kterého vysunul do brejku Pokorný, vyrovnal 3 minuty před koncem třetí třetiny na 3:3.

V prodloužení domácí dvakrát nebezpečně zahrozili, ale nakonec to byl Klášterec, který skóroval. V přesilové hře 4:3 vystřelil Pokorný od modré čáry, od jeho spoluhráče Babky se puk odrazil k úplně volnému Liboru Řepíkovi, ten ho bez problémů zametl do odkryté domácí branky a zajistil svému týmu 2 body, které udržely klášterecký tým na 1 místě v tabulce.