Klatovy se Vlků nebály, obraly je o tři body

Napsal: | Martin Karlík 9. 2. 2012
Klatovští hokejisté porazili ve 34. kole na domácím ledě Jablonec 5:2. Tím si zajistili účast v play-off a zároveň si polepšili o jednu příčku v tabulce. V utkání nejvíce zazářili Baxa s Flekem, kteří vstřelili po dvou gólech.
08.02.2012
34. kolo
5:2
(3:0, 0:2, 2:0)
HC Jablonec

Branky a nahrávky: 8. Zeman (Bernad, Horejš), 12. Baxa (Hobl), 13. Flek (Horejš), 45. Baxa (Maxa), 56. Flek (Pouska) - 27. Nevyhoštěný (Abraham), 38. Pulec (Kadeřábek). Rozhodčí: Pražák - Mertl, Slavík. Vyloučení: 3:6 + Kocman(Klt) 5 + do konce, T.Zeman (Jbl) 10 OT. Využití: 1:0.

SHC Klatovy: Mazanec (Hubáček) - Mrázek, Zeman, Herr, Bernard, Hucl, Ruprecht, Kořínek, Pouska, Topinka, Maxa, Petráček, Baxa, Horejš, Flek, Švík, Hobl, Kocman, Čuban.

HC Jablonec: Hanousek (Bouška) - Petrmichl, Dám, Zrman, Abraham, Duda, Pulec, Vozka, Šulc, Bříška, Tondr, Nevyhoštěný, Stehno, Měrtl, Mulač, Hájek, Peřina, Brokeš, Kadeřábek.

První střela zápasu přišla z hole hostujícího Pulce, jeho pokus Mazanec zneškodnil. Po té už byli aktivnější domácí, ale v úvodu se jim nedařilo proměňovat vyložené šance. Ve 2. minutě pálil od modré Baxa pouze doprostřed branky, kde byl připravený Hanousek. O minutu později si vedl podobně domácí Zeman. V 5. minutě krásně zakombinovali Baxa se Švíkem, druhý jmenovaný však branku netrefil. V 6. minutě se do úniku dostal Petr Zeman, ale zakončit nedokázal. Z aktivity domácích vzešlo vyloučení hostujícího Petrmichla. Domácí však přesilovku nevyužili. To je však mrzet nemuselo, těsně po jejím skončení dostal Zeman nahazovanou přihrávku od Bernarda a zakončil do horní poloviny branky. V 11. minutě ujížděl Maxa sám na branku, gól z toho ale nepadl. V 11. minutě byl vyloučen hostující Kadeřábek. Tentokráte domácí přesilovku využili, po přesné přihrávce od Hobla zakončil do polo odkryté branky Baxa. O minutu později vedli domácí již o tři branky po podobné akci jako při druhém gólu, nahrávajícím byl tentokráte Horejš a úspěšným střelcem byl Flek. Po této brance si vzal hostující trenér oddechový čas. V 15. minutě střílel Tondr, ale Mazanec jeho pokus zneškodnil betonem. Na druhé straně dopadl stejně Herrův pokus. V 15. minutě nahrál Hobl Baxovi, ale ten před polo odkrytou brankou pouze promáchl. V 18. minutě byl vyloučen domácí Hucl, hosté se v přesilovce zmohli pouze na jednu střelu z Tondrovy hole, s jeho pokusem si Mazanec bez problémů poradil.

Do druhého dějství vstoupili odvážněji hosté. Už po několika sekundách vystřelil Stehno, ale branku minul. Podobně skončil i pokus Bříšky a Nevyhostěného. Ve 24. minutě minul Topinka z dobré pozice branku o milimetry. V 27. minutě se ale hosté prosadili, pod víko se trefil kanonýr Nevyhoštěný. V 29. minutě se pokoušel vypálit Kořínek, ale střela mu nesedla. O minutu později se bekhendem zkusil prosadit Pouska, bez úspěchu. Ve 31. minutě se neprosadil ani Čuban. Ve 32. minutě Baxa poslal Švíkovi krásnou přihrávku do gólovky, šanci mu však zmařil tygřím skokem hostující brankář. Ve 33. minutě vyrazil Hanousek do ochranné sítě pokus Bernarda. V 38. minutě se hosté dotáhli na rozdíl jediného gólu. Po chybě klatovského hráče se prosadil Pulec střelou nad Mazancovu lapačku.

Hned v úvodu posledního dějství pálil od modré Maxa, ale branku minul. Na druhé straně se pokoušel prosadit Stehno, ale na Mazance nevyzrál. Ve 42. minutě se dostal do úniku Bernard, kotouč mu však ve finální části sjel z hole. Ve 44. minutě byl vyloučen domácí Mrázek, hosté ale v přesilovce nic kloudného nevymysleli. Naopak domácím se podařilo v oslabení skórovat, ze středního pásma napálil puk Baxa a ten k překvapení všech doklouzal až za Hanouskova záda. Ve 46. minutě byl vyloučen domácí Kocman na 5 + do konce utkání. V přesilovce toho hosté opět moc nevymysleli, zmohli se pouze na jedinou střelu v podání Nevyhoštěného, se kterou si Mazanec bez problémů poradil. Na druhé straně mohl skórovat ujíždějící Hobl, ale Hanouska nepřekonal. V 52. minutě si poradil Hanousek i se střelou Švíka. V 56. minutě výborně zabojoval Pouska, poslal kotouč Flekovi a ten zakončil do horního růžku Hanouskovy branky. Po té se již utkání v klidu dohrávalo. Domácí zaslouženě zvítězili 5:2.